Naujovės neformaliame vaikų švietime: didėja krepšelis mokiniams, mažėja administracinė našta teikėjams

nastaŠįmet ūgtels minimalus neformaliojo vaikų švietimo krepšelis, o šių veiklų teikėjams gerokai sumažės administracinių rūpesčių teikiant paraiškas finansavimui gauti. Šie pokyčiai įtvirtinti naujame švietimo, mokslo ir sporto ministrės pasirašytame Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) programų finansavimo ir administravimo tvarkos apraše.

4 tūkst. žmonių dalyvavo pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“

Vilniuje šeštadienį 30-ąjį kartą įvyko pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, jame dalyvavo apie 4 tūkst. žmonių, pranešė Lietuvos kariuomenė.

Laisvės gynėjams pagerbti skirtas renginys, pasak kariuomenės, organizuotas laikantis COVID-19 plitimo prevencijai reikalingų apribojimų, todėl dalyvių skaičius buvo daugiau nei dvigubai mažesnis, lyginant su paskutiniu bėgimu 2020 metais.

2021 metai švietime, moksle ir sporte

svietimePraeinantys metai įsimins ne tik kaip dar vieni pandemijos metai, kuriais stengėmės kaip įmanoma sumažinti jos pasekmes, bet ir metai, kai pagaliau buvo pasirašytas partijų susitarimas dėl švietimo, kai priimti sprendimai dėl ugdymo bei studijų kokybės stiprinimo ir visų sričių finansavimo didinimo.

Metų pabaigoje – dešimtmečius atidėlioti švietimo sistemos pokyčiai, keisiantys vaikų ateitį

ateitiNuo kitų mokslo metų mokyklose neliks jungtinių 5-8 klasių. Bus stiprinamos gimnazijos formuojant didesnes baigiamąsias gimnazijos klases, kuriose mokiniai turėtų realias galimybes mokytis pageidaujamų pasirenkamųjų dalykų. Mokyklų tinklas bus stiprinamas pertvarkant mokyklas, kuriose mokosi mažiau nei 60 mokinių.

J. Šiugždinienė: sporto bendruomenės siūlomi pokyčiai padės Lietuvos sportą sugrąžinti į pergalių kelią


pergaliuŠimtas Lietuvos sportininkų 2028 metų olimpiadoje ir daugiau medalių svarbiausiose varžybose. Tokio tikslo padės siekti švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės iniciatyva rudenį suburtos darbo grupės aukšto meistriškumo sportininkų rengimo sistemai tobulinti parengtos rekomendacijos. Darbo grupė pateikė siūlymus, kaip keisti ir tobulinti šalies sporto sistemą, kad ši gebėtų paruošti konkurencingų aukščiausio lygio sportininkų.

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos delegacija pelnė 6 bronzos medalius

jauniuGruodžio 12–21 d. vykusioje Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos delegacija pelnė 6 bronzos medalius. Medalius iškovojo Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokiniai Jurgis Kemeklis (mokyt. Ala Vaicekauskienė, Rasa Rudzevičienė, Stasė Traigienė), Matas Garbaravičius (mokyt. Simas Ignatavičius, Rasa Rudzevičienė, Stasė Traigienė) ir Titas Balčiūnas (mokyt. Jolanta Jakšienė, Antanas Dzimidavičius), Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokė Liepa Urbonaitė (mokyt. Audra Žemulaitienė, Birutė Maciulevičienė, Tomas Kivaras), Klaipėdos licėjaus devintokas Emilijus Latakas (mokyt. Ingrida Rimkienė, Sandra Stimburienė, Marius Žadvydas, Romanas Rimkevičius) ir Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos dešimtokas Kostas Šilingas (mokyt. Inga Tarasevičienė, Jurgita Kušleikienė, Violeta Čibinskienė).

Žinių patikrinimai ir egzaminų tvarkos pokyčiai. Ką ir kodėl siūlome keisti?

Pradėta ugdymo turinio reforma siekia visai visuomenei svarbaus tikslo – kad mokiniai įgytų XXI amžiui reikalingų kompetencijų, išnaudotų savo mokymosi potencialą ir jį nuolat augintų. Dėl to atnaujinamos ugdymo programos, peržiūrima ir pasiekimų vertinimo sistema – svarbi ugdymo proceso dalis.

Tyrimas: per karantiną šalies gyventojai buvo fiziškai aktyvesni, mėgstamiausias užsiėmimas – ėjimas


aktyvesniŠvietimo, mokslo ir sporto ministerijos užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter“ šį rudenį atlikta šalies gyventojų apklausa rodo, kad per pandemiją lietuvių fizinis aktyvumas nesumažėjo, o padidėjo. Dauguma apklaustųjų nurodo, kad pagrindinė sportavimo priežastis – noras stiprinti sveikatą.

„Knygų starto“ lauknešėliai – visiems Lietuvos naujagimiams

lauknesNuo šiandien kiekvienas Lietuvos naujagimis gaus lauknešėlį, kuris padės žengti pirmuosius skaitymo patirties žingsnius. Tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo projektas „Knygų startas“, pernai išbandytas Vilniaus apskrityje, tampa nacionalinis ir yra pirmas ir vienintelis tokio masto ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas Lietuvoje.

Išbandykite karate kovos menus

Kas yra karate ir kaip išmokti šių visiems girdėtų ir gerai žinomų kovos menų? Karate principai remiasi rytų filosofija bei gyvenimo būdu. Mokantis, kaip ir visiems kovos menams, reikalingas atsidavimas ir kantrybė, tačiau sąmoningai pasirinkusiems tokį kelią nebūna labai sunku – mėgstant tai, ką darai, viskas gaunasi lengvai ir natūraliai, be didesnių pastangų. 

Jeigu susidomėjote karate kovos menais ir Jūs, skaitykite toliau ir sužinosite, nuo ko pradėti, kur kreiptis norint išmokti pagrindinių kovos principų.

Išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas: juo tapo istorijos ir pilietiškumo mokytojas A. Jonušas

jonusasŠiandien Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Antanas Jonušas, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokantis Vilniaus Valdorfo mokykloje, istorijos - „Karalienės Mortos“ mokyklos tarptautinio bakalaureato klasėje ir vedantis lytiškumo ugdymo pamokas VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namuose“.

Prieš pasaulio čempionatą Kipre – bronziniai lietuvio šūviai

Pasirengimą ateinantį savaitgalį vyksiančiam pasaulio šaudymo į skriejančius taikinius pagal „Compak Shooting“ taisykles vilnietis Virgilijus Grybė baigė lipdamas ant  „Grand Prix Cyprus“ varžybų pakylos.  Praėjusį savaitgalį Kipro sostinėje Nikosijoje Lietuvos šaulys iškovojo trečią vietą šiame FITASC pasaulio taurės varžybų etape.

Vilniaus maratone įteikta Seimo taurė

Rugsėjo 12-ąją Vilniuje vykusiame tradiciniame „RIMI Vilniaus maratone“ Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas įteikė Seimo taurę Krašto apsaugos ministerijos komandai, tarp valstybės institucijų subūrusiai gausiausią būrį bėgikų.

Sporto viceministras: siūlome du kartus didinti premijas neįgaliesiems

sportoŠiandien vykusiame neeiliniame Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos posėdyje dėl premijų ir valstybės rentų paralimpinių žaidynių prizininkams dydžių nustatymo ir skyrimo tvarkos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teikė pasiūlymą premijas neįgaliesiems sportininkams dvigubinti.

Antrasis medalis Tokijuje

Lietuvos dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis mūsų šaliai Tokijo paralimpinėse žaidynėse padovanojo antrąjį medalį.

Šeštadienį ryte regėjimo negalią turintis sportininkas svorio kategorijos iki 73 kilogramų bronzinėje dvikovoje įveikė Sakartvelo atstovą Giorgį Kaldanį.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode