Garbės piliečio vardas – A. Ruginiui

Pasak J. Siminkevičiaus, internetinėje svetainėje už A. Mikutą ir I.-E. Nicolaisen balsavo vienodas skaičius žmonių – 46, už A. Ruginį – 134.

Įamžino atminimą

A. Ruginio kandidatūrą Garbės piliečio vardui gauti pasiūlė Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Mažeikių skyriaus pirmininkė Bronė Tautvydienė. A. Rupkutės teigimu, A. Ruginio veiklos dėka vis labiau įamžinamas Lietuvos laisvės gynėjų atminimas, visuomenė turi galimybę išsamiau susipažinti su partizaninio judėjimo Mažeikių rajone istorija, tad apdovanojimas A. Ruginiui bus suteiktas už istorinės atminties saugojimą, rūpestį laisvės kovų vietų Mažeikių rajone įamžinimu, pagarbą ir meilę savo kraštui.

A. Mikutos kandidatūrą siūlė Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Aldona Jonauskienė, mat poetas nusipelnęs ne tik Mažeikių rajono kultūrai, bet yra vienas ryškiausių Lietuvos poetų, nuo pirmųjų savo knygų įėjęs į XX a. lietuvių literatūros klasikų gretas ir peržengęs XXI a. turėdamas savo vietą poezijoje.

I.-E. Nicolaisen suteikti Garbės piliečio vardą siūlė Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namų direktorė Birutė Vaičkienė. Pasak jos, verslininkė nuo 1993 metų padeda ir remia Mažeikių rajono tėvų globos netekusius vaikus, rūpinasi jų kasdieniais poreikiais ir ateities perspektyvomis.

Tarybos komitetuose nuspręsta šias kandidatūras ateityje pasiūlyti kitiems apdovanojimams.

Įteikė padėkos raštą

Posėdyje iškilmingai pagerbti ir Mažeikių muziejaus darbuotojai, Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariai, respublikinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatai Raimonda ir Vytautas Ramanauskai. Už tošininkystės tradicijų puoselėjimą ir Mažeikių vardo garsinimą Savivaldybės meras Antanas Tenys jiems įteikė padėkos raštą. Mažeikiškiams sausio 6 d. Lietuvos nacionaliniame muziejuje buvo įteiktas simbolinis liaudies meistrės juvelyrės Mildos Gutauskienės sukurtas aukso vainikas.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode