A.Butkevičius: J.Pagojus neturėtų likti Vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovu

Tuo metu teisingumo ministras Juozas Bernatonis BNS sakė nematąs pagrindo J.Pagojaus atleisti iš tarnybos direktoriaus pareigų.

„Pagrindo atleisti aš nematau. Būtų pažeisti įstatymai atleidžiant, jis laimėjo konkursą“, – sakė jis.

Kita vertus, J.Bernatonis neatmetė galimybės, kad dėl J.Pagojaus galimybės toliau eiti pareigas spręs naujasis teisingumo ministras.

J.Bernatonis pabrėžė, kad konservatorių prašymu prokuratūra, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tyrė, kaip vyko konkursas į Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovo postą, ir konstatavo, kad konkursas vyko skaidriai.

„Konkursas tikrai buvo skaidrus ir jis, matyt, buvo stipriausias kandidatas. Aš pats komisijoje nebuvau. Man tai labiausiai gaila, kad J.Pagojus dėl savo klaidų netapo ministru, tai būtų geriausias variantas. Jis gabiausias iš visos tos kompanijos“, – BNS teigė J.Bernatonis.

2016 metų vasarą tuometinis teisingumo viceministras J.Pagojus laimėjo konkursą tapti Teisingumo ministerijai pavaldžios Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriumi. Šias pareigas jis pradėjo eiti lapkritį.

Antradienį J.Pagojus buvo paskirtas teisingumo ministru, tačiau paaiškėjo, kad pernai pavasarį jis buvo sulaikytas neblaivus prie vairo. Tuomet J.Pagojus į alkoholio tikrintuvą pripūtė 0,67 promilės. Tačiau vėliau jo kraują patikrinus gydymo įstaigoje, alkoholio kraujyje nerasta.

Paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis sako, jog dėl J.Pagojaus galimybių eiti pareigas šiuo metu sprendžia kadenciją baigiančios Vyriausybės teisingumo ministras J.Bernatonis, o pasikeitus Vyriausybei – spręstų naujasis.

„Šiandien į šitą klausimą turi atsakyti ministras J.Bernatonis, o po naujos Vyriausybės darbo pradžios atsakinės naujas ministras“, – į klausimą, ar J.Pagojus gali vadovauti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai, ketvirtadienį žurnalistams Seime atsakė S.Skvernelis.

Teisingumo ministras J.Bernatonis tvirtina, kad J.Pagojaus iš teisingumo viceministro pareigų iškart po pažeidimo neatleido, nes laukė teismo sprendimo, o jo sulaukęs manė, kad tai jau būtų neadekvati bausmė.

„Tuomet, kai įvyko tas faktas laisvalaikiu, jis į mane kreipėsi, po to buvo teisminis nagrinėjimas, pradžioj nebuvo pagrindo priimti kokių nors sprendimų, laukiau teismo sprendimo. Tas klausimas užsitęsė, ir aš vertinau labai teigiamai jo darbą, manau, kad nebūtų adekvati bausmė atleisti ministrą iš darbo“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė J.Bernatonis.

Dėl J.Pagojaus likimo LSDP spręs partijos Etikos komisija.

Vilnius, gruodžio 1 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode