S.Skvernelis: PVM lengvata šildymui - neteisinga

„Mes turime pripažinti, kad šildymo PVM lengvata, kaip ir daugelis kitų PVM lengvatų, nėra socialiai teisinga. Nemažai žmonių gyvena daugiabučiuose, bet didelė dalis jų galėtų susimokėti pilną kainą už šildymą, nes tai leidžia gaunamos pajamos. Juo labiau, kad pajamos leidžia tą padaryti, o tie kas nesinaudoja centriniu šildymu, tai lengvatos neturi. Tai yra neteisinga lengvata“, - interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė S.Skvernelis.

Jo teigimu, PVM lengvatos šildymui pratęsimas iki šildymo sezono pabaigos ir apskritai apsisprendimas dėl PVM lengvatos šildymui taikymo yra tik politinis klausimas.

„Jeigu būtų priimtas sprendimas nepratęsti šios lengvatos, tai yra numatyti kompensavimo mechanizmai kam tikrai reikia. Šitas klausimas yra grynai politiškas. Tą politinį sprendimą reikės padaryti tiek Vyriausybei, tiek Seimui“, - kalbėjo premjeras.

Finansų ministras Vilius Šapoka trečiadienį žurnalistams užsiminė, kad nuo kitų metų pradžios PVM lengvatos šildymui turėtų nelikti. Vyriausybės patvirtintame 2017 metų valstybės ir savivaldybių biudžete jai lėtų nenumatyta.

PVM įstatymo pataisas, kurias yra apsvarstęs baigęs kadenciją Seimas, bus siūloma priimti kartu su 2017 metų valstybės biudžetu. Baigiantis kadenciją Seimas dėl balsų trūkumo nesugebėjo iki 2017 metų birželio pratęsti PVM lengvatos šildymui. Vėliau kelis kartus balsavimas dėl šio klausimo buvo išbrauktas darbotvarkės.

Šiuo metu lengvatinis PVM šildymui  siekia 9 proc., o standartinis - 21 procentą.

Vilnius, gruodžio 15 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode