Lėšos – pramonės plėtrai, sergančiųjų Covid-19 gydymui

Lapkričio 27-ąją vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje pritarta 2020 m. savivaldybės biudžeto pakeitimui, skiriant daugiau lėšų sergančiųjų Covid-19 gydymui. Taip pat priimtas sprendimas pirkti pramoninės paskirties žemės plotą. Patvirtinti kiti sprendimai.

Savivaldybės taryboje suformuota nauja valdančioji dauguma.

Apie situaciją rajone dėl Covid-19 – dviejuose posėdžiuose

Lapkričio 26 d., ketvirtadienį, padėtis rajone dėl Covid-19 ir veiksmai, siekiant sustabdyti koronaviruso infekcijos plitimą, aptarti Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) ekstremalių situacijos komisijos posėdyje ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos organizuotame posėdyje.

Vyksta planiniai tinklų rekonstrukcijos darbai

Mažeikiuose, P. Matulionio gatvėje, atliekami planiniai tinklų rekonstrukcijos darbai – dalis šios gatvės gyventojų neturi elektros energijos. Rekonstrukciją atlieka Elektros skirstymo operatoriaus darbuotojai. 

Mažeikių atvira jaunimo erdvė – vaizdo pokalbiai per atstumą

Nenorėdama prarasti ryšio su jaunuoliais Mažeikių atvira jaunimo erdvė startuoja nauju formatu ir siūlo dalyvauti vaizdo pokalbiuose per atstumą. Su kviestiniais svečiais kaskart drąsiai, atvirai ir be užuolankų bus kalbama rūpimomis temomis. Pokalbių esmė – netobulai kalbėti apie netobulus dalykus, ieškoti atsakymų kartu ir atskirai.

Laidojimo namai „Dangaus vartai“: nuo palaikų paėmimo iki palaidojimo

Netektis – skausmingas įvykis, o ypač – jei tai artimo, mylimo ir brangaus žmogaus. Natūralu, kad tuomet patiriame patį didžiausią stresą. Dar baisiau – kai tai įvyksta netikėtai. Nepaisant to, privalome, o beveik visada ir norime į amžinybę išėjusį žmogų palydėti atmintimi, pagarba, o jei esame tikintys – ir malda. Jei dar prieš keletą dešimtmečių dažniausiai tekdavo laidotuvėmis pasirūpinti patiems mirusiųjų artimiesiems, šiandien tai sėkmingai daro laidojimų biurai. Negana to, šios paslaugos ypač pažengusios naujovėse.

Daugėja ugdymo įstaigų, dirbančių nuotoliniu būdu

Ugdymo įstaigose – Covid-19 proveržis. Susirgimų ir saviizoliacijoje esančių darbuotojų ir moksleivių bei ugdytinių sparčiai daugėja. Šiuo metu laukiama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pranešimų apie ligos atvejus, nustatytus savaitgalį, ir privalomąją izoliaciją turėjusiesiems kontaktą su sergančiaisiais.

Pirmadieniais – savaitės situacijos rajone dėl COVID-19 apžvalga

Nuo kitos savaitės kiekvieną pirmadienį bus apžvelgiama visos savaitės situacija rajone dėl COVID-19. Kartu su ja – ir Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus turima tiksliausia informacija apie mirusius nuo COVID-19 Mažeikių rajono gyventojus.

Mažeikių garbės pilietį rinks gyventojai

Lapkričio 20-ąją Mažeikių rajono savivaldybės Apdovanojimų komisija nuotoliniu būdu sprendė klausimą dėl Mažeikių garbės piliečio vardo suteikimo. Pasak vicemerės Sigutės Bernotienės, šiai nominacijai pasiūlyti du kandidatai: Gintautas Alekna ir Ričardas Grušas: „Buvo siūlomas ir trečias kandidatas, tačiau nepateiktas reikalingas aprašas, ko reikalauja nuostatai“.

 

Naujausios žinios apie koronavirusą rajone – daugėja susirgimų ugdymo įstaigose

Šiandien, lapkričio 18 d., uždaromas Sedos darželis, vyks nuotolinis ugdymas. Dėl kontaktų su sergančiaisiais privalo izoliuotis 15 darželio darbuotojų ir 48 vaikai. Atliekami tyrimai dėl užsikrėtimo koronavirusu. Lopšeliuose-darželiuose nuotoliniu būdu dirba po 1–2 grupes: „Pasakoje“ – 2 grupės, „Buratine“ ir „Berželyje“ – po vieną. Po 1 pradinę klasę dirba nuotoliniu „Ventos“ progimnazijoje, Viekšnių gimnazijoje. Pastebima, kad daugiausia užsikrečiama ne įstaigose, o namuose, nuo šeimos narių, artimųjų, pažįstamų ir pan.

Pasirinkus naują paslaugų teikėją „greitoji“ tikisi teigiamų pokyčių

Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centras greitosios pagalbos ekipažų valdymą patikėjo naujam dispečeriui – vieninteliam, kuris naudojasi nemokamu Vidaus reikalų ministerijos ryšiu. Taip tikimasi per metus sutaupyti keliasdešimt tūkstančių eurų, nepabloginant paslaugų kokybės, prieinamumo ir operatyvumo. Kaip ir iki šiol, prireikus skubios medicininės pagalbos, gyventojai turi skambinti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112.

Apklausa – kiek žinai apie atliekų tvarkymą

Mažeikių rajono savivaldybė kartu su regiono ir užsienio – Norvegijos, Estijos, Ukrainos – partneriais dalyvauja projekte „Žiedinis atliekų tvarkymas“. Prieš sudarant atliekų tvarkymo sistemos gerinimo veiksmų planą, norima išsiaiškinti, kiek gyventojai žino apie atliekų tvarkymą.

Savivaldybei elektros energiją tieks saulės elektrinė

Ant Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) pastato stogo pradėta montuoti 25 kW galios saulės elektrinė, kurioje pagaminta elektros energija bus naudojama Savivaldybės reikmėms. Prognozuojama metinė elektros energijos gamybos apimtis – 24 000 kWh.

Galimi laikini eismo trikdžiai

Viadukas virš geležinkelio Algirdo g. turėtų būti priduotas iki Naujųjų. Statybos darbai jau baigti. Tikrinama darbų kokybė, kad po darbų pridavimo tiltas atitiktų visus reikalavimus. Šiuo metu šalinami defektai, tvarkoma statybos užbaigimo dokumentacija.

Mažeikių viešosiose erdvėse – nemokamas belaidis internetas

Po kelių mėnesių mažeikiškiai ir miesto svečiai viešose vietose jau galės nemokamai naudotis belaidžiu interneto ryšiu – pasirašyta sutartis. Numatytos zonos parkuose, skveruose, aikštėse, pliaže, autobusų ir geležinkelio stočių, Renavo dvaro teritorijose. Iš viso planuojama įrengti 13 WiFi prieigos įrenginių – 12 lauke ir 1 patalpose.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode