Romas

Pretenzijos vilkina projektų įgyvendinimą

Penktadienį Taryboje turėjo būti svarstyti 27 klausimai, tačiau paskutinę minutę nuspręsta įtraukti dar du klausimus, vienas iš jų – dėl projekto „Vasario 16-osios gatvės dalies ir Vasario 16-osios skvero bei teritorijos apie geležinkelio stotį sutvarkymas“ įgyvendinimo. Šiam projektui skirtas lėšas gali tekti perkelti kitam projektui.

Tempia laiką

Projekto nuspręsta atsisakyti, nes pasak Savivaldybės mero Antano Tenio, nebus suspėta jo įgyvendinti iki nustatyto termino, kada turi būti baigti visi 2007–2013 m. programavimo periodo projektai. Projekto įgyvendinimas užtruko dėl pretenzijų, gaunamų vykdant rangos darbų viešųjų pirkimų procedūras. „Šių metų sausio 27 d. vėl gautas papildoma pretenzija, kuri sutarties pasirašymą nukelia dar 15 dienų. Jos niekuo nėra pagrįstos, galėtume atsakyti per minutę, tačiau pagal viešųjų pirkimų įstatymą, prašoma laukti. Tai jau ne pirmas kartas, kai tik baigiasi 15 dienų terminas, gaunama nauja pretenzija ir vėl viskas prasideda nuo pradžių. Apmaudu, kai rangovai taip piktybiškai tempia laiką“, – kalbėjo meras ir prašė Tarybos narių sutikti su tokiu sprendimu, kad būtų apsidrausta, jeigu kartais nebus galima pasirašyti sutarties. A. Tenio teigimu, tai nėra pats geriausias variantas, tačiau nenorima, kad Europos sąjungos lėšos būtų perkeltos į kitą regioną.

Rastas kitas finansavimo šaltinis

Politikus domino, kas buvo šio projekto rangos darbų laimėtojas, skundėjas ir ar pati Savivaldybės administracija viską atliko tinkamai.

Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa informavo, kad pigiausią kainą pasiūlė ir konkursą laimėjo UAB „Žemaitijos keliai“, o sprendimą skundžia antros ir ketvirtos vietos nugalėtojai, t. y. UAB A. Žilinsko ir Ko ir UAB „Akiro“: „Pretenziją, kurią pateikė UAB A. Žilinsko ir Ko, mes jau esame išnagrinėję, pateikę visus duomenis ir atsakymą, kad viskas yra gerai, tačiau vėl gavome tokią pat pretenziją, tik jau kitos įmonės ir vėl turime teikti atsakymą.“

Kaip informavo Savivaldybės Ekonomikos, strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė, jei nebus leista pasirašyti sutarties, „Vasario 16-osios gatvės dalies ir Vasario 16-osios skvero bei teritorijos apie geležinkelio stotį sutvarkymas“ skirtos lėšos bus perkeliamos Naftininkų ir Gamyklos gatvių dalių sutvarkymui.

Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius nuramino, kad bet kokiu atveju projektas „Vasario 16-osios gatvės dalies ir Vasario 16-osios skvero bei teritorijos apie geležinkelio stotį sutvarkymas“ bus įgyvendintas, rastas kitas finansavimo šaltinis: „Šito objekto atsisakyti Mažeikiai negali“.

Powered by BaltiCode