Gripo epidemiją skelbia jau devynios savivaldybės

Be epidemiją jau anksčiau paskelbusių Kauno miesto, Jonavos, Prienų, Ukmergės rajonų, tai padarė ir Raseinių, Švenčionių, Kėdainių rajonų, Panevėžio miesto bei Birštono savivaldybės, kai kuriose jų epidemija skelbiama nuo trečiadienio. Didžiausias sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) buvo Panevėžyje, jis pasiekė 232,59 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Epidemija skelbiama, kai sergamumas viršija 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro 30 proc. susirgimų.

Sausio 22-28 dienomis bendras sergamumas Lietuvoje buvo pasiekęs 146,0 atvejų 10 tūkst. gyventojų.  

Paskelbus epidemiją, mokyklose ar klasėse susirgus daugiau kaip 20 proc. vaikų turi būti nutrauktos pamokos. Panevėžio Visuomenės sveikatos biuras pranešė, kad daugiau nei penktadalis vaikų serga šešiose mokyklose: Panevėžio pradinėje, Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje, „Aušros“, Rožyno, „Ąžuolo“, „Žemynos“ progimnazijose, dar trys artėja prie šio rodiklio. Išaugus sergamumui mokyklose, savivaldybės gali laikinai nutraukti jose vykstantį mokymą ir nepaskelbus epidemijos visos savivaldybės mastu.

Epidemijų metu siūloma riboti masinius renginius, neišduoti leidimų naujiems renginiams rengti, Visuomenės sveikatos biuras įpareigojamas informuoti gyventojus apie gripo ir ŪVKTI profilaktiką bei būtiną elgesį gripo epidemijos metu.

Užkrečiamų ligų ir AIDS centras norint apsisaugoti nuo ligų rekomenduoja vengti kontaktų su sergančiais, ypač masinių susibūrimo vietų, dažnai plauti rankas, vėdinti patalpas, neleisti sergančių vaikų į darželius ir mokyklas.

Autorius: Ignas Jačauskas

Vilnius, sausio 30 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode