Romas

Vilnietis už prekybą žmonėmis ir sukčiavimą kalės 7 metus

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį kaltu dėl prekybos žmonėmis ir sukčiavimo pripažino vilnietį Vidmantą Davenį.

Anksčiau teistas 54 metų vyras iš viso turės kalėti septynerius metus. Teismas nusprendė, kad jis išvadų iš ankstesnių teistumų nepadarė, savo gyvenimo būdo nekeičia, todėl jam skiriama tokia bausmė. Vilnietis jau senokai yra suimtas, nuosprendžio jis laukė būdamas už grotų.

Jis išnaudojo socialiai pažeidžiamus asmenis – smurtavo prieš juos ir  pasisavino jų vardu paimtus greituosius kreditus.

Teisėja Jurgita Mačionytė paskelbė, kad vyras pripažįstamas kaltu įvykdęs šešis sukčiavimus iš septynių jam inkriminuotų. Teisėja mano, kad vienas sukčiavimo epizodas nepasitvirtino, nes bendraudamas su nukentėjusiąja nenaudojo apgaulės.

Dominykas Ž. nukentėjo, kai ieškojo darbo 2016 metų lapkritį. Pamatęs jo skelbimą internete V. Davenis susisiekė su jaunuoliu ir pareiškė, kad jis galėtų dirbti jo asmeniniu vairuotoju.

Vėliau jaunuoliui buvo grasinama susidorojimu su juo pačiu ir artimaisiais, jis buvo mušamas. Vaikinas pardavė savo, savo motinos mašiną, akordeoną, o pinigus atidavė skriaudikui. Be to, vaikinas buvo įkalbėtas iš mobiliojo ryšio bendrovės įsigyti telefoną ir kompiuterį. Juos vėliau perdavė V. Daveniui, šis daiktus kažkur pardavė ir pinigus panaudojo savo reikmėms.

„Teismas išnagrinėjęs bylą nusprendė, kad įrodyta kaltė dėl pareikšto kaltinimo prekyba žmonėmis. Jis pasinaudojo jaunuolio pažeidžiamu, nesugebėjimu pasipriešinti, jaunu amžiumi, gyvenimiškos patirties stoka, užverbavo jį dirbti ir išnaudojo darbui, naudojo prieš jį fizinę jėgą ir psichinę prievartą. Dėl ko privertė parduoti savo daiktus, paimti telefono aparatus, lėšas už parduotus daiktus parduoti jam“, – per posėdį sakė teisėja J. Mačionytė. 

Nukentėjusiajam Dominykui Ž. jį išnaudojęs vyras turės sumokėti 2,6 tūkst. eurus turtinės žalos ir 1,4 tūkst. neturtinės žalos.

Kitiems nukentėjusiems priteista sumokėti po 2,7 tūkst., 1,8 tūkst., 1,7 tūkst., 5,2 tūkst., 5,4 tūkst, 6,9 tūkst. turtinės žalos atlyginimo. Taip pat priteista 2,7 tūkst. eurų advokato išlaidų.

„V. Davenis piktnaudžiavo nukentėjusiųjų pasitikėjimu, neatskleidė savo finansinės padėties“, – sakė teisėja.  

Bylos duomenimis, apgaule iš žmonių buvo išvilioti tūkstančiai eurų, meluojant, kad jie reikalingi verslui plėtoti, prieš nukentėjusiuosius naudota fizinė ir psichinė prievarta. Vienas vaikinas buvo priverstas gyventi kartu su V. Daveniu jo automobilyje, paskui jam pavyko pabėgti.

„Sakė, kad važiuos į Vokietiją, sandėlius. Pabėgau bijojau, kad toliau smurtaus, pabėgau, kai jis girtas miegojo mašinoje“, – žurnalistams yra pasakojęs nuo V. Davenio nukentėjęs jaunuolis. 

Dauguma nukentėjusiųjų – įvairaus amžiaus moterys. Nukentėjusiuoju pripažintas ir darbo ieškojęs jaunuolis.

Teisme buvo apklausta vilnietė Vaida T. Ji sakė, kad su V. Daveniu susipažino 2013 metų rudenį per radijo stoties pažinčių skelbimus, pora netrukus apsigyveno Trakų rajone. Moteris vyrui atidavė 1229 eurus. Virėja dirbanti moteris sakė didelių sumų neuždirbanti, todėl V. Davenio įkalbėta ėmė greituosius kreditus.

V. Davenis moterį įtikino, kad imsis kvepalų verslo, pora net buvo nuvykusi į Lenkiją, kur sandėliuose įsigijo pilną bagažinę ir saloną kvepalų.

Vėliau V. Davenis gyvenimo draugei pareiškė, kad jam vėl reikia pinigų – šįkart dėl to, kad nebūtų pasodintas į kalėjimą. Moteris neklausinėjo kam reikia pinigų ir iš sesers vyro pasiskolino 6 tūkst. litų (apie 1,7 tūkst. eurų). Pinigai atiteko V. Daveniui.

„Jis man sakė, kad jį sodins į kalėjimą, jeigu nesumokėsiu tokios sumos. Pagailėjau, pasakojo, kad neturi tėčio mamos, jie mirė. Kai jis prieš mane pakėlė ranką ir daugiau nebendravom ir išsiskyrėm“, – pasakojo nukentėjusioji.

Kitos moterys ėmė greituosius kreditus ir pinigus atiduodavo V. Daveniui, pasinaudojęs vienos nukentėjusios patiklumu, vyras už vartojimo paskolą įsigijo automobilį „Toyota Rav“.

 Autorė: Ingrida Steniulienė

Vilnius, vasario 7 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode