Žemdirbiai dar gali kreiptis dėl vienkartinės išmokos

Šiais metais Žemės ūkio ministerija ypatingą dėmesį skyrė smulkiems šeimos, vidutiniams ūkiams bei jaunųjų ūkininkų paramai. Priimti atitinkami sprendimai dėl Lietuvos kaimo plėtros programos lėšų perskirstymo ir COVID-19 paramos skyrimo taisyklių. Budas.lt jau rašė apie tai, kaip ši pandemija palietė rajono žemės ūkį, kokios paramos sulaukė ūkininkai. Smulkieji ūkininkai dar gali suskubti pasinaudoti 200 eurų vienkartine išmoka.

Savivaldybėms skirta daugiau kaip pusė milijono eurų Sosnovskio barščiui naikinti

Sosnovskio barščiui naikinti Aplinkos ministerija šešiolikai savivaldybių skyrė daugiau kaip 556 tūkst. eurų iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos. Tai Vilniaus, Šiaulių ir Alytaus miestų, Kaišiadorių, Mažeikių, Anykščių, Kėdainių, Šiaulių, Švenčionių, Telšių, Klaipėdos, Trakų, Ignalinos, Vilniaus, Zarasų rajonų ir Marijampolės savivaldybės. Šių savivaldybių administracijos ir Aplinkos projektų valdymo agentūra finansavimo sutartis turi pasirašyti iki š. m. pabaigos.

Lietuva pritarė Europos miestų ir regionų ateičiai svarbiems strateginiams dokumentams

Aplinkos viceministrė Ligita Valalytė, dalyvavusi neformaliame ES šalių ministrų, atsakingų už urbanistinį vystymą ir teritorinę sanglaudą, susitikime, išsakė mūsų šalies pritarimą, kad būtų priimti du nauji Europos miestų ir regionų ateičiai svarbūs strateginiai dokumentai. Tai Naujoji Leipcigo chartija ir Teritorinė darbotvarkė 2030.

ORLEN2030: naujo, tvaraus verslo link

Ateinančiam dešimtmečiui ORLEN2030 strategijoje numatytos permainos paremtos atsinaujinančia energetika ir pažangia naftos chemijos pramone. Veikla bus diversifikuojama maksimizuojant pelną iš esamų pagrindinių Grupės veiklos sričių, kurios bus transformuojamos diegiant naujausias technologijas, atsižvelgiant į naujausias aplinkosaugines ir vartojimo tendencijas.

Skatinant pažangias energetikos technologijas Lietuvoje kuriama vandenilio platforma

Energetikos ministerija ir 19 organizacijų, tarp jų Ekonomikos ir inovacijų bei Susisiekimo ministerijos, verslo asociacijos bei didžiosios energetikos įmonės pasirašė susitarimą dėl vandenilio platformos Lietuvoje įkūrimo. Susitarimą pasirašiusios šalys sutarė bendradarbiauti kuriant ir plėtojant vandenilio technologijas, kurios taps ypač svarbios siekiant nacionalinių ir europinių energetikos ir klimato tikslų.

Mažeikių rajono žemės ūkio aktualijos pandemijos akivaizdoje

Visą pasaulį paralyžavęs COVID-19 palietė ir žemės ūkį. Atsižvelgdama į susidariusią padėtį Žemės ūkio ministerija taip pat buvo priversta ieškoti neeilinių sprendimų, kurie padėtų ir toliau efektyviai vykdyti įprastas, tačiau būtinas funkcijas žemės ūkio srityje.

3 priežastys pasirinkti dekoratyvinį akmenį savo namų interjerui

Namų interjeras – viena populiariausių temų. Ir, nieko keista, kodėl taip yra – juk visi nori gyventi jaukiuose, gražiuose, patogiuose, savo svajonių namuose. O, ar jie tokie ir bus, nemaža dalimi priklausys nuo įdėtų pastangų bei priimtų sprendimų. Ne ką mažiau svarbų vaidmenį suvadina ir tai, kokios žaliavos bus pasirinktos kuriant interjerą. Vienas iš pasirinkimų yra ir dekoratyvinis akmuo. Ir tikrai netrūksta priežasčių, kodėl jį reikėtų naudoti savo namų interjerui.

„Maximoje“ nelieka svečio AČIŪ kortelių

Lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ nebelieka svečio AČIŪ kortelių. Šias korteles parduotuvių darbuotojai nuskaitydavo pirkėjui neturint savosios. „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigia, kad šis sprendimas pirkėjus paskatins naudotis jiems priklausančiomis papildomomis naudomis.

Sveikatinimo procedūros - ne tik moterims

Sveikatinimo procedūros – tai ne tik SPA centrų teikiamos paslaugos ar masažai, kurių veikla specialiuose centruose šiuo metu dėl siaučiančios pandemijos yra uždrausti. Sveikatinimo procedūromis taip pat yra įvardijama sveikesnės mitybos planų sudarymas, jų laikymasis, apsilankymas pirtyje, kurios šiuo metu yra ypač populiarios, kadangi rinkoje yra nemažai mobilių pirčių, kurios priekabos dėka gali keliauti kartu su jumis po norimus šalies kampelius, ar kineziterapijos procedūros, reikalingos patyrus traumą ir siekiant kuo greičiau atsistatyti.

Nustatyti reikalavimai dulkėtumui mažinti padės saugoti aplinką nuo taršos

Aplinkos ministerija nustatė Minimalius reikalavimus dulkėtumui mažinti laikant, kraunant, vežant palaidas kietąsias birias medžiagas (kietąjį biokurą, kuro durpes, akmens anglis, metalų rūdą, koksą, mineralines trąšas, pelenus, suodžius, šlaką ir kt.). Jie skirti užtikrinti, kad ūkio subjektai neterštų aplinkos už savo veiklos sklypo, kuriame laikomos, kraunamos palaidos kietosios medžiagos, ribų.

Rudeninė atmintinė žvejams mėgėjams

Šiuo metu vyksta lašišinių žuvų nerštas, todėl daugelyje lašišinių upių ir upeliuose, kuriuose gyvena margieji upėtakiai, draudžiama bet kokia žvejyba, įskaitant ir invazinių vėžių gaudymą.

Bus sukurta Biologinės įvairovės informacinė platforma

Aplinkos ministerija skyrė iki 1,8 mln. eurų ES struktūrinių fondų lėšų vieningai informacijos apie biologinę įvairovę rinkimo, tvarkymo, analizės ir pateikimo visuomenei sistemai – Biologinės įvairovės informacinei platformai – sukurti.

Vien šiemet bus suremontuota beveik 11 tūkst. km miško kelių

Iki šių metų pabaigos bus suremontuota, kaip pranešė Valstybinių miškų urėdija (VMU), net 11 tūkst. km miško kelių, dar 9,6 tūkst. km bus atlikti priežiūros darbai, nutiesta 11,8 km naujų ir rekonstruota 7,2 km kelių. Šių darbų apimtis, palyginti su praėjusiais metais, išaugo daugiau kaip du kartus.

Tęsiami darbai kuriant patogią infrastruktūrą Lietuvos gyventojams

Šį kartą infrastruktūros gerinimo darbai planuojami Rudaminoje, Tauragėje ir Pakruojyje. Šiose vietovėse ketinama sukurti gyventojų poreikius atitinkančią infrastruktūrą, gyvenimui bei laisvalaikiui saugią, patrauklią ir patogią gyvenamąją aplinką. Šiems projektams ministro Jaroslavo Narkevič įsakymais skirta ES fondo lėšų.

Šiemet žalingiausio eglių kenkėjo židinių užfiksuota ketvirtadaliu mažiau nei pernai

Šiemet valstybiniuose miškuose, Valstybinės miškų tarnybos (VMT) šios dienos duomenimis, žievėgraužio tipografo, paties žalingiausio eglės liemenų kenkėjo, židinių užfiksuota 25 proc. mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Jie registruoti 821 ha plote (2019 m. – 1093 ha), kur nudžiovinta apie 30 tūkst. kietmetrių eglių.

V. Vingrienė: „Padangomatai jau čia – naudokime tai, ko veikimu jau įsitikinome“

Seimo narės Virginijos Vingrienės iniciatyva parengtas padangų užstato įstatymo projektas, kuriuo numatoma sukurti finansinius mechanizmus, skatinančius gyventojus ir kitus ūkio subjektus grąžinti panaudotų padangų atliekas gamintojams ir importuotojams. Įstatymo tikslas – paskatinti tinkamesnį susidariusių ir grąžintų padangų atliekų tvarkymą. „Nepaisant per pastaruosius kelis metus sėkmingai Lietuvoje įgyvendintų ekologinių iniciatyvų, panaudotų padangų atliekų tvarkymo sektorius išlieka problemiškas. Tuo nesunku įsitikinti pasivaikščiojus šalies miškuose, kur krūvos besimėtančių, atsainiai išmestų padangų tebėra dažnai sutinkamas vaizdas. Apie sistemos trūkumus mums periodiškai primena ir katastrofiški gaisrai atliekų tvarkymo sandėliuose, kur jau ne kartą buvo nustatyti teisiniai padangų sandėliavimo tvarkos pažeidimai“, – pataisos būtinumą argumentavo V. Vingrienė.

Statybos užbaigimo procedūrų tvarka pritaikyta karantino sąlygoms

Aplinkos ministerija, siekdama palengvinti statybos sektoriui prisitaikyti prie padėties karantino sąlygomis, pakeitė statybos užbaigimo procedūras reglamentuojantį statybos techninį reglamentąSTR 1.05.01:201 „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“.

Patvirtinti nauji vienkartinių užstatinių pakuočių surinkimo sąnaudų kompensavimo tarifai pardavėjams

Ne pelno organizacija VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) valdyba spalio 30 dieną patvirtino naujus vienkartinių užstatinių pakuočių surinkimo sąnaudų kompensavimo tarifus pardavėjams. Tarifų pokyčius lėmė makroekonominės aplinkos permainos.

Penktus metus Lietuvoje veikianti užstato sistema sėkmingai įgyvendina žiedinės ekonomikos principą – surenka ir perdirba per 92 proc. visų į rinką išleidžiamų užstatinių pakuočių.

Didelę įtaką tokiai sistemos sėkmei turi prekybininkų indėlis. Prekybininkai rūpinasi taromatais ir rankinio pakuočių surinkimo vietomis, užtikrindami jų prieinamumą ir sklandžią veiklą, o tai reikalauja darbo jėgos, laiko ir kitų sąnaudų.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode