Reklama 2

Pati baisiausia gripo pandemija nusinešė 50 milijonų gyvybių, bet ateityje laukia dar baisesnis virusas, kuriam reikia ruoštis jau dabar

 

Praėjus šimtmečiui po to, kai kilo daugiausia mirčių nusinešusi gripo pandemija, dėl kurios gyvybės neteko apie 50 milijonų žmonių visoje planetoje, mokslininkai turi blogų žinių.

Pasak mokslininkų, gresia dar viena mirtina pandemija, galinti lemti net triskart daugiau mirčių, nei buvusi. Aiškindamiesi, kaip šiandieninė visuomenė yra pasiruošusi įveikti tokį pavojingą ligos protrūkį, mokslininkai ištyrė veiksnius, lėmusius ispaniškojo gripo pandemiją, kuri kilo 1918 metais.

Pasaulis minės stuburo dieną: patarimai, padėsiantys išvengti nugaros skausmų

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena pranešime žiniasklaidai, kad kasmet spalio 16-oji yra minima kaip Pasaulinė stuburo diena. Šiemet jos informavimo kampanijos šūkis yra „Mylėkite savo stuburą!“. Šios viešinimo akcijos akcentas – išskirtinė sveiko ir funkcionalaus stuburo svarba žmogaus gyvenime, o kampanijos pagrindinis tikslas yra padidinti žmonių supratimą bei sąmoningumą apie nugaros skausmus ir kitas su stuburu siejamas sveikatos problemas.

Kviečia atkreipti dėmesį į ligą, kurios rizikos dažnai neįvertiname

 

Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos intensyviosios  kardiologijos ir skubiosios  medicinos asociacija šį savaitgalį  kviečia visus solidarizuotis ir paminėti Pasaulinę trombozės dieną.

Per spalio 13-ąją visame pasaulyje minimą trombozės dieną kviečiama atkreipti dėmesį į ligą, kurios rizikos dažnai neįvertiname ir siekiame, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie venų trombemboliją (VTE) ir gyvybei pavojingas jos komplikacijas.

Donorystės ir transplantacijos procesas: daug pagalbos rankų vienai gyvybei gelbėti

 

20-oji Europos ir 14-oji pasaulio organų donorystės ir transplantacijos diena šiemet Lietuvoje paminėta neįprastai – tarptautiniame Vilniaus oro uoste. Ši vieta pasirinkta, nes būtent oro uostas sujungia valstybes, kai gelbstima žmogaus gyvybė organų ar kaulų čiulpų donorystės dėka.  Oro uostas – dar viena nematoma ir simbolinė donorystės ir transplantacijos vieta, kuri parodo, kad pasaulis yra atviras galimybėms suteikti pagalbą – oro kelias sujungia tolimiausius kraštus.

Seimas įteisino medikamentus su kanapėmis

 

Ketvirtadienį parlamentarai priėmė įstatymo pataisas, kuriomis įteisino savo sudėtyje kanapių turinčius medikamentus.

Už tokias pataisas balsavo 90 Seimo narių ir susilaikė trys parlamentarai. 

Farmacijos bei Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymų pataisos leis medicinoje naudoti tokius vaistinius preparatus, jei jų saugumas ir veiksmingumas yra įrodytas moksliniais tyrimais, o preparatas registruotas.

Kaip priimti menopauzės iššūkius?

 

Kiekvienas moters gyvenimo etapas atneša naujų spalvų ir pokyčių. Visgi vienas reikšmingiausių – menopauzė – kartais, ir visai nepelnytai, yra stigmatizuojamas. Vyrauja klaidingos nuostatos, kad, atėjus brandai, moteriškumas dingsta. Moteris drąsinantys specialistai pataria, kaip į naująjį etapą žengti be nerimo ir įveikti nemalonius simptomus.

50 receptų nuo kosulio

 

Daugelis iš mūsų kosulį gydosi namuose. Vaistinėse galima įsigyti nemažai priemonių, padedančių kovoti su šia problema. Natūralių priemonių – dar daugiau. Kaip sau padėti?

   1 šaukštą džiovintų ir susmulkintų šalavijo lapelių užpilkite 1 stikline verdančio vandens, palikite 30 min. atvėsti, nukoškite, įmaišykite 1 arbatinį šaukštelį medaus. Gerti reikėtų šiltą, 3 kartus per dieną po 1/3 stiklinės.

Ar gerdami vandenį viską darome teisingai?

 

Siurbtelėti gurkšnį vandens ir jį nuryti – tai dar ne visas mokslas: pasirodo, kad gerti tinkamai nėra taip jau paprasta.

Atrodo, kas čia galėtų būti tokio sudėtingo: jeigu greta nėra čiaupo su geriamuoju vandeniu, nueini į parduotuvę, išsirenki buteliuką, atsuki dangtelį, susipili turinį į gerklę. Neužtekus – pakartoji. Tiek kartų, kiek reikia.

Kodėl mūsų šalyje donorų artimųjų ir recipientų susitikimai yra neįmanomi?

 

Kodėl Lietuvoje negali susitikti mirusių donorų artimieji ir recipientai – žmonės, gyvenantys po mirusių donorų organų transplantacijos? „Matome filmuotą medžiagą apie Amerikoje vykstančius tokius susitikimus – kodėl tai nevyksta Lietuvoje? Juk tai labai akivaizdus donorystės įrodymas, labai jaudinantis ir sukrečiantis,“ – teiraujasi pašnekovai.

Ar galime diagnozuoti ligą patys?

 

„Antėja laboratorija“ – viena pirmųjų akredituotų laboratorijų Lietuvoje, turinti net 40 paslaugų centrų visoje Lietuvoje! Šios laboratorijos paslaugų kokybe pasitiki Kauno „Žalgiris“, kuris jai suteikė oficialios krepšinio klubo kraujo tyrimų laboratorijos statusą.

Šlapimo pūslės uždegimo simptomai, priežastys ir gydymas

 

Vargina nuolatinis noras šlapintis, tačiau tai darydami jaučiate skausmą, kankina pilvo skausmai, o galbūt šlapime pastebėjote kraujo arba jis pasidarė tamsus ir drumstas? Šie simptomai signalizuoja apie nemalonią ir gana sunkiai išgydomą ligą – šlapimo pūslės uždegimą (cistitą), kuri gali būti ūmi (pasireiškianti staiga) arba lėtinė (besikartojanti).

SAM siūlo įteisinti alternatyvią mediciną, tam reikės išsilavinimo

 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo įteisinti alternatyvios medicinos paslaugas – jas teikiantiems asmenimis reikės atitinkamo išsilavinimo.

„Šitai sričiai esant nesutvarkytai susiduriame su situacija, kad žmonės gali ir nežinoti, ar tos paslaugos kokybiškos, saugios, ar tie žmonės turi atitinkamą išsilavinimą“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Kraujo tyrimai vaikams – ir dėl parazitų

 

Augantis vaiko organizmas reikalauja ypatingo dėmesio ir kokybiškos priežiūros. Daugelio ligų išsivystymo galima išvengti veiksmingos prevencijos bei ankstyvos diagnostikos pagalba. Vaikų sveikatą profilaktiškai rekomenduojama tirti ne rečiau kaip kartą per metus. Esant galimybei gydytojai rekomenduoja atlikti platesnį ištyrimą. „SYNLAB Lietuva“ sudarė optimalią tyrimų programą mokyklinio amžiaus vaikams, kuri susideda iš svarbiausių kraujo rodiklių jaunam organizmui.

Kodėl oda išsausėja?

 

Sausa oda ne tik nepatraukliai atrodo, bet ir sukelia smarkų diskomfortą, juk ją degina, ji šerpetoja, o itin sudirgusi gali tapti net skausminga. Kas sukelia odos išsausėjimą ir kaip padėti savo odai?

Kas yra dehidratacija ir kaip jos išvengti?

 

Sveikatos apsaugos ministerija ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras atkreipia dėmesį, kad besidžiaugdami saulėtomis šiltomis dienomis, neturėtume pamiršti ir pavojų sveikatai, kuriuos kelia karštis ir saulė. Vienas iš jų kyla tuomet, kai organizmas netenka pernelyg daug vandens. Tad nors ir sakoma, jog šiluma kaulų nelaužo, primename, kokį pavojų organizmui kelia dehidratacija ir kaip elgtis, kad jos išvengtume.

Širdis prašo: laikas išsitirti

 

Save raminate, kad širdis visada pasiunčia aiškų pavojaus signalą? Rizikuojate lemtingai suklysti. Verčiau paskubėkite profilaktiškai atlikti pažangius kraujo tyrimus – dabar jie žymiai pigesni Medicina practica laboratorijoje.

Kai suskausta krūtinę, širdies liga paprastai jau būna pažengusi. Žmogus daug metų gali nejausti jokių aterosklerozės požymių, kol netikėtai ištinka bėda. Dar stebimasi, kad miokardo infarktas pakerta jau trisdešimtmečius, bet toks yra šiuolaikinio įtempto gyvenimo rezultatas.

 

Tavo veidas. Rudeniška grožio priemonė – moliūgų kaukė

 

Rudens moliūgų derlius gausiai naudojamas sriuboms, troškiniams, pyragams, džiovinimui ar net vaikų Helovino šventės akcentams. Kartais dideli ir sunkūs moliūgai yra toks pat didelis džiaugsmas, o kartais jie tampa galvos skausmu. Ypač, jeigu gauname juos dovanų, o pagaminti nespėjame ar tiesiog nenorime. Bet neskubėkite bambėti ir mesti viso moliūgo ar jo likučių lauk - jis gali būti naudingas jūsų grožiui.

8 paprasti, bet labai naudingi sveikatos testai, kuriuos galite atlikti tiesiog namuose

 

Kai kurie asmenys vengia medicininių patikrų dėl laiko stokos ar gydytojų baimės. Be to, norint pasitikrinti profilaktiškai kartais gydytojai pyksta, kad sveiki žmonės lankosi ligoninėje be rimtos priežasties, tad keletą testų galite atlikti ir patys namie. Tai padės suprasti, ar jau laikas kreiptis į specialistus pagalbos, o galbūt tik patvirtins, kad nėra dėl ko nerimauti.

1. Endokrininė sistema

Vienas iš pagrindinių sveikatos rodiklių yra jūsų liemens plotis. Paimkite matavimo juostelę ir pamatuokite savo juosmenį virš bambos. Jei su endokrinine sistema viskas gerai, tai moterų juosmens plotis neturėtų viršyti 87 centimetrų, o vyrų – 103 centimetrų. Žmonės, turintys platesnį juosmenį, patiria net 5 kartus didesnę grėsmę susirgti 2 tipo cukriniu diabetu.

2. Smegenys

Jums reikės tuščio lapo, žymeklio arba pieštuko bei draugo pagalbos. Nupieškite laikrodį ir paprašykite kito asmens pasakyti laiką (valandas ir minutes). Tada nupieškite minutes rodančią rodyklę, o po to valandų rodyklę. Šis bandymas apima daug smegenų procesų. Smegenų dalys, atsakingos už rankos judėjimą, erdvinį bei vizualinį suvokimą, pradeda sunkiau dirbti, todėl negebėjimas nubrėžti rodyklių, rodančių draugo pasakytą laiką, gali būti ankstyvos demencijos požymis.

Kaip rudenį apsaugoti vaikus nuo peršalimo?

 

Rudens sezonas atneša ne tik daugiau lietaus, bet ir nerimo tėvams dėl galimų jų vaikų susirgimų. O susirgti šiuo metų laiku tikrai lengva, juk keičiantis orams organizmas tampa mažiau atsparus virusams ir bakterijoms. Apie tai, kaip mityba gali padėti stiprinti imunitetą ir išvengti ligų, o su jomis ir vaistų ar net antibiotikų vartojimo, pasakoja gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė.

Širdies ligos pakerta ir jaunus žmones: kaip tinkamai pasirūpinti savimi?

 

Rugsėjo 29-ąją minima Pasaulinė širdies diena. Lietuviams ji ypač aktuali, mat širdies ir kraujagyslių sistemos negalavimais skundžiasi dažnas šalies gyventojas. Maža to, medikų teigimu, Lietuvoje kenčiančių nuo širdies ir kraujagyslių ligų vis daugėja. ERGO pastebi, kad su širdies ligomis susijusiems tyrimams, medikų konsultacijoms ir vaistams išleidžiama vis daugiau sveikatos draudimo lėšų, o tokiems susirgimams gydyti naudojamų išmokų – daugėja, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Valdžia ketina atnaujinti e. pristatymo sistemą

 

Valdžia ketina atnaujinti valstybės institucijų naudojamą elektroninių pranešimų ir dokumentų pristatymo informacinę sistemą. Taip pat ketinama ieškoti naujojo e. pristatymo sistemos operatoriaus, nes Lietuvos paštas iš šios veiklos kasmet patiria apie 0,3 mln. eurų nuostolių.

Trys dažniausios žarnyno problemos: pučia pilvą, o gal esate amžinai alkanas?

 

Žarnynas – mūsų antrosios smegenys, nes jame yra per 100 mlrd. nervinių ląstelių – daugiau nei galvos ir nugaros smegenyse, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Be to, priduria jis, vartojant netinkančius produktus sugriauta žarnyno mikrobioma tampa daugybės negalavimų priežastimi.

Fizinis neaktyvumas turi neigiamų ilgalaikių pasekmių

 

Tyrimai rodo, kad mažas fizinis aktyvumas sukelia ilgalaikius padarinius žmogaus sveikatai bei gerai savijautai. Šie padariniai dažnai nėra greitai pastebimi, tačiau mažas fizinis aktyvumas yra svarbus rizikos faktorius, prisidedantis prie pagrindinių neinfekcinių ligų paplitimo, kuris šiuo metu kelia susirūpinimą daugelyje šalių.

Jei pajutote tokį pilvo skausmą, reikia skubiai pas gydytoją: 8 simptomai, kad tai rimtas pavojus

 

Atsiminkite tą kartą, kai kiaušinių salotos nebuvo itin gero skonio, tačiau buvote labai alkanas, todėl suvalgėte jas. O galbūt netoleruojate laktozės, bet sūrio pyrago taip norėjosi, kad negalėjote jam atsispirti? Tokiais atvejais dažniausiai tikitės, kad po tokio maisto skrandis nebus labai patenkintas, bet kartais už jo skausmo gali slypėti kur kas rimtesnės problemos.

Powered by BaltiCode