Dėl gausaus sniego Šveicarijos Alpių kurorte Cermate įstrigo 13 tūkst. turistų

Sniegas užblokavo į kurortą pietiniame Šveicarijos Valė kantone vedančius kelius ir geležinkelius, taip pat vietomis dingo elektra, naujienų agentūrai AFP sakė kurorto atstovė Janine Imesch (Janina Imeš).

„Cermate dabar yra apie 13 tūkst. turistų“, – sakė ji, o kurorto tinklalapyje perspėjama, kad šiuo metu atvykti ir išvykti neįmanoma.

Pagrindinis privažiavimas prie kurorto uždarytas nuo ankstyvo pirmadienio, o traukiniai sustabdyti pirmadienį vakare, sakė ji.

Cermatas turi apie 5 500 gyventojų ir miestelio viešbučiuose ir nuomojamuose apartamentuose talpina maždaug 13 400 turistų.

Tačiau kol kas įstrigę turistai negalės pasinaudoti gausybe iškritusio sniego dėl vietovėje tvyrančios didelės griūčių rizikos.

„Neįmanoma pajudėti nei žemyn nuo kalno nei į šonus, tačiau nieko tokio, tai romantiška“, – sakė J. Imesch ir pridūrė, kad „nėra jokios panikos“.

Planuojama virš vietovės paleisti žvalgybinį lėktuvą, išsiaiškinti situaciją ir nuspręsti, kokių veiksmų reikėtų imtis toliau.

Valė kantone dėl stipraus snygio izoliuoti keli kaimeliai, viename jų, Simplone, per 24 valandas iškrito du metrai sniego, praneša naujienų agentūra ATS.

Dėl griūčių rizikos, bei purvo, akmenų nuošliaužų ir potvynių Valė kantone teko uždaryti kai kuriuos kelius. Pasak regiono policijos šiuo metu yra didžiausia įmanoma griūčių tikimybė.

Tuo metu žemiau esančiose vietose dėl stiprių liūčių atsargumo sumetimais teko evakuoti žmones, pavyzdžiui apie 20 žmonių iš mažyčio kaimelio Eiholco ir iš kito kaimelio Moteko, pranešė transliuotojas RTS.

Už Valė ribų, Berno kantone, Vengeno kaime, antradienį turėjusi vykti vyrų Pasaulio taurės kalnų slidinėjimo treniruotė atšaukta dėl sniego ir stipraus vėjo, praneša organizatoriai.

Naktį iki 200 kilometrų per valandą pasiekę vėjai taip pat pridarė žalos trasos infrastruktūrai, ypač finišo vietai, kur buvo pastatytos palapinės ir stendai. Pati trasa nenukentėjo.

Ženeva, sausio 9 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode