Reklama 2

Apklausa atskleidė nacionalinius eismo kultūros ypatumus

 

Stereotipiniai streso keliuose faktoriai atrodo labai paprasti: nesidairantys pėstieji erzina vairuotojus, nepraleidžiantys automobilių vairuotojai nervina praeivius, o visur lakstantys dviratininkai – visus. Tačiau visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa rodo ką kita – ne tik pėstiesiems bei dviratininkams, bet ir automobilių vairuotojams daugiausia streso kelia ir saugią kelių atmosferą griauna neatsakingas kitų sutinkamų vairuotojų elgesys.

Neįgaliesiems bus pritaikyta dar daugiau pastatų

 

Vyriausybė pritarė Seimo narių pasiūlyto Statybų įstatymo projekto, kuriame numatoma įpareigoti pritaikyti remontuojamus statinius specialiesiems neįgaliųjų poreikiams, tikslams. Jais bus užtikrinta neįgaliųjų galimybė judėti ir pakliūti į didesnį kiekį pastatų ar inžinerinių statinių, taip gerinant jų gyvenimo kokybę ir skatinant socialinę integraciją.

Elektros ir dujų skaitiklių rodmenų nurašymo paslaugą Lietuvoje atliks viena įmonė

 

Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pasirašė rangos sutartį su įmone „Inlinen“, kuri nuo šiol visoje Lietuvoje teiks dujų ir elektros skaitiklių rodmenų nurašymo paslaugą. Pasitelkus vieną rangovą, skaitiklių nurašymo paslauga bus teikiama kur kas efektyviau, naudą pajus ir gyventojai.

Siūloma griežtinti baudas alkoholio vartojimo bei pardavimo pažeidėjams

 

Pardavėjus, kurie alkoholį parduos jaunesniems nei 20 metų asmenims, siūloma bausti griežčiau. Be to, didesnės baudos siūlomos už alkoholio vartojimą automobilyje bei už baruose įsigytų gėrimų išsinešimą tuo metu, kai jo nebus galima įsigyti parduotuvėse. Už pakartotinį pažeidimą žmogus būtų siunčiamas į alkoholizmo prevencijos kursus.

Oficialu: medicinos darbuotojams gerės darbo sąlygos

Penktadienį Sveikatos apsaugos ministras ir medikų profesinių bendruomenių atstovai pasirašė Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinę sutartį. Medicinos darbuotojams šis susitarimas leis užtikrinti palankias darbo sąlygas dėl laiko, trukmės, atostogų, o dirbantiems kenksmingomis sąlygomis gerės socialinės garantijos.

Kuo privalu pasirūpinti, kad daugiabutyje nekiltų gaisras?

 

Šiuo metu daug rašoma apie degančiu fakelu Londone virtųsi daugiabutį. O kokia situacija gaisrinės saugos požiūriu Lietuvoje esančiuose daugiabučiuose? „Kad būtų išvengta skaudžių nelaimių, svarbiausia yra šalinti priežastis, kad tokie gaisrai nekiltų. O tuo rūpintis turi tiek patys gyventojai, tiek namų bendrijos. Deja, priešgaisrinės priežiūros pareigūnų kasmet daugiabučiuose atliekami patikrinimai verčia nerimauti, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Jie rodo, kad kai kuriuose pastatuose, kilus gaisrui,  būtų sudėtinga evakuotis. Deja, ir avariniai išėjimai  neretai neatitinka jiems keliamų reikalavimų. Į gaisrinę saugą turėtų būti kreipiamas didesnis dėmesys ir juos renovuojant“.

Didelės atliekos – didelės ir problemos

 

Sofos, foteliai, spintelės, panaudotos automobilių padangos – šie ir panašūs daiktai, kuriais apverčiami komunalinių atliekų konteineriai, kelia gyventojų nepasitenkinimą, apsunkina atliekų tvarkytojų darbą bei papildomai apkrauna savivaldybės biudžetą. Deja, šiukšlintojai, nebijodami gresiančių baudų, vis tiek teršia atliekų konteinerius supančią aplinką.

Sukurta Žemaitijos nacionalinio parko trasų mobili aplikacija

 

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, bendradarbiaudama su informacinių technologijų specialistais (UAB „Hnit-Baltic“), sukūrė mobiliąją aplikaciją „Pažinkite Žemaitijos nacionalinį parką keliaudami dviračiais!“. Joje pristatyta ne tik mobili maršruto dviračiais aplink Platelių ežerą versija, bet ir dvi naujos trasos šiaurinėje parko dalyje.

Parsisiųsti galite: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.esri.appf26d84d5379e4b4ab6bbf999c95e4f77

Vilniaus universitete atsirado nauja studijų programa – darbdaviai absolventų jau laukia su trečdaliu didesne alga

 

Vilniaus universiteto (VU) Užsienio kalbų institutas nuo šių metų priima studentus į naują studijų programą „Anglų ir kita užsienio kalba (norvegų)“. Šiame institute taip pat rengiami anglų ir ispanų, anglų ir prancūzų kalbomis laisvai kalbantys studentai. Atsigręžti į Šiaurės šalis paskatino universiteto socialinės partnerės – įdarbinimo agentūros raginimai. Jos atstovas Andrius Francas sako, kad puikiai kalbančius norvegiškai studentus darbdaviai įdarbintų jau šiandien, pasiūlydami jiems maždaug trečdaliu didesnį nei įprasta atlyginimą.

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

 

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. „Skaitymo iššūkis“ – tai žaismingos varžytuvės, vyksiančios iki rugpjūčio pabaigos. Jose dalyvauti kviečiami ne tik didžiųjų miestų, bet ir rajonų, miestelių bei kaimų skaitytojai. Dalyviams paskatinti ir nugalėtojams apdovanoti numatyta per 300 specialių prizų, suvenyrų ir dovanėlių. „Skaitymo iššūkio“ eiga, rezultatais ir gražiausiomis akimirkomis dalijamasi „Facebook“ paskyroje „Vasara su knyga“.

Powered by BaltiCode