Devyni iš dešimties gyventojų norėtų, kad pensija siektų daugiau kaip pusę buvusių pajamų

Apklausos metu buvo užduotas klausimas: kokią dalį (procentais) dabartinių pajamų turėtų sudaryti pensija, kad žmonės jaustųsi gaunantys pakankamas pajamas pragyvenimui. 8,4 proc. atsakė, kad jų pensija turėtų sudaryti iki pusės buvusių pajamų. Likę gyventojai įsitikinę, kad jų pensija turėtų būti santykinai didesnė.

Beveik 25 proc. gyventojų nurodė, kad norėtų 71–90 proc. dabartinio algos dydžio pensijos, 20 proc. – 90–100 proc. dabartinio atlyginimo dydžio pensijos. Kone 16 proc. apklausos dalyvių (daugiausia jaunimas) įsitikinę, kad jų pensija turėtų viršyti dabar gaunamas jų pajamas, o beveik 18 proc. respondentų atsakė, kad pensiją jau gauna arba pastovių pajamų neturi.

Reprezentatyvią 18–75 metų šalies gyventojų apklausą spalio pabaigoje delfi.lt užsakymu atliko bendrovė „Spinter tyrimai“.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu vidutinis darbo užmokestis yra beveik 616 eurų „į rankas“. Kaip rodo „Sodros“ duomenys, gyventojams išmokama vidutinė senatvės pensija dabar siekia 255 eurus, tad pensijos ir darbo užmokesčio santykis yra 41,3 procento.

Vilnius, lapkričio 28 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode