D.Grybauskaitė ES derybininkui: būtina užtikrinti lietuvių teises po „Brexit“

Po Vilniuje vykusių darbinių konsultacijų su derybininku prieš „Brexit“ derybų pradžią Prezidentūros išplatintame pranešime pažymima, jog, anot prezidentės, Jungtinė Karalystė išlieka svarbi ES ekonominė ir saugumo partnerė. Anot prezidentės, Lietuva pasisako už visoms pusėms priimtiną bendradarbiavimo su šia valstybe modelį, tačiau laisvas asmenų judėjimas ir kitos pamatinės laisvės negali būti pamintos.

„Pasak prezidentės, ES pareiga užtikrinti, kad Jungtinėje Karalystėje dirbantys, studijuojantys ir gyvenantys ES piliečiai, tarp jų ir lietuviai, nepatirtų jokios diskriminacijos, jiems būtų suteiktos visos socialinės garantijos“, - nurodoma pranešime.

Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje gyvena apie 200 tūkstančių lietuvių.

Vilniuje viešintis M.Barnier taip pat susitiks su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu, užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi ir finansų ministru Viliumi Šapoka.

Praėjusią savaitę su britų premjere Theresa May (Teresa Mei) susitikusi D.Grybauskaitė sakė, jog Lietuva sieks visų įmanomų garantijų Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems lietuviams po šalies pasitraukimo iš ES. Šioje šalyje gyvena apie 200 tūkst. lietuvių.

Visas Europos Sąjungos valstybes M.Barnier planuoja aplankyti iki oficialių derybų dėl „Brexit“ pradžios. Jas Didžioji Britanija planuoja inicijuoti 2017 metų pavasarį ir baigti per dvejus metus.

Vilnius, gruodžio 21 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode