V. Janulevičius: verslui reikia daugiau darbuotojų iš trečiųjų šalių

versluiVerslui trūkstant darbuotojų, jo atstovai premjerės prašo leisti daugiau darbuotojų įsivežti iš trečiųjų šalių. Tai Lietuvos verslo taryba antradienį aptarė su Ingrida Šimonyte.

Pasak tarybos nario, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento Vidmanto Janulevičiaus, daugiausiai diskusijų susitikime kilo dėl migracijos ir darbuotojų trūkumo.

„Daugiausiai diskusijų – dėl darbuotojų trūkumo, dėl 54 tūkst. laisvų darbo vietų ir paradoksinės situacijos, kai turime 112 tūkst. bedarbių, iš kurių 68 tūkst. yra struktūriniai bedarbiai, kurie neranda darbo labai ilgai. Kalbėjome apie apmokėjimo sąlygas, paskatas, kaip susirasti, persikvalifikuoti“, – BNS sakė V. Janulevičius. 

„Galutinio sprendimo nebuvo, ieškome balanso, aišku, premjerei yra sunku priimti sprendimą įsileisti daugiau galimų darbuotojų iš trečiųjų šalių, kai turime patys savo gana didelį nedarbą. Daugiau ir koncentravomės ties tuo, kur slypi ta problema, kodėl turime tokį struktūrinį nedarbą, aišku, yra ir šešėlio dalis nemenka“, – kalbėjo jis. 

Pasak V. Janulevičiaus, susitikime kalbėta ir apie kvalifikacijos kėlimą bei perkvalifikavimą tų darbuotojų, kurių specialybės šiuo metu jau nėra tokios aktualios. Anot jo, su premjere sutarta rengti reguliarius susitikimus kas ketvirtį. 

„Dabar jau rugsėjį bus, iki to laiko turime paruošti savo pasiūlymus dėl migracinių problemų“, – teigė jis. 

Susitikime taip pat aptartas klausimas dėl gyventojų pajamų, progresinių mokesčių, kalbėta, kaip padaryti patrauklesnį klimatą investuotojams Lietuvoje, kad iš užsienio atėję investuotojai turėtų tam tikras išlygas.

Be to, Lietuvos verslo taryba siūlo atidėti pelno mokesčio mokėjimą tiems, kas investuoja į aukštąsias technologijas, robotizaciją ir automatizaciją. 

„Kalbėjome, kokie dalykai paskatintų labiau investuoti į naujas technologijas, įmonę, pramonės įmonių, nes atlyginimai augo 106 proc. per dešimtmetį, o našumas – tik 30 procentų. Tai ne vien darbuotojų problema, kurie nenašiai dirba, bet ir darbdavių ,kurie negali įsigyti įrengimų. Tam, kad daugiau investuotume į automatizaciją, kalbame ir siūlome kad būtų išlyga atidėti pelno mokesčio mokėjimą“, – sakė V. Janulevičius.

Lrv.lt nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode