Vyriausybė pritarė pensijų didinimui 20 eurų nuo sausio

Vidutinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, nuo sausio 1-osios didės iki 287,57 euro, tam biudžete numatyta 167,4 mln. eurų.

Premjeras Saulius Skvernelis anksčiau yra sakęs, kad jei valstybės pajamos augs, pensijos dar 23 eurais galėtų didėti ir 2018 metais.

„20 eurų anksčiau laiko mes pradedame - ne politinį sprendimą darome, kas buvo rinkimuose numatyta - 40 eurų nuo kitų metų liepos, bet paleidžiame indeksavimo mechanizmą. Pagal tuos ekonomikos augimo rodiklius, kokie yra prognozuojami realūs, nuo 2018 metų sausio dar 23 eurais galėtų kilti pensijos. Bendra suma yra ta pati - 40 eurų“, - žurnalistams yra teigęs premjeras.

„Valstiečiai“ yra žadėję iki 2017 metų liepos pensijas padidinti vidutiniškai 40 eurų, tokia galimybė numatyta ir Vyriausybės programoje, tačiau 2017 metų biudžete apie tai nekalbama. Finansų ministras Vilius Šapoka BNS yra sakęs, kad šio pažado įgyvendinimui reikėtų papildomai 120 mln. eurų.

Paskutinį kartą pensijos vidutiniškai 8 eurais didėjo nuo šių metų sausio, tam reikėjo papildomai apie 74 mln. eurų.

Vilnius, gruodžio 28 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode