Su valtele – į sandėliukus

Nuvykę į vietą, įsitikinome skundo, prie kurio prisidėjo ir kita namo gyventoja, pagrįstumu. Norint įeiti į rūsį, tai padaryti galima tik su botais. Atidarius porą sandėliukų pamatėme panašų vaizdą: vanduo tyvuliuoja ir juose. Užsukę į antros laiptinės rūsį, kur problema sena, įsitikinome, jog ten situacija šį kartą kur kas geresnė.

Bėda sena

Namą administruojančios UAB „Admituras“ direktorius Antanas Barvydis „Būdui žemaičių“ sakė, jog problema seniai žinoma: „Namas statytas septintajame dešimtmetyje. Jame, kaip ir dar viename šalia esančiame, nėra įrengta lietaus kanalizacija ir drenažas ir jų nėra kur nuvesti. Dabar vanduo pateko į vidų dar ir dėl to, jog renovuojant namą atkasti pamatai, o lyjant jie prisipildę vandeniu, kuris sunkiasi per pamatus į rūsį. Darbus atliekančios Klaipėdos statybų bendrovės vadovas pažadėjo, jog imsis priemonių, kad kuo greičiau duobės būtų užkastos.“

Išeitis – siurblinė

Vieną iš išeičių A. Barvydis įvardijo drenažinio siurbliuko įrengimą, tačiau, pasak jo, ištraukti vandens nėra kur, belieka surinkti į šuliniuką ir perpompuoti į kanalizaciją. Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistas Jonas Repšys tam nepritaria. Jo nuomone, iš kokių lėšų statyti siurblį ir kas mokės už jo sunaudojamą elektrą: „Visi gyventojai nesutiks. Be to, prie buitinių nuotekų tinklų draudžiama prijungti lietaus ir drenažo nuotekas.“ Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjo Alfonso Žiulpos nuomone, renovuojant galima įrengti siurblinę ir vandenį nuvesti į artimiausią kanalizacijos šulinį.

Kalta ministerija

A.Barvydis ir J. Repšys įvardijo ir dar vieną rūsio apsėmimo priežastį. Jų nuomone, į Mažeikius prieš keletą metų atvedant gamtinių dujų trasą pažeistas netoli gyvenvietės dar kolūkių laikais buvęs įrengtas drenažas. Tą įrodančios ETG gyvenvietės pakraštyje telkšančios pelkės. J. Repšys užsiminė, jog daugelyje Mažeikių vietų – Vytauto, Laižuvos gatvėse ir kitur – taip pat tokia problema esanti, tačiau Aplinkos ministerija nuotekų įrengimui neskiria lėšų, nors visa Savivaldybės dokumentacija sutvarkyta.

Atomazga

Vakar sužinojome, kad skundo priežastis operatyviai išspręsta: „Įvyko stebuklas. Rūsys nusausintas tą pačią dieną po jūsų apsilankymo. Dabar išmušta dalis rūsio koridoriaus grindų betono ir vėl perklojama dalis kanalizacijos vamzdynų“, – „Būdui žemaičių“ sakė renovacijos darbų broku nuo pat pradžios neabejojusi Laisvės 224-ojo namo pirmos laiptinės gyventoja.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode