Reklama 2

Policija pristatys naujas pareigūnų uniformas

 

Policija penktadienį pristatys naujas tarnybines pareigūnų uniformas.

Naujos uniformos pareigūnams pradedamos dalinti nuo rugsėjo.

Uniformas ir atskiras jos dalis pristatys generalinis komisaras Linas Pernavas, taip pat naująją tarnybinę aprangą jau nešiojantys pareigūnai.

Lietuva pagerbia žydų gelbėtojus

 

Lietuva penktadienį pagerbia žmones, kurie Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjo žydus nuo Holokausto.

Ryte Prezidentūroje rengiama Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojimo ceremonija daugiau kaip 30 Lietuvos piliečių žydų gelbėtojų.

A. Veryga žada eliminuoti iš mokyklų valgiaraščių sudarytojų verslininkus

 

Ministras Aurelijus Veryga žada išbraukti galimybę verslininkams dalyvauti sudarant mokyklų valgiaraščius.

A. Veryga apie tai pranešė savo feisbuko paskyroje, reaguodamas į LRT skelbiamą informaciją, kad kuriant naują vaikų maitinimo ugdymo įstaigose aprašą dalyvavo ir maisto technologė Raminta Bogušienė, kurios leidinius remia vienas didžiausių maisto tiekėjų šalies mokyklose.

„Išsakyti pastebėjimai dėl R. Bogušienės ir maisto tiekimo įmonių interesų vertintini labai rimtai. Tad nedelsiant, skubos tvarka, inicijavau vieno iš punktų maitinimo apraše išbraukimą, kuriame numatoma viena iš valgiaraščių sudarymo galimybių. Ministro įsakymo pakeitimas jau ruošiamas ir greitai bus pasirašytas!“, – rašo A. Veryga.

Idėja pasikviesti didžiuosius Europos prekybos tinklus – utopija, sako ekspertas

 

Vyriausybės idėją pasikviesti į Lietuvą didžiuosius Europos prekybos tinklus mažmeninės prekybos ekspertas Justas Gavėnas vadina utopija. Valdžios siekius mažinti maisto kainas jis sieja su artėjančiais rinkimais, o siūlomos priemonės, anot jo, nepadės sumažinti kainų.

„Jeigu vienu žodžiu, tai utopine laikau tą idėją dėl to, kad konkurencijos Lietuvoje yra sočiai, prekybos vietoms plotų yra nedaug ir didelio žaidėjo suinteresuotumo Lietuvoje yra mažai“, – BNS sakė J.  Gavėnas.

Lucasas: Rusija ir Molotovo-Ribbentropo paktas

 

80-osios Molotovo-Ribbentropo pakto pasirašymo metinės kitąmet bus gera galimybė pabrėžti unikalią jo slaptumo, veidmainystės ir gėdingumo kombinaciją. Jei Rusija piktinasi, kad yra su juo siejama, sprendimas paprastas: liaukitės bandę jį ginti.

Užuot taip padariusi, Rusija imasi priešingos taktikos. Neblogas to pavyzdys – rugsėjo 14-ąją Rusijos ambasados Izraelyje socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbta žinutė. Joje išvardyta keliolika daugiausia miglotų tarptautinių susitarimų, sudarytų tarpukario pabaigoje, pavyzdžiui, Danijos ir Vokietijos 1939-ųjų gegužės 31-ąją pasirašyta nepuolimo sutartis. Paskutinis – 13-asis – susitarimas tame sąraše yra žinomiausias: tų pačių metų rugpjūčio 23-ąją sudarytas Molotovo-Ribbentropo paktas.

Laukiant popiežiaus, Vilniaus senamiestyje ir prieigose uždrausta statyti automobilius

 

Laukiant savaitgalį į Lietuvą atvykstančio popiežiaus Pranciškaus, visame Vilniaus senamiestyje ir dalyje jo prieigų bus draudžiama statyti automobilius, nuo penktadienio eismas senamiestyje bus draudžiamas, keisis viešojo transporto maršrutai.

Kaip BNS sakė savivaldybės Eismo valdymo poskyrio vedėjas Eduardas Garbovskis, automobilių stovėjimas senamiestyje, išskyrus namų kiemus, pradedamas riboti nuo pirmadienio, tačiau griežtesnės priemonės bus pradėtos taikyti nuo trečiadienio.

Lietuvos galimybės gauti daugiau lėšų Ignalinos AE uždarymui padidėjo

 

Siūlymas Europos Parlamentui (EP) skirti Ignalinos atominės elektrinės (AE) uždarymui 780 mln. eurų didina šansus Lietuvai užsitikrinti didesnį finansavimą projektui, teigia BNS kalbinti politikai ir ekspertai.

Europarlamentarė Rebecca Harms (Rebeka Harms) pirmadienį pasiūlė Europos Sąjungos (ES) 2021-2027 metų biudžete Ignalinos AE uždarymui skirti tiek, kiek prašė Lietuva – 780 mln. eurų, tuo metu Europos Komisija (EK) siūlo skirti 552 mln. eurų. 

Seimas ėmėsi Ginklų fondo pertvarkos

 

Seimas antradienį ėmėsi Vidaus reikalų ministerijos siūlomos Ginklų fondo pertvarkos.

Už atitinkamų pataisų paketą po pateikimo balsavo 70 parlamentarų, prieš buvo trys ir 21 Seimo narys susilaikė. Toliau pataisas svarstys Seimo komitetai, o į posėdžių salę jos turėtų grįžti lapkritį.

Kitąmet Venecijos bienalėje Lietuvos paviljonas taps dainuojančiu paplūdimiu

 

Kitąmet vyksiančioje 58-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje Lietuvos paviljonas keliems mėnesiams virs paplūdimiu.

Šaliai atstovaus šiuolaikinė menininkių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės opera-performansas „Saulė ir jūra“, pranešė  Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos atstovė Lina Vaitiekūnaitė.

Profsąjungos siūlo 2019 metais MMA didinti dviem etapais

 

Trišalei tarybai antradienį ketinant galutinai apsispręsti, kiek nuo kitų metų didinti minimalų darbo užmokestį (MMA), profesinės sąjungos sutiktų MMA 2019 metais didinti iki 450 eurų dviem etapais.   

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė sako, kad į posėdį atneš kompromisinį pasiūlymą – minimalią algą nuo 2019-ųjų sausio padidinti iki 430 eurų, o nuo liepos – iki 450 eurų. 

Sigitas Mičiulis: aukštesnei mokymo ir mokymosi kokybei svarbi motyvacija

 

Prasidedantys naujieji mokslo metai Tauragės rajono švietimo įstaigoms atnešė nemažai naujovių: pradinukams dovanoti mokymo priemonių rinkiniai, apdovanoti praėjusiais metais pažangą padarę mokiniai ir klasės, savivaldybė skyrė lėšų dvigubam pedagogų, dirbusių Rugsėjo 1-ąją, atlyginimui. „Švietimas turi tapti prioritetine sritimi, nes koks bus švietimas, tokie ateityje bus viešojo administravimo darbuotojai, mokytojai, gydytojai, verslininkai. Todėl visi turime siekti, kad švietimui būtų sudarytos visos sąlygos“, –  pabrėžia  Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis.

Mirė aktorė N. Gelžinytė

 

Eidama 81-uosius Vilniuje mirė teatro ir kino aktorė Nijolė Gelžinytė, BNS patvirtino Valstybinio jaunimo teatro atstovai.

Šiauliuose gimusi aktorė dirbo Jaunimo teatre Vilniuje, dėstė Lietuvos konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija) bei Vilniaus universitete, universitete įkūrė teatro studiją „Teatriukas“, dirbo Lietuvos televizijoje ir radijuje.

ŠMM tvarka skatina disrkiminuoti vyresnius mokytojus, teigia lygių galimybių kontrolierė

 

vietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės patvirtinta tvarka skatina disrkiminuoti vyresnius mokytojus, konstatavo lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė.

Vadovaujantis ministrės patvirtintu aprašu, valstybinės mokyklos iš šalies biudžeto gali gauti papildomų lėšų, optimizuodamos pedagogų skaičių, o ši tvarka skatina diskriminuoti vyresnius pedagogus, teigia tarnyba.

Visuomenininkai, politologai ragina nemažinti Seimo narių skaičiaus

 

Daugiau nei 80 visuomenininkų, politologų, žiniasklaidos atstovų ir valstybės pareigūnų ketvirtadienį paragino politikus nemažinti Seimo narių skaičiaus.

Kreipimesi į parlamentinių partijų lyderius ir šalies vadovus pareiškė, kad „mažėjantis rinkėjų ir aktyvių Seimo narių skaičius taip pat anaiptol nereikš didėjančios Seimo darbo kokybės ir deramo visuomenės įvairovės atstovavimo“.

Powered by BaltiCode