Išankstinis balsavimas: ką reikia žinoti

Jau kitą savaitę, spalio 5–8 d., Seimo rinkimuose – išankstinis balsavimas (pakartotinis balsavimas spalio 19–22 dienomis). Spalio 9 ir 10 dienomis – balsavimas namuose.

Dėl visų rinkimų dalyvių saugumo Mažeikiuose balsavimas vyks Savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus patalpose (Laisvės g. 8). Balsuoti bus galima nuo 7 iki 20 val. Norintys iš anksto pareikšti savo valią į balsavimo patalpas įeis per Savivaldybės kieme esantį Civilinės metrikacijos skyriaus įėjimą, atidavę savo balsą išeis per kitą išėjimą – į Laižuvos g. Taip bus užtikrinamas rinkėjų srautų valdymas ir išlaikomi saugūs atstumai.

Spalio 9 ir 10 d. nuo 8 iki 20 val. (pakartotinis balsavimas spalio 23 ir 24 d.) balsuoti namuose galės ne tik neįgalieji, vyresni nei 70 metų asmenys, negalintys atvykti į rinkimų apylinkes, bet ir neįgaliuosius slaugantys žmonės, taip pat gyventojai, kuriems nustatytas ar įtariamas koronavirusas ar kurie turėjo izoliuotis dėl kontaktų, kelionių į užsienį. Visi jie turi būti užpildę Vyriausiosios rinkimų komisijos patvirtintą prašymo formą ir įtraukti į namuose balsuojančių rinkėjų sąrašą. Asmenys, esantys saviizoliacijoje, užpildydami Vyriausiajai rinkimų komisijai nustatytos formos prašymą turės nurodyti pavardę, asmens kodą, gyvenamosios vietos adresą, kokį požymį jis atitinka – ar asmuo sergantis, ar įtariamas, ar turėjęs sąlytį. Taip pat turės duoti sutikimą tvarkyti asmens duomenis Vyriausiajai rinkimų komisijai, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, kad būtų galima tinkamai pasirengti vizitui. 

Rinkėjai, esantys Lietuvos teritorijoje sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ir globos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių vykdymo įstaigose, galės balsuoti spalio 7– 9 d. šiose įstaigose sudarytuose specialiuose punktuose įrengtose balsavimo vietose pagal grafiką nustatytomis darbo valandomis (pakartotiniame balsavime spalio 21–23 dienomis). 

Rinkimų dieną – spalio 11 d. – balsavimas rinkimų apylinkėse vyks nuo 7 iki 20 val. (pakartotinis balsavimas spalio 25 d.). 

Būtina nepamiršti – ateinant į rinkimų apylinkes reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, burną ir nosį dengiančią apsaugos priemonę ir savo rašiklį. Taip pat laikytis visų saugumo reikalavimų: laikytis bent 1 metro atstumo nuo rinkimų komisijų narių ir kitų rinkėjų, rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, nestoviniuoti, nesibūriuoti balsavimo patalpose. 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode