Išrinktas prezidentu G. Nausėda siektų, kad S. Skvernelis liktų premjeru

 

Išrinktas prezidentu ekonomistas Gitanas Nausėda siektų, kad valdančioji dauguma nesikeistų ir apie atsistatydinimą prakalbęs premjeras Saulius Skvernelis liktų savo pareigose.

„Aš pirmiausia vadovaujuosi tuo, kad Lietuvos žmonės suteikė mandatą konkrečiai partijai, ji suformavo valdančiąją daugumą, ir tai buvo padaryta vienai kadencijai. Tikrai būtų nelabai solidu, jei partija imtų blaškytis arba imtų sieti savo tolesnio buvimo vadžioje perspektyvą su kitų rinkimų rezultatais“,  – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda.

„Štai dėl šitos priežastie aš norėčiau, kad valstybėje būtų stabilumas, bet vien prezidento pastangomis stabilumo pasiekti neįmanoma, turi būti ir pačios partijos pasirengimas dirbti valstybei“, – pažymėjo į antrąjį rinkimų turą išėjęs G. Nausėda.

Jis taip pat sakė, jog norėtų išmėginti visas galimybes, kad „premjeras, kuris kampanijos metu pateikė daug pažadų, imtųsi atsakomybės tuos pažadus įgyvendinti iki galo“.

G. Nusėda teigė, jog pastarųjų savaičių „valstiečių“ pareiškimai dėl pasitraukimo iš valdžios pralaimėjimo prezidento ir Europos Parlamento rinkimų atveju „buvo pateikiami labai stichiškai“.

„Dėl to norėtųsi geriau suprasti tuos motyvus ir pamėginti pasiekti, kad tas pasitikėjimo mandatas būtų gerbiamas ir darbas tęsiamas, nes priešingu atveju reikėtų kalbėti apie alternatyvią valdančiąją koaliciją, kurios kontūrai šiuo metu nėra aiškūs“, – kalbėjo G. Nausėda.

Ekonomistas, buvęs SEB banko prezidento patarėjas G. Nausėda prezidento rinkimuose liko antras, 2647 balsais nusileidęs savo varžovei, Seimo narei Ingridai Šimonytei.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškelta buvusi finansų ministrė rinkimuose I. Šimonytė surinko 31,13 proc. balsų, už savarankiškai išsikėlusį G. Nausėdą balsavo 30,95 proc. rinkėjų. 

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, G. Nausėda surinko daugiausia balsų 46-iose savivaldybėse, I. Šimonytė – 8-iose.

G. Nausėda tokius rinkimų rezultatus sakė vertinantis puikiai, anot jo, pirmavimas didesnėje dalyje savivaldybių rodo platų žmonių palaikymą.

„Rezultatai puikūs, laimėjome 75 proc. Lietuvos savivaldybių, 46-iose iš 60-ties, tai yra turbūt ženklas, bylojantis, kad galime tikrai vadinti save tautos arba žmonių kandidatu, nes esame ne vieno miesto kandidatai, esame kandidatas, kuris surinko labai platų palaikymą“, – spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda.

„Su šita puikia nuotaika einame į antrąjį rinkimų turą, nes manome, kad Lietuvos žmonių pasitikėjimas mus įpareigoja siekti būtent to, ko jie iš mūsų tikisi“, – kalbėjo ekonomistas.

G. Nausėda taip pat siekė pabrėžti esantis savarankiškas kandidatas: „Ką aš šiandien galiu tvirtai pasakyti, nepaisant visų mėginimų sutapatinti mane su kažkokia konkrečia partija, aš ir toliau esu ir toliau liksiu nepriklausomas kandidatas, kuris siekia bendrojo gėrio visai Lietuvai“.

Antrasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną kartu su Europos Parlamento rinkimais. 

Pirmajame rinkimų ture dalyvavo 56,85 proc. turinčiųjų teisę balsuoti. 

Autorė: Milena Andrukaitytė

Vilnius, gegužės 13 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode