Spaudos konferencijoje – apie tai, ką valgys mūsų vaikai ugdymo įstaigose

Spaudos konferencijos dalyviai: žemės ūkio viceministras Saulius Savickis, mitybos specialistė, VšĮ „Sveikatai palankus“ direktorė Raminta Bogušienė, organizacijos Culinary-Heritage Europos koordinatorius iš Švedijos Niclas Fjellströmas, įmonės „Mėta“ direktorius, idėjos Lietuvai „Investuokime į trumpąsias maisto grandines“ autorius  Mindaugas Vyskupaitis, Lietuvos tėvų forumo pirmininkas Audrius Murauskas.

Kaip rodo Europos šalių patirtis, pasitelkus politinius sprendimus, galima suorganizuoti tiesioginį ekonomiškai efektyvų maisto produktų tiekimą iš ūkių į ugdymo įstaigas. Žemės ūkio ministerija neabejoja, kad ir Lietuvos ugdymo įstaigos gali sėkmingai persiorientuoti į sveiką vaikų maitinimą. Perėjimas prie vadinamųjų trumpųjų maisto grandinių ugdymo įstaigose ne tik finansiškai sustiprintų nedidelius ūkius, bet ir padėtų mūsų vaikams nuo mažų dienų ugdyti sveikos mitybos įpročius.

Po spaudos konferencijos 10 val. prasidės konferencija „Kuo maitinsime savo vaikus?“, į kurią Žemės ūkio ministerija sukvietė ūkininkus, mitybos specialistus, švietimo sistemos, savivaldos, Viešųjų pirkimų tarnybos ir tėvų organizacijų atstovus. Konferencijoje bus diskutuojama, kas turi būti mūsų vaikų pietų lėkštėje, kad Lietuvoje išaugtų sveikesnė karta; ką daryti, kad ant vaikų stalo patektų kokybiški maisto produktai iš vietinių ūkių, o šviežias ekologiškas maistas taptų įperkamas visoms Lietuvos ugdymo įstaigoms.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode