Romas

Italijoje 24 asmenys nuteisti kalėti iki gyvos galvos už vaidmenį operacijoje „Kondoras“


 

Italijos teismas 24 asmenims skyrė laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę už jų vaidmenį vykdant žmogaus teisių pažeidimus per Pietų Amerikos diktatorių praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio itin slaptą operaciją „Kondoras“ (Condor), pirmadienį pranešė Urugvajaus vyriausybė.

Operacija „Kondoras“ buvo koordinuota Pietų Amerikos dešiniųjų diktatorių operacija, kurios tikslas buvo užgniaužti politinę kairiųjų opoziciją Argentinoje, Čilėje, Paragvajuje, Urugvajuje, Bolivijoje ir Brazilijoje.

Romoje įsikūręs apeliacinis teismas priėmė 24 asmenų, veikusių Bolivijos, Paragvajaus ir Urugvajaus diktatorių pusėje, nepalankų sprendimą. Kai kurie iš nuteistųjų, tarp kurių buvo kariškių ir policininkų, yra Italijos piliečiai.

Šią bylą prieš 20 metų inicijavo operacijos aukų artimieji.

Tai, kad tie asmenys buvo nuteisti kalėti iki gyvos galvos, patvirtino Urugvajaus užsienio reikalų ministras Rodolfo Nin Novoa (Rodolfas Nin Novoa).

Montevidėjas, liepos 9 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode