Romas

Garbės piliečio vardas – A. Ruginiui

Vienbalsiai nuspręsta, kad šiais metais garbės piliečio vardas atiteks Lietuvos politinių kalinių sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkui, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Mažeikių skyriaus garbės pirmininkui Albertui Ruginiui. Oficialiai Garbės piliečio vardas bus suteiktas Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Balsavo daugiausiai

Šiemet Mažeikių miesto garbės piliečio vardui suteikti iš viso buvo pasiūlytos keturios kandidatūros, viena iškart atmesta. Be A. Ruginio, svarstytos poeto ir vertėjo Algimanto Mikutos bei verslininkės iš Norvegijos Inger Ellen Nicolaisen kandidatūros.

Vicemeras Jonas Siminkevičius informavo, kad visos kandidatūros pasiūlytos svarstyti Tarybos komitetams. Nuspręsta atrinkti tik vieną kandidatą: „Kad Garbės pilietis turėtų tvirtą vertę, pasiūlėme atrinkti tik vieną kandidatūrą pagal Savivaldybės interneto svetainėje paskelbtą apklausą. Visų komitetų nariai vienbalsiai pritarė vienai kandidatūrai, kuri buvo pateikta rajono Savivaldybės Tarybai.“

Pasak J. Siminkevičiaus, internetinėje svetainėje už A. Mikutą ir I.-E. Nicolaisen balsavo vienodas skaičius žmonių – 46, už A. Ruginį – 134.

Įamžino atminimą

A. Ruginio kandidatūrą Garbės piliečio vardui gauti pasiūlė Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Mažeikių skyriaus pirmininkė Bronė Tautvydienė. A. Rupkutės teigimu, A. Ruginio veiklos dėka vis labiau įamžinamas Lietuvos laisvės gynėjų atminimas, visuomenė turi galimybę išsamiau susipažinti su partizaninio judėjimo Mažeikių rajone istorija, tad apdovanojimas A. Ruginiui bus suteiktas už istorinės atminties saugojimą, rūpestį laisvės kovų vietų Mažeikių rajone įamžinimu, pagarbą ir meilę savo kraštui.

A. Mikutos kandidatūrą siūlė Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Aldona Jonauskienė, mat poetas nusipelnęs ne tik Mažeikių rajono kultūrai, bet yra vienas ryškiausių Lietuvos poetų, nuo pirmųjų savo knygų įėjęs į XX a. lietuvių literatūros klasikų gretas ir peržengęs XXI a. turėdamas savo vietą poezijoje.

I.-E. Nicolaisen suteikti Garbės piliečio vardą siūlė Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namų direktorė Birutė Vaičkienė. Pasak jos, verslininkė nuo 1993 metų padeda ir remia Mažeikių rajono tėvų globos netekusius vaikus, rūpinasi jų kasdieniais poreikiais ir ateities perspektyvomis.

Tarybos komitetuose nuspręsta šias kandidatūras ateityje pasiūlyti kitiems apdovanojimams.

Įteikė padėkos raštą

Posėdyje iškilmingai pagerbti ir Mažeikių muziejaus darbuotojai, Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariai, respublikinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatai Raimonda ir Vytautas Ramanauskai. Už tošininkystės tradicijų puoselėjimą ir Mažeikių vardo garsinimą Savivaldybės meras Antanas Tenys jiems įteikė padėkos raštą. Mažeikiškiams sausio 6 d. Lietuvos nacionaliniame muziejuje buvo įteiktas simbolinis liaudies meistrės juvelyrės Mildos Gutauskienės sukurtas aukso vainikas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode