Tavo karjera yra tavo rankose…

 

Penktadienį Mažeikių „Ventos“ progimnazijoje vyko ugdymo karjerai forumas „Sėkmės navigatoriai“. Dalyviams, 7–8 klasių mokiniams, ši diena – tai karjeros pradžiamokslis. Jie turėjo galimybę susitikti su ypatingais žmonėmis, buvusiais šios mokyklos mokiniais ir mokytojais, o juk kiekviena nauja pažintis, naujai sutiktas žmogus yra žinia, kuri gali būti kai kam net lemtinga.

Šeši „sėkmės navigatoriai“ – 1992 metų laidos mokiniai Bronislovas Balvočius, Vida Baranauskienė, Eduardas Vaičiulis, Vaidas Vaupšas ir jų buvusi klasės vadovė Regina Pocienė, dabar ŠMM Regioninės politikos analizės skyriaus vyresnioji specialistė, bei Indrė Levickytė – jau kitos kartos atstovė –pristatė savo sėkmės istorijas.

Mokiniams sėkmė asocijuojasi su geromis emocijomis, gerais dalykais, gerais pažymiais, gerais draugais.

Kol esame jauni, manome, kad sėkmė sukasi apie daiktus, pinigus, šlovę ar panašius dalykus, o, pasirodo, sėkmė nepriklauso nuo turimų daiktų ar draugų; sėkmė nėra tai, kas pirmas užlips į viršūnę; pagaliau, sėkmė neturi laiko rėmų.

Tai ko gi reikia sėkmei? Kokiais įrankiais naudojosi svečiai siekdami savo karjeros?

Eduardas tikino, kad reikia patikėti savo svajonėmis, kad ir kokios jos atrodytų nerealios, būti išradingam, tikėti tuo, ką darai. Vaido sėkmės recepto „ingridientai“: tikėjimas svajonėmis, aistra darbui, siekis tobulėti, rizika, kantrybė. Bronislovui prireikė kūrybiškumo, kritinio mąstymo, didelio noro, pasitikėjimo savimi. Reginos istorijoje dominuoja mokslas, drąsa, ryžtas, pasinaudojimas palankiomis aplinkybėmis. Vida sėkminga todėl, kad vadovavosi savo nuomone, nepaisė kitų kritikos, nors, kaip ji teigia, ją motyvavo ir žinojimas – mokytis niekada ne vėlu. Indrės istorija dar trumpa, bet ji įsitikinusi: „Ko išmoksi – ant pečių nenešiosi.“ Pareigos ugdo atsakomybę; drąsa atveria duris pokyčiams ir suteikia progą pasinaudoti reikiamais įrankiais.

Ką sužinojo mokiniai?

  • Sėkmingam karjeros keliui reikia ruoštis dar mokykloje.
  • Karjera – visą gyvenimą trunkantis mokymasis, saviraiška ir darbas.
  • Karjera – tai gebėjimas derinti darbą, laisvalaikį, gyvenimą šeimoje ir jausti pasitenkinimą savo gyvenimo kelio pasirinkimu.
    • Sėkmę lemia charakteris, socialinės kompetencijos.
    • Sėkmės paslaptis – nebijoti rizikuoti pasinaudojant aplinkybėmis.
    • Ir, galiausiai, visai paprastai: sėkmė – tai savo laimės suradimas.

                                               Lijana POCEVIČIENĖ                      

Direktorės pavaduotoja ugdymui

Birutės Steponavičienės nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode