Išmokos smulkiems ūkininkams: kam priklauso, kur kreiptis ir kada pasieks pinigines

Švelnindama karantino padarinius, Vyriausybė parengė įvairių pagalbos priemonių dirbantiems pagal darbo sutartis ir savarankiškai, taip pat verslui, netekusiems darbo, šeimoms su vaikais, pensinio amžiaus gyventojams bei neįgaliesiems. Tačiau iki šiol smulkieji ūkininkai negalėjo pasinaudoti jokia paramos forma, todėl šio sektoriaus atstovams numatytos specialios vienkartinės ir periodinės išmokos. 

Miškininkai sutvarkė audros „Laura“ nusiaubtus miškus

Kovo viduryje praūžusios audros „Laura“ ir po jos sekusių ypač vėjuotų orų padariniai Lietuvos miškams padarė didžiulės žalos. Lietuvos miškai neteko apytiksliai 90 futbolo stadionų dydžio miško masyvų. Sunaikinti ne tik seni, bet ir pusamžiai, daugelį metų augti galėję medynai.

Nelegaliai ardo automobilius ir nesuka dėl to galvos

Lietuvoje vis dar įprasta situacija, kai gyventojai patys ardo senus automobilius ir vėliau susiduria su sunkumais, kaip tinkamai atsikratyti vertės neturinčiomis transporto priemonių dalimis. Tarp daugiausia problemų sukeliančių atliekų patenka plastiko turinčios dalys, o jų transporto priemonėse tik daugėja, taip pat naudota alyva ir kitos bevertės atliekos. 

Ministerija ragina verslininkus atsakingai teikti prašymus paramai gauti

Ekonomikos ir inovacijų ministerija prašo, kad nuo COVID-19 padarinių nukentėję ir į subsidijas pretenduojantys verslininkai atsakingai teiktų prašymus paramai gauti. Prieš pildydami paraišką verslo atstovai raginami įvertinti visas rizikas ir apsispręsti, ar nori gauti subsidijų ir neatsisakytų jų, kai verslui jau yra skiriamas finansavimas. Taip pat verslo atstovai turėtų atkreipti dėmesį ir  teisingai nurodyti galiojančias banko sąskaitas, į kurias bus pervedamos subsidijos.

Atnaujintas Lietuvos elektros rinkos plėtros įgyvendinimo planas

Energetikos ministerija, atsižvelgdama į Europos Komisijos (EK) rekomendacijas atnaujino Lietuvos elektros rinkos plėtros įgyvendinimo planą. Lietuvos elektros rinkos plėtros įgyvendinimo plane pristatytas mažmeninės elektros energijos tiekimo rinkos liberalizavimas, išmaniosios apskaitos elektros energijos vartotojams įdiegimas, kuriama elektros energijos vartojimo duomenų platforma, taip pat ir nuo 2025 metų planuojami įdiegti pokyčiai energijos balansavimo rinkoje.

Pratęstas terminas įmonėms teikti paraiškas „žaliosios“ energijos šaltiniams diegti

Atsižvelgiant į tai, kad verslo įmonėms paraiškų teikimo procesas ir pats pasiruošimas teikti paraiškas užtrunka kiek ilgiau nei privatiems asmenims, Aplinkos ministerija, siekdama sumažinti pandemijos sukeltas pasekmes, priėmė sprendimą pratęsti kvietimo iš Klimato kaitos programos pagal priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimas privačių juridinių asmenų visuomeninės, gamybinės paskirties pastatuose, kitos paskirties inžineriniuose statiniuose (sąvartynuose, nuotekų valyklų statiniuose), pakeičiant iškastinio kuro naudojimą“ laikotarpį iki rugsėjo 4 d.

Atliekų tvarkymo įmonėms – griežtesni reikalavimai jų veiklos nutraukimo finansavimui

Šiandien Vyriausybė pritarė ir teiks Seimui Aplinkos ministerijos parengtus įstatymų pakeitimus, kurie sudarys sąlygas, kad iki kitų metų pabaigos visos atliekų naudojimą ar šalinimą vykdančios įmonės turėtų pakankamą finansinį užtikrinimą, kad jų bankroto ar kitais veiklos nutraukimo atvejais atliekos būtų tinkamai ir operatyviai sutvarkytos ne valstybės, o jų pačių lėšomis.

Apie siuntas iš trečiųjų šalių

Remiantis AB Lietuvos paštas duomenimis, apie 70 proc. į Lietuvą atkeliaujančių siuntų yra iš trečiųjų šalių. Didžioji dalis jų atkeliauja iš Kinijos. Nors lietuviai trečiosiose šalyse apsipirkinėja ir iš jų siunčiasi gana dažnai, neretai iškyla klausimų.

Lietuvos paštas dalijasi faktais, kuriuos naudinga žinoti kiekvienam, perkančiam ir laukiančiam siuntos iš trečiųjų šalių.

Pradėtas riboti ftalatų naudojimas pripučiamuose plastiko gaminiuose

Nuo liepos 7 d. Europos Sąjungoje pradėtas riboti ftalatų DEHP, DBP, DIBP ir BBP naudojimas tokiuose gaminiuose kaip pripučiami vandens žaislai ir čiužiniai. Nuo šiol į rinką nebus galima teikti tokių gaminių, kuriuose kiekvieno iš šių chemikalų koncentracija arba bet kurio šių ftalatų derinio koncentracija gaminyje bus lygi arba didesnė nei 0,1 % plastifikuotos medžiagos masės.

Patarimai, kaip orientuotis miške neturint išmaniojo įrenginio

Vasaros laikotarpiu dažniau keliaujame į mišką, ypač liepos–rugpjūčio mėnesiais intensyviau grybaujame ar uogaujame. Daugelis  grybautojų ir uogautojų žino plotus, kuriuose gausu baravykų, voveraičių ar mėlynių, tačiau kelio atgal tenka ir ilgiau paieškoti. Išsiruošus į mišką ne visuomet turime išmanųjį įrenginį ar kompasą, todėl kyla pavojus pasiklysti medžių tankmėje. Visgi yra būdų, kaip orientuotis miške ir be prietaisų pagalbos.

Mažeikių rajone pradedami vėjo jėgainių parko paruošiamieji darbai

Agnė Matelė

Mažeikių rajone jau ruošiamasi tarptautinės energetikos įmonių grupės „Ignitis grupė“ plėtojamo vėjo jėgainių parko projekto įgyvendinimui: prasidės kelių įrengimo ir kiti paruošiamieji darbai. Po maždaug pustrečių metų žalią elektros energiją šiame vėjo parke gamins iki 15 vėjo jėgainių, kurių bendra instaliuota galia sieks apie 63 MW.

Antradienį įmonės, vystančios Mažeikių vėjo jėgainių parką, atstovai lankėsi Mažeikių r. savivaldybėje ir šiuo klausimu kalbėjosi su vadovais.

 

Bražuolė bus pirmoji iš užtvankos gniaužtų išlaisvinta šalies upė

Bražuolės užtvanka Neries regioniniame parke – pirmoji šalyje gamtosaugos tikslais demontuota užtvanka. Ji išardyta gamtiniu požiūriu svarbios upės laisvai tėkmei atkurti. Šiuo projektu, kurį įgyvendina Lietuvos gamtos fondas (LGF), siekiama paskatinti šalyje atkurti upių ekologinę būklę ir tęsti kitų užtvankų demontavimo darbus.

Miškuose pastaruoju metu itin padažnėjo gaisrų ir dėl žmonių elgesio

Šiuo metu, nors ir palijo, miškams tebegresia didelis gaisrų pavojus. Valstybinių miškų urėdijos (VMU) darbuotojai per pastarąsias tris dienas net 7 kartus skubėjo gesinti ugnies – iš viso miškuose išdegė 0,68 ha. Gaisrus savaitgalį ir vakar teko gesinti VMU Varėnos, Joniškio, Švenčionėlių, Dubravos ir Kretingos regioniniuose padaliniuose.

Derybos baigtos: parama žemės ūkiui didės

Lietuvai pavyko išsikovoti didesnes tiesiogines išmokas žemdirbiams – 2021 m. jos sudarys 178 Eur už hektarą, o 2022 m. pakils iki 200 Eur už hektarą ir toliau didės.  Pritarta, kad Lietuvos ūkininkų tiesioginės išmokos augtų, kol 2027 m. pasiektų 215 Eur už hektarą.

Pokyčiai elektros rinkoje: atsivers naujos galimybės sutaupyti ir tapti „žalesniems“

Šių metų gegužę leidus liberalizuoti Lietuvos elektros rinką, iki 2023 m. visi šalies vartotojai turės pasirinkti nepriklausomą tiekėją. Elektros rinką jau liberalizavo daugelis Europos šalių, tarp jų – ir Latvija bei Estija. Kaimyninių valstybių pavyzdžiai rodo, kad galimybė rinktis nepriklausomą tiekėją dalies gyventojų iš pradžių sutinkama skeptiškai, tačiau ilgainiui šie pokyčiai gali sumažinti energijos kainą, atverti kelius inovacijoms bei žaliajai energijai.

Tręšiamųjų produktų pakavimo ir ženklinimo reikalavimų aprašas užtikrins saugumą rinkoje

Nuo šių metų lapkričio 1 dienos įsigalios Ekonomikos ir inovacijų ministerijos patvirtintas Tręšiamųjų produktų pakavimo ir ženklinimo reikalavimų aprašas. Apraše nustatyta, kad už tręšiamųjų produktų pakavimą ir ženklinimą atsakingas ekonominės veiklos vykdytojas (gamintojas ar importuotojas), pateikiantis rinkai tręšiamuosius produktus.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode