Ssc pirmasis
Piliečiai galės oficialiai įsitraukti saugant ir tvarkant valstybinius parkus

Deleguodama atstovus į valstybinių parkų jungtines tarybas, visuomenė galės dalyvauti sprendžiant aktualiausius valstybinių parkų apsaugos ir tvarkymo klausimus. Tai numato trečiadienį įsigaliojęs aplinkos ir kultūros ministrų patvirtintas Valstybinio parko ar biosferos rezervato jungtinės tarybos sudarymo tvarkos ir jos veiklos aprašas.

Žaliosios energijos spurtas: mažės sąskaitos ir įsitvirtins energetinė nepriklausomybė

Lietuvos energetikos sektorius per ateinančius tris dešimtmečius keisis iš esmės: atsisakius naftos produktų, anglies bei dujų, šalyje bus naudojama tik saulės, vėjo ir kita ekologiška energija. Pokyčiai leis gyventojams taupyti išlaidas energijai ir skatins imtis naujų verslų. Tokią ateities tikrovę įvardija Nacionalinė klimato kaitos valdymo darbotvarkė.

Basas ir be gesintuvo – gaisre ne karys

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet labai padaugėjo gaisruose traumuotų žmonių. Juose nukentėjo 31 žmogus, pernai tuo pačiu metu tokių asmenų buvo 22. Vien pastarąjį savaitgalį per 3 dienas gaisruose buvo traumuoti 8 žmonės. Kokios pagrindinės šių įvykių priežastys ir kokias klaidas daro gyventojai kilus gaisrui?

Ekspertai padangų atliekas siūlo naudoti keliams ir takams tiesti

Išanalizavę Lietuvos ir kitų šalių padangų atliekų tvarkymo patirtį, ekspertai rekomenduoja šias atliekas panaudoti tiesiant kelius, šaligatvius, dviračių takus, o valstybei šiame sektoriuje formuoti paklausą. Jų rekomendacijos pateiktos pirmadienį visuomenei pristatant Aplinkos ministerijos užsakymu parengtą studiją apie padangų atliekų panaudojimą statybos ir kitų produktų gamybos veiklose.

Būsto įrengimas, bus spartesnis, jeigu...

Kad kiekvieno žmogaus viena didžiausių svajonių yra galimybė gyventi savo namuose, su tuo sutiks visi. Tačiau tam, kad ši svajonė išsipildytų, tikrai teks įdėti labai daug pastangų. Pirmiausia būstą teks įsigyti, o po to – įsirengti. Tačiau būtent šis etapas, kaip rodo daugelio žmonių patirtis, trunka labai ilgai – kartais nepakanka net ir kelerių metų arba penkmečio. Taigi, ką daryti, kad šis procesas būtų spartesnis? Pats metas atkreipti dėmesį į šias idėjas. 

Biuro kėdės: kuri iš jų labiausiai tiks modernaus stiliaus darbo kambariui?

Jau praėjo tie laikai, kai įrengiant darbo kambarį, pirmenybė buvo skiriama vien tik itin solidžiais atrodantiems, klasikinio stiliaus baldams. Šiandien vis dažniau nusprendžiama įrengti darbo kambarį moderniu stiliumi, tad, nieko keista, kad ir kiekvienas šiai patalpai skirtas baldas turi alsuoti modernumu. Ne išimtis yra ir biuro kėdės, tad mums telieka tik surasti atsakymą į klausimą, kuri iš jų labiausiai tiktų modernaus stiliaus darbo kambariui. Jau netrukus įvardinsime svarbiausius akcentus, o kol kas telieka tik priminti, kad juos atitinkančius gaminius tikrai galite surasti užsukę į  https://www.deinavosbaldai.lt/biuro/darbo-kedes

Kaip veikia nuotekų valymo įrenginiai ir kaip išsirinkti jums tinkamiausią nuotekų tvarkymo būdą

Įsirenginėdami individualų namą ar sodybą, komercines, gamybines ar prekybos patalpas ten, kur nėra galimybės prisijungti prie centralizuotos nuotekų sistemos, turėsite pasirūpinti vietine kanalizacija ir apsispręsti koks bus jūsų pasirinkimas: nuotekų surinkimo talpyklos ar nuotekų valymo įrenginiai.

Kiekvienu atveju tai labai individualus sprendimas, kuriam reikės kvalifikuoto techninio palyginimo, todėl visuomet rekomenduojame konsultuotis su srities profesionalais, kurie įvertinę konkretų poreikį jums pasiūlys tinkamiausią individualų variantą.

Žaliasis uostas: nuo vizijos – prie konkrečių darbų

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto veikla aplinkosauginiu požiūriu ir pastangos mažinti jos poveikį aplinkai – tai pagrindinė ketvirtadienį vykusio aplinkos ministro Simono Gentvilo ir uosto generalinio direktoriaus Algio Latako susitikimo tema.

Šalies miestų pokyčiai – pagal Naująjį europinį bauhauzą

Aplinkos ministerija siekia, kad Lietuva taptų vieno iš penkių pirmųjų Naujojo europinio bauhauzo, Europos Komisijos iniciatyvos įgyvendinant Žaliąjį kursą, projektų ES šalių miestuose dalyve ir pradėjo telkti pastangas. Apie tai trečiadienį per metinę nekilnojamojo turto konferenciją kalbėjo aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Padidėjusią oro taršą miestuose lemia šildymas kietuoju kuru

Atšalus orams ir intensyviau kūrenant, oro užterštumas kietosiomis dalelėmis, viršijantis paros ribinę vertę, šiemet Lietuvoje išsilaikė 19 dienų. Tarša stebima oro kokybės tyrimų stotyse, kurios veikia arčiau individualiai šildomų gyvenamųjų namų, kurių dalis šildomi kietuoju kuru – malkomis arba anglimis.

Miškų valdymo standartas užtikrins geresnę miškų apsaugą

2021 m. sausį įsigaliojo naujas Lietuvos nacionalinis FSC miškų valdymo standartas – atsakingai tvarkomų miškų skiriamasis ženklas. Mūsų šalis pirmoji regione susitarė dėl tokio standarto, sudarančio prielaidas geriau užtikrinti subalansuotą ir tvarų ūkininkavimą miškuose.Estijoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Suomijoje panašūs standartai dar tik rengiami.

Aplinkos ministerija: Kuršių nerijos atvejis nepasikartos

Kad ateityje nepasikartotų legalių, tačiau neteisėtomis pripažintų statybų saugomose teritorijose precedentai, aplinkos ministras Simonas Gentvilas imasi iniciatyvos išsklaidyti dėl to kylančių konfliktų „pilkąją zoną“ ir išieškoti žalą iš atsakingų tarnautojų.

Dar daugiau elektros gamintojų galės gauti kilmės garantijas

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo elektros gamintojai, kurie elektrą gamina iš atsinaujinančių bei neatsinaujinančių energijos išteklių, galės gauti kilmės garantiją už tą elektros dalį, kuri pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI).

Ketina atsisakyti taksofonų

Susisiekimo ministerija žada artimiausiu metu teikti įstatymo pataisas, kurios leistų dar šiemet atsisakyti Lietuvoje iš esmės nebenaudojamų taksofonų.

Kaip BNS informavo telekomunikacijų bendrovė „Telia“, šiuo metu įstatymai įpareigoja išlaikyti ir aptarnauti 213 taksofonų, nors jais per metus pasinaudojama tik kelis ar keliolika kartų.

Stumbryno projektas Varėnos krašte bus atnaujintas

Praėjusią vasarą sustabdytas stumbrų aptvaro Varėnos rajone projektas atnaujinamas – Aplinkos ministerija taip nusprendė po konsultacijų su tarptautine mokslininkų bendruomene. Ministerija taip pat parengs šios nykstančiosios rūšies populiacijos apsaugos planą, kuris leis stabilizuoti ir visą Europos stumbrų populiaciją: Lietuvos teritorijoje gyvenančios bandos ateityje turėtų susigiminiuoti su gentainiais Lenkijoje ir Baltarusijoje.

Oro užterštumas padidėja dėl individualių namų šildymo

Pastarosiomis dienomis kai kuriuose Lietuvos miestuose buvo užfiksuota padidėjusi oro tarša. Kaune, Šiauliuose, Mažeikiuose, Panevėžyje ir Jonavoje buvo padidėjusi tarša kietosiomis dalelėmis (KD10), o Klaipėdoje – azoto dioksidu (NO2). Šią taršą sukėlė nepalankios meteorologinės sąlygos ir intensyvus individualių namų šildymas. Apie tai praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Maisto produktų gamintojų kainos mažėja – ar pajusime tai prekybos centruose?

Kai kurių maisto produktų kainos Lietuvoje nežymiai auga, tačiau ne taip sparčiai, kaip tai vyksta kaimyninėse šalyse. Kainų augimas yra mažesnis ir už Europos Sąjungos (ES) vidurkį, be to, pastebima maisto produktų gamintojų kainų mažėjimo tendencija – tai paaiškėjo Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) kartu su Vį Žemės ūkio kaimo verslo centro rinkos analitikais atlikus 2020 m. paskutinio ketvirčio maisto kainų kitimo tendencijų analizę.

R. Masiulis turėtų būti paskirtas „Litgrid“ vadovu

Buvęs susisiekimo ir energetikos ministras Rokas Masiulis turėtų būti paskirtas strateginius valstybės projektus įgyvendinančios elektros perdavimo bendrovės „Litgrid“ generaliniu direktoriumi.

„Įvertinusi kompetenciją ir patirtį įmonės valdyba geriausiu kandidatu į vadovo poziciją pripažino Roką Masiulį“, – pranešė „Litgrid“. 

Griežtinami reikalavimai pelenams ir šlakui tvarkyti

Siekdama įgyvendinti žiedinės ekonomikos tikslus ir mažinti neigiamą poveikį aplinkai ir visuomenės sveikatai, Aplinkos ministerija parengė ir antradienį pateikė derinti atliekų deginimo įrenginiuose susidariusių pelenų ir šlako tvarkymo reikalavimų pakeitimus.

Susisiekimo ministerija: Savivaldybėms skiriamos lėšos kelių priežiūrai – per mažos, bus ieškoma būdų finansavimą didinti

Susisiekimo ministerija ieškos būdų, kaip padidinti savivaldybėms skiriamą dalį kelių priežiūrai ir remontui Kelių priežiūros ir plėtros programoje. Vienas iš būdų – visoms savivaldybėms nukreipti vietinės reikšmės žvyrkeliams numatytas lėšas ir peržiūrėti lėšų skyrimo kriterijus. Šiuos klausimus ministerijos vadovybė aptarė su Lietuvos savivaldybių asociacija.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode