Karalaitee

Buknaičiuose – „Basų pėdų šokis“

 

Gražina Veršinskienė

Pro arkinį įėjimą, palei 2018 m. įrengtą rokariumą, su Buknaičių bendruomenės vėliava priešaky didelis pulkas kaimo gyventojų bei svečių pirmieji išbandė Liepaičių draugystės alėjoje įrengtą basakojų taką.

 

Nuo idėjos prie darbų

Idėja gimė dar 2017-aisiais, kai buvusios mokyklos futbolo aikštyne, artėjant Lietuvos šimtmečiui, buvo suplanuota pasodinti 100 liepaičių alėją. Tada ši akcija sulaukė svečių ne tik iš Mažeikių miesto ir rajono, bet ir iš Latvijos. Jau tada, sodinant „Liepaičių draugystės alėją“, projektų rengėjai Aldonai Budžienei knibždėjo idėja, o gal šią alėją susieti su sveikatingumu. Pirmiausia gimė pavadinimas – „Basų pėdų šokis“, o vėliau rutuliojosi ir šios idėjos įgyvendinimo planas.

Talkino visi

Pasak Buknaičių kultūrinės veiklos organizatorės ir bendruomenės tarybos narės A. Budžienės, prieš priimant sprendimą, kai reikalinga technika, tariamasi su ūkininku Andriejumi Virkučiu ir jo sūnumi Karoliu – ar jo technika pajėgs tai padaryti. Jei taip – tai darbai jau savaime plaukia. „Džiaugiuosi, kad nemažai buknaitiškių, darbams įsibėgėjus, aukojo savaitgalius, atsisakydami švenčių, dirbo vakarais iki išnaktų. Džiugu, kad kaimas atjaunėjo, ir jaunimas noriai prisideda puošiant Buknaičius. Gausėja pagalbininkų, daugėja ir nuveiktų darbų“, – geromis emocijomis dalinosi A. Budžienė.

Organizatoriai džiaugėsi, kad gautas dalinis finansavimas, bet to nepakako, tad žmonės nešė, kas ką turėjo: vieni rąstelius, ąžuolines kalades, kiti plytas ir akmenis, treti varžtus ir pan. Neliko nuošaly ir garbaus amžiaus buknaitiškės, vienai jų per aštuoniasdešimt – takui rinko pušies, eglės kankorėžius – žodžiu, kiekvienas prisidėjo pagal savo galimybes. Taip ir gimė 210 metrų ilgio „Basų pėdų šokis“.

Darbai baigti

Darbus vainikavo oficialus basakojų tako atidarymas. Turėjo daug kam organizatoriai padėkoti – tiek suaugusiems, tiek vaikams. Su gražia iniciatyva sveikino ir į svečius atvykę kitų bendruomenių atstovai. Po sveikinimų, padėkos žodžių susirinkusieji klausėsi Tirkšlių seniūnijos bendruomenės moterų kolektyvo traukiamų žemaitiškų dainų, Papilės kultūros namų stilizuotos kapelos „Liepa“, grupės „Puiki proga“. Iki išnaktų šokių aikštelėje ilsėtis neleido muzikos grupė „Euforija“.

Neketinama sustoti

Pamačiusi, kad kaimui to reikia ir kad tiek daug pagalbininkų, Buknaičių kaimo bendruomenė nemano sustoti. „Galvoje jau sukasi dar viena mintis – mažiesiems asfaltuotame take išpiešti gėles, skaičius ir kitus piešinius, kurie atliktų ir edukacinę funkciją. Basakojų taką rengėme ne finansinei naudai gauti, o saviškiams ar pas juos atvykstantiems svečiams papramogauti ir kartu parodyti, kad kaimas ne tik gražėja, bet stengiasi būti ir sveikesnis, ir modernesnis“, – į klausimą, ar bus naudojamas šis takas komerciniams tikslams, atsakė A. Budžienė.

Autorės nuotrauka

Powered by BaltiCode