Parama
Lietuvos pašto nuo liepos laukia didžiausias iššūkis

Europos Sąjungai nuo šių metų liepos panaikinant PVM lengvatą smulkioms siuntoms iš trečiųjų šalių, Lietuvos pašto laukia dar vienas didelis išbandymas, sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Skaičiuojama, kad dėl panaikintos lengvatos bendras deklaruojamų siuntų kiekis per šiuos ir kitus metus Lietuvoje išaugs nuo 37 tūkst. iki 10 mln.  

Jau kitą savaitę bus galima aplankyti globos įstaigose gyvenančius artimuosius

Po truputį laisvėjant karantino sąlygoms, laikantis saugumo reikalavimų nuo balandžio 22 d. bus leidžiama aplankyti savo artimuosius, gyvenančius socialinės globos įstaigose, grupinio gyvenimo namuose  – senjorus ir žmones su negalia. Aplankyti savo artimuosius galės tie šalies gyventojai, kurie yra pasiskiepiję arba nuo jų persirgimo koronavirusu yra praėję ne daugiau kaip 180 dienų.  

Naujas COVID-19 tyrimo metodas: darželiuose bus tiriami dažniausiai liečiami aplinkos paviršiai

Siekiant laiku aptikti koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejus, darželiuose įsibėgėja naujas testavimo metodas – aplinkos paviršių testavimas. Šalies galimybes testavimo procese išplėtė Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė dr. Kristina Daniūnaitė, validavusi šį naują viruso aptikimo metodą. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) džiaugiasi ir didžiuojasi mokslininkų indėliu pandemijos akivaizdoje. 

Kūrybiniams verslams – kur kas didesnės paramos galimybės

Vyriausybė patvirtino subsidijų labiausiai nukentėjusioms įmonėms skyrimo tvarką, kuri atveria gerokai platesnes paramos galimybes kultūros ir kūrybinėms industrijoms. Reaguojant į šio sektoriaus atstovų lūkesčius ir pastabas, Kultūros ministerijos iniciatyva į naująją subsidijų skyrimo tvarką įtrauktos priemonės, kur kas parankesnės smulkiosioms įmonėms.   

Keliautojų nuotaikų tyrimas: Lietuvos gyventojai išsiilgę atostogų, skrydžius planuoja jau šiai vasarai

Lietuvos oro uostų ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Spinter“ atlikta keliautojų apklausa rodo, kad greičiau nei po metų kelionę lėktuvu į kitą užsienio šalį jau yra suplanavę apie 40 proc. įprastai keliaujančių Lietuvos gyventojų. Didžiausia tyrimo dalyvių dalis planuoja keliones atostogoms.

Kultūros ministras S. Kairys: „Saugiais ir tvirtais žingsniais kultūra vėl grįžta į visuomenę“

Nuo balandžio 19 d. veiklas vėl atnaujinti galės visos kultūros sektoriaus įstaigos bei organizacijos. Vyriausybės nutarimu nuo ateinančio pirmadienio leidžiama atidaryti teatrus bei kitas profesionaliojo scenos meno įstaigas, kino teatrus bei kino klubus, organizuoti renginius su žiūrovais lauke ir patalpose. 

Abiturientai nuo gegužės 3-iosios galės grįžti į mokyklas

Abiturientai nuo gegužės 3-iosios galės grįžti į mokyklas, nusprendė Vyriausybė.

Ketvirtadienį karantino režimo pakeitimais Ministrų kabinetas numatė, kad ugdymas nuo gegužės 3-iosios abiturientams galės būti vykdomas mišriu būdu. Dėl to buvo sutarta dar trečiadienį.

Siūlomi atlaisvinimai leis atverti kultūros sektorių

Siūlomi karantino atlaisvinimai leis atverti visą kultūros sektorių, todėl vėliau bus galima spręsti tik paprastesnį auditorijos dydžio klausimą, sako kultūros ministras Simonas Kairys.

„Mums svarbu, kad visos įstaigos kultūros srityje jau pradėtų veikti, pradėtų galvoti, kaip grįžti pas savo žiūrovą, žiūrovai irgi grąžintų savo įprotį lankytis kultūros įstaigose“, – BNS ketvirtadienį sakė ministras.

Vyriausybei teikiami siūlymai tęsti karantiną lengvesnėmis sąlygomis

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį pateikė siūlymą tęsti karantiną iki birželio lengvesnėmis sąlygomis: atsidaryti galėtų parduotuvės, barai, teatrai ir kitos įstaigos.

„Atsižvelgiant į tai, kad griežtas karantino režimas tęsiasi jau beveik keturis mėnesius ir turi vis didesnį neigiamą poveikį žmonių psichologinei būsenai ir fizinei sveikatai, o visa visuomenė pavargsta nuo karantino, būtina imtis priemonių šiai situacijai gerinti. (...) todėl svarstytini tam tikri karantino režimo laisvinimai“, – rašoma ministerijos teikime.

Vyriausybė: prekybos centrai galės veikti, tačiau ne savaitgaliais

Prieš savaitę atšaukusi planus atidaryti visas parduotuves prekybos centruose, Vyriausybė trečiadienį iš esmės nutarė juos atverti, tačiau jos negalės veikti savaitgaliais. Visos kitos prekybos centruose dabar veikiančios maisto, optikos parduotuvės, vaistinės veiks kaip ir iki šiol – septynias dienas per savaitę. 

Pasiskiepijusiems senjorams – kvietimai į zoologijos ir akmenų muziejus

Balandžio 13 – gegužės 1 dienomis, nuo COVID-19 viruso pasiskiepiję Kauno miesto ir rajono senjorai, dovanų gaus kvietimą apsilankyti Lietuvos zoologijos sode arba Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje. Tomis pačiomis dienomis Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus kvies nemokamai apsilankyti pasiskiepijusius Skuodo r., Mažeikių r., Kretingos r., Plungės r. senjorus. Klaipėdos rajono ir Šilutės rajono pasiskiepiję senjorai galės nemokamai lankytis Ventės rago ornitologinėje stotyje.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode