Besiartinant pūgoms ir šalčiams, ugniagesiai ragina likti patalpų viduje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas tokiu oru rekomenduoja stengtis likti patalpose, nes pučiant stipriam vėjui šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę oro temperatūrą nei yra iš tikrųjų.

Esant būtinybei išeiti į lauką, gyventojai raginami tinkamai apsirengti ir stengtis, kad kelionė būtų kuo trumpesnė, patepti nepridengtas kūno vietas riebiu kremu.

Jei šaltyje tenka būti ilgiau, negalima ramiai stovėti ar sėdėti, reikia kuo daugiau judėti, lauke stengtis nesuprakaituoti ir nesušlapti. Atėjus iš šalčio, nerekomenduojama iš karto pulti šildytis prie šildytuvo arba gerti karštų gėrimų, geriau apie pusvalandį palaukti.

Jei pūga užklupo kelyje, rekomenduojama sustoti ir palaukti, kol ji aprims. Automobilį reikia pasukti prieš vėją, retkarčiais išlipti iš jo ir nukasti sniegą, kad neužpustytų. Neužsnigtas automobilis yra geras orientyras ieškantiems draugams ar gelbėtojams.

Negalima laikyti nuolatos įjungto automobilio variklio, tik periodiškai jį įjungti. Reikia stebėti, kad išmetamojo dujų vamzdžio neužverstų sniegas. Nereikėtų palikti automobilio ir eiti peščiomis – smarkiai sningant, matomi orientyrai tik iš pradžių gali pasirodyti patikimi, paėjus keliasdešimt metrų, juos galima pamesti iš akių.

Per šalčius patariama valgyti šiltą, kaloringesnį maistą, gerti šiltų skysčių ir vengti alkoholio.

Ugniagesiai taip pat įspėja nesinaudoti savos gamybos elektros šildymo prietaisais, nejungti kelių elektros prietaisų į vieną elektros lizdą ir nepalikti jų įjungtų į tinklą be priežiūros.

Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų pasirūpinti savo šeimų ir artimųjų saugumu, nepamiršti kaimynų, ypač vienišų senolių, gresiant ar ištikus nelaimei skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Vilnius, sausio 3 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode