Mokamas vaiko priežiūros atostogas siūloma pratęsti iki trejų metų

Tėvams, kurie pasirinktų gauti vaiko priežiūros išmoką ir trečiaisiais metais, būtų mokama 50 proc. jų atlyginimo. Tai, pasak parlamentaro, biudžetui kainuotų iki 20 mln. eurų.

Paskirtasis socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis BNS teigė dar nespėjęs į siūlymą įsigilinti, bet jį vertina skeptiškai.

„Esu už tai, kad kiek galima daugiau šeimas stiprinti. Ta dvejų metų sistema šeimos naudojasi ir tikrai tai saugumo sukuria, bet finansiškai tai labai sunki našta biudžetui - treji metai neadekvatūs biudžeto suvaldymui“, - teigė paskirtasis ministras.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto vicepirmininkas „valstietis“ Tomas Tomilinas atkreipia dėmesį į tai, kad nėra kitos šalies, kurie turėtų tokias ilgas apmokamas vaiko priežiūros atostogas.

Dabar tėvai gali rinktis - vienerius metus gauti 100 proc. buvusio atlyginimo pašalpą, o antraisiais metais jos negauti, arba pirmaisiais metais gauti 70 proc., antraisiais metais - 40 proc. buvusio uždarbio su galimybe grįžti į darbą.

R.Žemaitaitis sako, kad tėvams reikia ilgiau leisti pasilikti namuose dėl kelių priežasčių.

„Visų pirma, buvo duotas pažadas prieš rinkimus žmonėms - žadėjo tiek konservatoriai, tiek „valstiečiai“... Antras dalykas, kai moteris žino, kad gaus stabiliai išmoką, ji gali užsiimti vaiko auklėjimu, ypač Vilniuje, kur sudėtinga situacija su darželiais. Tikėjausi, kad paliks įsigalioti socialinį modelį, pagal kuri mamos, būtų turėjusios galimybę namuose dirbti ir užsidirbti“, - BNS teigė parlamentaras.

R.Žemaitaitis nemano, kad treji metai yra per ilgas laikas: „Jeigu nori susirasti auklę, yra sudėtinga. Ir jų kainos didelės. O žiūrėk paauginus vieną vaiką, susilaukiama ir kito“.

Seimas šią vasarą ketino grąžinti iki krizės mokėtą motinystės pašalpą: iki vaikui sueis vieneri metai - 100 proc. vieno iš tėvų uždarbio, o iki dvejų metų - 85 proc. 

Vilnius, gruodžio 6 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode