Gerokai praretintos kandidatų gretos

Blogai nurodė gyvenamąją vietą

Sekmadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdyje dėl per jauno amžiaus išbraukta 10 asmenų, dar 132 kandidatai išbraukti dėl to, kad nedeklaravo gyvenamosios vietos savivaldybėje, į kurios tarybą kandidatuoja. Mažeikių rajone išbrauktas UAB ,,Post scriptum tex“ direktorius Kazys Strazdauskas, kuris viename visuomeniniame rinkimų komitete buvo įrašytas penktuoju numeriu. Nors kandidatas ir nurodė, kad gyvena Mažeikių rajone, Naikių kaime, jo deklaruota gyvenamoji vieta – Neringos mieste. Šio visuomeninio rinkimų komiteto pirmininkė „Būdui žemaičių“ teigė su tuo nesutinkanti ir patikino, kad kreipsis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą. 

Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad kandidato gyvenamoji vieta toje savivaldybėje turi būti deklaruota iki pareiškinių dokumentų pateikimo savivaldybės rinkimų komisijai dienos, bet taip pat parašyta, kad Savivaldybės tarybos nariu gali būti renkamas nuolatinis šios savivaldybės gyventojas, kuriam rinkimų dieną yra sukakę 20 metų, o nuolatiniu savivaldybės gyventoju laikomas LR pilietis, kuris savo gyvenamąją vietą pagal LR teisės aktus deklaravo šios savivaldybės teritorijoje arba kurio paskutinis žinomas gyvenamosios vietos adresas yra šios savivaldybės teritorijoje, arba kuris savo nuolatinę gyvenamąją vietą viešu pareiškimu nurodė šios savivaldybės teritorijoje ir ši gyvenamoji vieta nustatyta tvarka laikoma jo pagrindine gyvenamąja vieta, taip pat asmuo, kuris turi teisę nuolat gyventi LR ir šią teisę patvirtinantį dokumentą ir kuris savo gyvenamąją vietą pagal LR teisės aktus deklaravo šios savivaldybės teritorijoje arba kuris yra įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą šioje savivaldybėje, todėl bandysime viską išsiaiškinti teisme“, – teigė pirmininkė.

Iš viso Lietuvoje daugiausiai netinkamą vietą deklaravusių kandidatų buvo Liberalų sąjūdyje (22), Tėvynės sąjungos-Lietuvoskrikščionių demokratų partijoje (18), Darbo partijoje ir PartijojeTvarka ir teisingumas(po 16), Socialdemokratų partijoje ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (po 13).

Eis į Seimą

Kaip „Būdą žemaičių“ informavo Mažeikių apygardos rinkimų komisijos pirmininkopavaduotojasRomualdas Milevičius, savarankiškai į merus kandidatuoti siekęs Zigmas Pakalniškis iš rinkimų iškrito dėl to, kad nesurinko parašų ir iki pat šiol negrąžino parašų rinkimo lapų: „Jeigu jų negrąžins, Vyriausioji rinkimų komisija jam gali taikyti sankcijas, pavyzdžiui, negrąžinti užstato, kuris yra 682,35 euro.“

„Būdui žemaičių“ Z. Pakalniškis tikino, jog parašų rinkimo lapus jis jau grąžinęs, o į merus teigė neinąs, nes kitais metais ruošiąsis į Seimą: „Rinkdamas parašus supratau, kad turiu gerą palaikymą, o kadangi 2016 metais bus rinkimai į Seimą, nusprendžiau geriau save realizuoti ten.“

Ištraukti rinkimų numeriai

R. Milevičiaus teigimu, pirmadienį Seime 23 partijos išsidalijo rinkimų numerius, kuriais jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose. Dar keturi numeriai rezervuoti visuomeniniams rinkimų komitetams, du iš jų išsitraukė mažeikiškiai: „Kadangi pirmo numerio niekas neištraukė, Mažeikių rajone kandidatų sąrašas prasidės nuo antro numerio.“

Antrą numerį ištraukėLietuvos socialdemokratų partija, trečią –Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, ketvirtą –Emigrantų partija, penktą – Respublikonų partija, šeštą – Tautininkų sąjunga, septintą – politinė partija „Profesinių sąjungų centras“, aštuntą – Žemaičių partija, devintą – politinė partija „Lietuvos sąrašas“, dešimtą – Kovotojų už Lietuvą sąjunga, vienuoliktą – Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai). Dvyliktu numeriu rinkimų biuletenyje bus įrašytaLietuvos žaliųjų partija, tryliktu – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, keturioliktu –Lietuvos lenkų rinkimų akcija, penkioliktu – Lietuvos pensininkų partija, šešioliktu – Lietuvos centro partija, septynioliktu – partija „Jaunoji Lietuva“, aštuonioliktu – Visuomeninis rinkimų komitetas „Mažeikių kraštas“, devynioliktu – politinė partija „Rusų aljansas, dvidešimtu –Darbo partija, dvidešimt antru – Lietuvos liaudies partija, dvidešimt trečiu – Visuomeninis rinkimų komitetas „Kitaip“, dvidešimt ketvirtu – Lietuvos rusų sąjunga, dvidešimt penktu – PartijaTvarka ir teisingumas, dvidešimt šeštu – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, dvidešimt septintu – politinė partija „Drąsos kelias“.

„Dėl kandidatų į merus įrašymo biuleteniuose eiliškumo burtai nebus traukiami – kandidatai juose bus rikiuojami pagal abėcėlę“, – teigė R. Milevičius.

Pirminiais duomenimis, dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose kovo 1-ąją pateikti 508 kandidatų sąrašai bei daugiau kaip 16 tūkst. kandidatų pareiškinių dokumentų. Merų postų sieks apie 450 kandidatų. 60-yje šalies savivaldybių bus išrinkti 1524 tarybų nariai. Pirmąkart Lietuvos istorijoje savivaldybių merai bus renkami tiesiogiai.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode