Romas

„Saurida“ atleista nuo bylinėjimosi išlaidų

Praėjusių metų birželio pabaigoje Mažeikių rajono apylinkės teismas paskelbė nutartį dujų vartotojų byloje prieš „Sauridą“, kurioje patenkinti visi ieškovų reikalavimai. UAB „Saurida“ su reikalavimais nesutiko ir Šiaulių apygardos teismui pateikė apeliacinį skundą.

Parašė apeliacinį skundą

Viskas prasidėjo beveik prieš dvejus metus, kai mažeikiškiai, negalėdami nutraukti sutarčių su UAB „Saurida“, kreipėsi į teismą prašydami sutartis laikyti nutrūkusiomis per 10 dienų nuo prašymo pateikimo dienos arba po 30 dienų, jei sutarties ieškovas nebuvo pasirašęs, taip pat dujas atjungti nemokamai ir neskaičiuoti skolų bei priteisti iš atsakovo UAB „Saurida“ bylinėjimosi išlaidas.Prašymus teismas patenkino visiškai ir papildomai išaiškino, kad vartotojai, kurie vartojo dujas po prašymo padavimo dienos, neprivalo mokėti pastoviosios kainos dalies, nes pati „Saurida“ turi prisiimti atsakomybę už savo daromus teisių ir teisėtų interesų pažeidimus.

UAB „Saurida“ apeliaciniu skundu prašė panaikinti Mažeikių rajono apylinkės teismo sprendimo dalį, kuria iš UAB „Saurida“ priteistas 3661,96 Eur (12644 Lt) žyminis mokestis ir 42,91 Eur (148,16 Lt) pašto išlaidos valstybei bei atmesti penkių ieškovų ieškinius. UAB „Saurida“ paaiškino, kad ji šiuo metu yra įgijusi restruktūrizuojamos bendrovės statusą, todėl neturi prievolės sumokėti į valstybės biudžetą bylinėjimosi išlaidų, nes tokios išlaidos nagrinėjamu atveju turi būti apmokamos iš valstybės biudžeto. Penkių ieškovų ieškinius prašė atmesti dėl to, kad esą jų prašymuose nutraukti dujų vartojimo sutartis išreikštoji valia neatitinka tikrosios šių ieškovų valios. Jie po prašymų pateikimo nusprendė toliau naudotis atsakovo teikiamomis paslaugomis.

Patenkino iš dalies

Apeliacinės instancijos teismas nustatė, jog bylose, kurias nagrinėja teismai, nuo žyminio mokesčio mokėjimo atleidžiami: įmonė (įstaiga), kuriai iškelta bankroto ar restruktūrizavimo byla arba kurioje vykdoma neteisminė  bankroto procedūra, ar fizinis asmuo, kuriam iškelta bankroto byla, o kiti dalyvaujantys byloje asmenys – už šiose bylose paduotus apeliacinius ir kasacinius skundus. „Taigi šiuo atveju UAB „Saurida“, kaip restruktūrizuojama įmonė, atleista nuo žyminio mokesčio mokėjimo. Pažymėtina, kad išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu priskiriamos prie išlaidų, susijusių su bylos nagrinėjimu, todėl šis prašymas negali būti tenkinamas“, – nutartyje rašė Šiaulių apygardos teismas.

Apeliacinės instancijos teismas nesutiko ir su penkių ieškovų ieškinių atmetimu: „Pirmosios instancijos teismas pagrįstai konstatavo, kad ieškovai savo valią nutraukti dujų tiekimo sutartis yra išreiškę ne tik rašytiniais prašymais, bet ir pareikšdami ieškinį teismine tvarka, ieškovai neatsisakė savo ieškinių reikalavimų dėl sutarčių nutraukimo, todėl jų valia šiuo klausimu yra neginčytina ir aiškiai išreikšta. Be to, ieškovai buvo priversti naudoti dujas dėl atsakovo kaltės, dėl jo nepagrįsto delsimo nutraukti dujų tiekimo sutartis.“

Išnagrinėjęs bylą, apeliacinio skundo argumentus bei motyvus, Apeliacinės instancijos teismas konstatavo, kad pirmosios instancijos teismo sprendimas dėl žyminio mokesčio priteisimo iš UAB „Saurida“ naikintinas, kiti sprendimai nepakeisti.

Powered by BaltiCode