Mažeikiuose – daugiau specialiųjų šiukšliadėžių

Agnė Matelė

Praėjusią savaitę, gegužės 18–22 d. Mažeikių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ypač atidžiai stebėjo, kaip laikomasi Gyvūnų laikymo Mažeikių rajono savivaldybės gyvenamosiose vietovėse taisyklių, vedžiojant šunis, bendrauja su gyventojais, išklauso jų pageidavimų, pastebėjimų. Mažeikiškiai laikosi taisyklių, tačiau pasigenda specialiųjų šiukšliadėžių. Prašoma daugiau šiukšliadėžių gyvūnų ekskrementams, tad Savivaldybė atsižvelgia į prašymus – Mažeikiuose netrukus atsiras jų daugiau.

 

Prašymus tenkins

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos duomenimis, mieste jau yra 23 specialios šiukšliadėžės: Sodų skvere (2 vnt.), Žemaitijos g. (4 vnt.), J. Tumo-Vaižganto g. (1 vnt.), Vileišio–Stoties g. sankirtoje (1 vnt.), Pavenčių g. (3 vnt.), Ventos g. (1 vnt.), Sodų take (1 vnt.), Pavasario g. (2 vnt.), M. Daukšos g. (3 vnt.), Draugystės g. (1 vnt.), Reivyčiai (1 vnt.), Sodų g. (1 vnt.), Naftininkų g. (1 vnt.), Plukių g. (SB „Raselė“) (1 vnt.).

Pasak Savivaldybės atstovų, šiukšliadėžės valomos vieną kartą per savaitę, tačiau į jas metami ne tik maišeliai su surinktais ekskrementais, bet ir buitinės atliekos. Taip pat ne kartą jos buvo sugadintos, sulaužytos, pasidarė nebetinkamos naudoti.

Gyventojai, laikantys šunis, prašo specialiųjų šiukšliadėžių pastatyti daugiau. Savivaldybės atsakingi asmenys tikina, kad prašymai bus tenkinami artimiausiu metu.

Pavojus žmonėms

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2016 m. Lietuvoje užregistruoti 149 šunų ir kačių platinamų ligų atvejai: 69 – toksokarozės, 54 – toksoplazmozės ir 26 – echinokokozės.

Infekcinis hepatitas, parvovirusas, leptospirozė, toksoplazmozė ir echinokokozė yra tik keletas ligų, kurias sukelia nesurinktos šunų ir kačių išmatos. Pastaruoju metu per televiziją dažniausiai galėjome išgirsti apie ypač paplitusią ligą toksokarozę. Pasak Gargždų veterinarinės vaistinės ir klinikos savininko, veterinarijos gydytojo Šarūno Nenartavičiaus, tai labai nemaloni parazitinė liga, kurią platina katės ir šunys. „Šių maždaug 10 cm kirmėlių kiaušinėliai aplinkoje išsilaiko net iki ketverių metų. Prarijus kiaušinėlį, kuris patenka į mūsų žarnyną nuo užterštų objektų – daržovių, vaisių, dulkių, kurios patenka ant maisto iškylaujant, atvirų telkinių vandens, jeigu juo plaunami vaisiai, pirmiausiai išsirita lervutės, kurios patenka į kraujotaką ir keliauja po visą organizmą. Jos gali apsistoti raumenyse, nukeliauti į širdį, akis ir pažeisti šiuos organus. Tiesiogiai nuo gyvūno tiek toksokaroze, tiek toksoplazmoze užsikrėsti negalima – parazitų kiaušinėliai turi subręsti dirvožemyje, kur suyra nesurinkti šunų ir kačių ekskrementai“, – informacija dalijosi Š. Nenartavičius.

Šiomis ligomis dažniausiai užsikrečia vaikai. Jų užsikrėtimą ir sergamumą lemia nesusiformavusi vaikų imuninė sistema, užteršta aplinka. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2016 m. Lietuvoje užregistruoti 149 šunų ir kačių platinamų ligų atvejai: 69 – toksokarozės, 54 – toksoplazmozės ir 26 – echinokokozės.

Mazeikiai.lt nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode