Miškininkai iš miškų surinko 700 tonų atliekų – vežė net 300 sunkvežimių

VĮ Valstybinių miškų urėdija, kurios 26 regioniniai padaliniai išsidėstę visoje šalies teritorijoje, per 2019 metus surinko net 700 tonų įvairių miškuose išmestų didelių gabaritų bei buitinių atliekų. Iš jų net 100 tonų sudaro netinkamos naudoti automobilių padangos, kurių miškuose ypač padaugėja padangų keitimo sezono metu – pavasarį ir rudenį. Tai reikštų, kad maždaug 3 000 automobilių savininkų nebereikalingas padangas tiesiog išmetė pamiškėse.

Žiedinė ekonomika atveria naujas galimybes gyventojams ir verslui

Lietuvos savivaldybės kartu su verslu ieškos konkrečių priemonių, kaip įtraukti bendruomenes kuriant žiedinę ekonomiką atliekų, įskaitant naudotą tekstilę, elektrinio transporto ir jo infrastruktūros bei atsinaujinančios energetikos srityse, taip pat kaip aktyviai prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. 

Iš miestų – į kaimus

Šį pavasarį, gegužės 8-10 dienomis, Lietuvoje vėl rengiama populiarioji akcija „Atviros dienos kaime“, kurios metu visi norintieji galės susipažinti su kasdiene ūkininkų veikla, pamatyti, kokį kelią nukeliauja mūsų pamėgti produktai, kol patenka ant stalo.

Šilumos energijos taupymo priemonės

           

          Sąskaitos dydį už šildymą įtakoja du segmentai, tai šilumos kaina ir suvartotas šilumos kiekis. Jei įmonės kolektyvui pavyko stabilizuoti viena žemiausių šilumos kainų Lietuvoje, tai pastatų šilumos energijos suvartojimas kelia nerimą. Paanalizavus renovuotų daugiabučių namų šilumos suvartojimą bei sąskaitų už šildymą dydį ir palyginus tuos rodiklius su nerenovuotais daugiabučių namais, skirtumai siekia iki 8- 10 kartų. Tuos didžiulius skirtumus lemia pastatų būklė.

A. Stančikas: priimant įstatymą iš naujo, žiūrėsime smulkių pieno gamintojų interesų

Konstituciniam Teismui (KT) paskelbus, kad pieno supirkimo tvarką reglamentuojantis įstatymas ypatingos skubos tvarka Seime buvo priimtas neteisėtai, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas sako, jog įstatymą teks priimti iš naujo. Tačiau Andriejus Stančikas mano, kad priimant jį iš naujo bus galima labiau atsižvelgti į smulkių pieno gamintojų interesus.

Naminius paukščius reikės laikyti uždarytus

Jau nuo rytdienos – vasario 4 d. paukščių augintojai privalės naminius paukščius laikyti uždarose patalpose arba lauko aikštelėse, įrengtose taip, kad jie neturėtų tiesioginio kontakto su laukiniais paukščiais. Apie tai pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje pranešė žemės ūkio ministras Andrius Palionis ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika.

Įsigalioja draudimas žvejoti lydekas

Lietuvoje pirmadienį įsigalioja draudimas žvejoti lydekas.

Įprastai šis draudimas įsigalioja nuo vasario pirmos dienos, tačiau šiemet ši diena – savaitgalį, dėl to draudimas įsigalios vasario trečią dieną.

ISO 9001 standartas įmonių veiklai

Šis standartas taikomas JAV ir vakarų Europoje, tačiau pastaruoju metu plinta visame pasaulyje. Vis daugiau įmonių atsižvelgia į ISO 9001 kokybės vadybos sistemos diegimą ir pas mus, Lietuvoje. Ką svarbu žinoti apie šį standartą ir jo teikiamą naudą? Būtent šis straipsnis ir atsakys į šiuos klausimus, todėl skaitykite toliau ir sužinokite daug naudingos informacijos, kuri pravers siekiant kurti dar efektyvesnę įmonės veiklą.

Paukščių gripas plinta – vėl nustatyti nauji jo židiniai

Situacija kaimyninėse šalyse tampa vis grėsmingesnė – paukščių gripo protrūkiai nustatyti Ukrainoje, Slovakijoje, Lenkijoje ir Vokietijoje.

Kaip informavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), liga patvirtinta Ukrainos šalies pietvakariuose (Vinycios sritis) esančiame paukštyne, kuriame buvo laikoma per 98 tūkst. vištų dedeklių. Įtarimai kilo staiga nugaišus daugiau kaip 4,8 tūkst. paukščių.

Prasidėjo „Žalioji savaitė“

Berlyne šiandien duris atvėrė  85–oji tarptautinė žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė 2020“, kurioje Lietuvai atstovauja dvylika gamintojų. Mūsų šalis šioje parodoje dalyvauja jau 18 kartą.

Nušovus 120 vilkų, baigiamas jų medžioklės sezonas

Šalies medžiotojams nušovus 120 vilkų, nuo ketvirtadienio baigiamas šių gyvūnų medžioklės sezonas, pranešė Aplinkos ministerija.

Vilkų medžioklė nutraukiama Aplinkos ministro įsakymu išnaudojus visą limitą, nors įprastai medžioklė leidžiama nuo  spalio 15 dienos iki balandžio 1 dienos.

Turto vertinimas – ar verta kreiptis į specialistus?

Turto vertinimas yra būtinas daugelyje skirtingų situacijų, kurios nutinka verslininkams vykdant savo veiklą. Tam, kad įmonės vidaus procesai būtų tvarkomi efektyviai, o visa finansinė informacija padėtų tinkamai išnaudoti esamas galimybes ir esant reikalui priimti teisingus sprendimus, reikalingas turto vertinimas. Natūralu, jei esate verslo savininkas, tačiau nesate tikras kaip šis procesas veikia ir kaip jį teisingai atlikti. Būtent dėl šios priežasties vis didėja vertinimo specialistų paklausa.

Kokių medžiagų galėjo pakliūti į kuršių marias?

Kokia tarša susidaro gaminant popierių ir kartoną ir kas teršiama labiausiai? Apie tai visuomenės diskutuoja po neregėto masto taršos, užfiksuotos Kuršių mariose. Į šiuos klausimus atsako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto profesorė Rūta Ustinavičienė.

Paroda „Žalioji savaitė“

Sausio 17 d. Berlyne (Vokietijoje) prasidėsiančioje vienoje didžiausių Tarptautinėje maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės parodoje „Žalioji savaitė“ Lietuvai atstovaus dvylika gamintojų, kurie parodos lankytojams pristatys tautinio paveldo ir ekologiškus gaminius.

Dėmesys investicijoms į žemės ūkio valdas neblėsta

Susidomėjimas parama ūkiams modernizuoti išlieka vienas didžiausių – preliminariais duomenimis, nuo spalio 1 d. iki gruodžio 13 d. vykusio paraiškų priėmimo pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ metu pateiktos 964 paraiškos. Bendra prašoma paramos suma siekia 39,5 mln. Eur. Viso šiam paraiškų rinkimo etapui buvo skirta 25 mln. Eur paramos. Taigi prašoma paramos suma didesnė už skirtąją daugiau kaip 1,5 karto.

Cfa poliai – populiarėjantis sprendimas

Visada siekiama užtikrinti kiek įmanoma didesnį pastato stabilumą, tad tenka pagalvoti apie tai, koks pamatų tipas galėtų būti geriausia išeitimi. Šiandien galime rinktis iš daugybės modernių technologijų, gebančių užtikrinti, kad pamatai bus pakankamai patvarūs ir atlaikantys dideles apkrovas. Vis dėlto, ne visos pasirinkimo galimybės sulaukia pakankamai didelio susidomėjimo, ir taip nutinka dėl labai skirtingų priežasčių. Planuojant statybas gana dažnai dėmesys krypsta į tai, kokie pamatų tipai yra vertinami palankiausiai, tad nieko nuostabaus, kad būtent cfa poliai tampa vis populiaresni (Platesnę info rasite čia). Ši galimybė turi tikrai nemažai privalumų, tad pravartu apžvelgti pačius svarbiausius – galbūt tai padės paprasčiau priimti sprendimą.

Lauko suoliukai: pagal skonį ir finansines galimybes

Vienas iš pagrindinių viešųjų erdvių akcentų – lauko suoliukai. Vis dažniau šį mažosios architektūros elementą galimą išvysti ir privačioje namų aplinkoje. Savo laisvalaikį leisti parkuose, miesto aikštėse ar namų kiemelyje, kai pailsus visuomet galima prisėsti ant dailaus ir patogaus suoliuko, yra gerokai smagiau ir jaukiau. Tad ką sako architektūros specialistai, jeigu nutarėte įsigyti aplinkos puošmeną – suoliukus?

Vėgėlių nerštui apsaugoti – draudimas jas žvejoti

Pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d. žvejams mėgėjams draudžiama žvejoti vėgėles joms neršto metu apsaugoti, bet šiemet šis draudimas įsigalios diena vėliau – nuo gruodžio 16-osios. Mat tais atvejais, kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė (šiemet – sekmadienis), draudimas įsigalioja kitą dieną.

24 Baltijos šalių europarlamentarai ragina ES institucijas nutraukti žemdirbių diskriminaciją

Šiandien oficialus kreipimasis dėl Baltijos šalių žemdirbių diskriminavimo išsiųstas naujajai Europos Komisijai, Europos Parlamento ir Europos Vadovų Tarybos vadovams.Dokumentą, kuriuo reikalaujama žemdirbiams sudaryti vienodas konkurencines sąlygas Europos Sąjungos rinkoje, pasirašė dvidešimt keturi Europos Parlamento nariai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Powered by BaltiCode