Romas

„ORLEN Lietuvos“ taupymas kelia nerimą dukterinių įmonių darbuotojams

Mažeikiuose nauja neramumų banga – naftos perdirbimo įmonei „ORLEN Lietuva“ priklausančios UAB „Paslaugos tau“ darbuotojai mano, kad naftos perdirbimo gigantas mėgina tyliai numarinti jai priklausančias įmones.

UAB „Paslaugos tau“ darbuotojai trečiadienį organizavo įspėjamąją akciją dėl nuolat blogėjančių darbo sąlygų ir užmokesčio mažėjimo. Šios bendrovės darbuotojams atstovaujanti Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė įsitikinusi, jog atimdama užsakymus iš dukterinių įmonių „ORLEN Lietuva“ tęsia taupymo scenarijų.

„Matome nuosekliai mažinamus užsakymus dukterinėms įmonėms. Mūsų žiniomis, tai prasidėjo tada, kai į „ORLEN Lietuvos“ valdymą labai aktyviai pradėjo tiesiogiai kištis vadovai iš Lenkijos. Panašu, kad Lietuvoje esantys vadovai be suderinimo nebegali ir piršto pajudinti. Matome organizuojamus konkursus, kuriuose dukterinės įmonės neturi galimybių laimėti, o lyderiais konkursuose gali būti pripažintos įmonės, pasiūliusios tokias kainas, kurias užtikrinti galima turbūt tik mokant atlyginimus vokeliuose“, – svarstė V. Vilimienė.

Pasak V. Vilimienės, nepasitenkinimo akcijos kilo dėl UAB „Paslaugos tau“ darbuotojų nepritarimo pateiktam kolektyvinės sutarties projektui: „Pagrindinė nepritarimo priežastis – priemokos už rezultatus panaikinimas, o tai reiškia 20 procentų darbo užmokesčio sumažinimą. Šios priemokos – tai sudedamoji atlyginimo dalis, tai nėra priemoka už gražias akis. Tik darbdaviams palankiau sakyti mažiname priemoką, tarsi tai būtų kažkas šalia nuostabaus atlyginimo. Deja, dukterinių „ORLEN“ įmonių darbuotojai jau ir dabar gauna beveik minimumą.Jeigu nesikeis bendrovės vadovų pozicija, darbuotojai planuoja ir didesnes įspėjamąsias streiko akcijas.“

„Būdo žemaičių“ informacija

Powered by BaltiCode