Po trijų mėnesių pertraukos – posėdis gyvai

Birutė Šneideraitienė

Šiandien vyko Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdis. Po trijų mėnesių pertraukos, kai posėdžiai vyko nuotoliniu būdu, susirinkta posėdžių salėje. Dalyvavo 23 nariai ir Seimo narių Valiaus Ąžuolo bei Kęstučio Bartkevičiaus padėjėjai: Reda Šiaulienė bei naujai pradėjusi darbą – Aistė Jokubauskienė. Darbotvarkėje numatyti 52 klausimai, iš jų – dvi informacijos. Klausimas dėl kapinių statuso suteikimo, kilus diskusijoms, grąžintas svarstyti komitetams iš naujo. Nuo Naujųjų brangsta mokestis už atliekų tvarkymą.

 

Pradžioje – formalūs klausimai

Pakoregavus darbotvarkės klausimų eiliškumą, dėl vyksiančio konkurso į Pavasario pagrindinės mokyklos direktorius pareigas, pirmiausia svarstyti minėtos mokyklos bei Senamiesčio pagrindinės mokyklos struktūros pakeitimo klausimai. Nuo 2021 m. neliks pagrindinių mokyklų – jos taps progimnazijomis.

Patvirtinta rajono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliųjų švietimo veiklų finansavimo tvarka bei rajono lankytinų vietų sąrašas.

Opozicija nepraleido progos įgelti

Pristatytos Savivaldybės mero, tarybos ir administracijos direktoriaus bei Kontrolės ir audito tarnybos 2019 m. veiklos ataskaitos. Daugiausia diskusijų sulaukė administracijos direktoriaus ataskaita, kurią išsamiai pristatė Laima Nagienė. Opozicijos atstovas, socialdemokratas Jonas Jurkus, teigdamas, jog ataskaitai nepritars, kvietė tai daryti kitus, o L. Nagienei nepašykštėjo aštrių žodžių: „Dar niekada  tokio silpno administracijos direktoriaus neturėjome.“ 16 balsavus „už“, sptyniems „prieš“, administracijos direktoriaus ataskaitai pritarta.

Brangs rinkliava už atliekas

Nuo 2021 m. sausio 1 d. Mažeikių rajone įvedama dvinarė – pastovioji ir kintamoji – apmokėjimo už atliekų tvarkymą sistema. Tokias apmokėjimo tvarkas jau turi įsiteisinę kiti apskrities rajonai. Mokestis už atliekų tvarkymą rajono gyventojams brangs. To priežastimis UAB „Telšių regiono atliekų centras“ direktorius Vidimantas Domarkas įvardijo Vyriausybės nutarimą, kuriame nurodyta, jog  kaina negali būti su centais, būsimas investicijas ir brangsiantį taršos mokestį.

Pastovioji kainos dalis bus 26 eurai, visiems vienoda, kintamoji, priklausomai nuo konteinerio skaičiaus, tūrio bei ištuštinimo dažnio. Kintamas mokestis taikomas kai priskirti individualūs ar kolektyviniai konteineriai: už 0,12 m3 konteinerio ištuštinimą  – 2 Eur; už 0,24 m3  – 3 Eur; už 1,1 m3  – 12 Eur. 

Mieste atliekų išvežimo dažnis 26 kartai per metus. Privalomas minimalus ištuštinimų skaičius 12 kartų per metus (minimali kintamoji dalis per metus 24 € už 0,12 m3 konteinerį ir 36 € už 0,24 m3 konteinerį) individualiems namams ir 26 kartai per metus juridiniams asmenims.

Kaimo vietovėje ir pastoviai gyvenamuose namuose sodininkų bendrijose atliekų išvežimo dažnis 13 kartų per metus. Privalomas minimalus ištuštinimų skaičius 6 kartai per metus (minimali kintamoji dalis per metus 12 € už 0,12 m3 konteinerį ir 18 € už 0,24 m3 konteinerį) ir 13 kartų per metus juridiniams asmenims.

Kiti klausimai

Politikai sprendė dėl biudžeto ir Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų perskirstymo, paramos verslui, pritarimo projektų vykdymui, vaikų vasaros poilsio organizavimo ir kitus klausimus.

Posėdyje pateikta informacija apie Mažeikių rajono savivaldybės valdomų bendrovių ūkinės veiklos rezulttus už 2019 m. bei Vyriausiosios tarnybinės etiko komisijos sprendimą dėl vicemerės Lino Rimkienės.

Iš tarybos pasitraukė „tvarkiečių“ atstovas, Švietimo komiteto pirmininkas Česlovas Čyžas. Už sąžiningą darbą buvęs politikas pagerbtas gėlėmis.

Ernestos Šneideritytės nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode