Apklausa: amerikiečiai žavisi dirbtiniu intelektu, bet ir jo bijo

„Gallup“ atlikta apklausa parodė, kad 79 proc. amerikiečių sakė, kad dirbtinis intelektas iki šiol turėjo teigiamą ar labai teigiamą poveikį jų gyvenimui.

Tačiau tuo pat metu 73 proc. apklaustų manė, kad vis dažniau naudojamas dirbtinis intelektas daugiau darbo vietų panaikins, nei sukurs. O 63 proc. žmonių sakė maną, kad naujos technologijos ir išmanios mašinos dar labiau padidins prarają tarp turtingųjų ir vargšų.

Paklausti apie autonominius automobilius, 42 proc. respondentų sakė, kad jaustųsi „itin nepatogiai“ važiuodami tokia transporto priemone. O 62 proc. nerimautų, jeigu dalintis keliais su autonominiais sunkvežimiais.

„Apskritai galima konstatuoti, kad yra optimizmas ir yra baimė“, – apklausos rezultatus pakomentavo „Gallup“ atstovas Brandonas Busteedas (Brendonas Bastidas).

Apklausa buvo atlikta bendradarbiaujant su Šiaurės rytų universitetu.

Remiantis Pasaulio ekonomikos forumo skaičiavimais, naujos technologijos vien tik Jungtinėse Valstijose iki 2026 metų paveiks 1,4 mln. darbo vietų.

Vašingtonas, vasario 4 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode