SSC

Rinkėjams balsavus ne savo apylinkėje, kai kur ėmė stigti biuletenių

„Apylinkėse baigiantis balsavimui susidarė eilių, kai kuriose apylinkėse trūko biuletenių, tai daugiausiai susiję su tuo, kad rinkėjai aktyviai naudojosi savo teise balsuoti ne savo apylinkėje“, – sekmadienį per spaudos konferenciją pranešė L. Matjošaitytė.

„Išsprendėme tą problemą, vežami biuleteniai į kitas apylinkes, rinkėjus kviečiame kantriai palaukti, visiems rinkėjams, patekusiems į balsavimo patalpas iki 20 valandos, bus sudarytos sąlygos balsuoti, tek Lietuvoje apylinkėse, tiek diplomatinėse atstovybėse“, – teigė komisijos pirmininkė.

Vilniaus rajono Riešės apylinkės komisijos pirmininkė Tatjana Sinkevič sekmadienio vakarą BNS sakė, kad čia iš viso pristigta apie 400 biuletenių.

Po 20 val. šioje apylinkėje dar trūko apie 30 balsavimo biuletenių. Pasak komisijos vadovės, dalis rinkėjų apie 40 minučių laukė, kol bus atvežti nauji biuleteniai, dalis žmonių išėjo, sakydami, kad pabandys balsuoti kitur.

„Skambinome ir artimiausioms apylinkėms, ten irgi nebuvo biuletenių“, – teigė T. Sinkevič.

Anot jos, VRK blogai apskaičiavo biuletenių poreikį.

„Dabar iš visos Lietuvos balsuoja, mes šiemet turime daug svečių“, – biuletenių trūkumą paaiškino Riešės komisijos pirmininkė.

Eilės susidarė ir kai kuriose balsavimo vietose užsienyje.

Prezidento rinkimuose dalyvauja devyni kandidatai. Jei nė vienas nesurinks daugiau kaip 50 proc. balsų, po dviejų savaičių turėtų vykti antrasis turas tarp dviejų geriausiai pasirodžiusių varžovų.

Sekmadienį taip pat vyko referendumai dėl dvigubos pilietybės išplėtimo ir mažesnio Seimo narių skaičiaus.

Autorė: Milena Andrukaitytė

Vilnius, gegužės 12 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode