Danai į žuvų ūkį jūroje prie Klaipėdos planuoja investuoti 20 mln. eurų

Žuvų auginimo ferma planuojama už dešimties kilometrų nuo kranto. Jūroje kasmet būtų užauginama iki 3 tūkst. tonų vaivorykštinių upėtakių, rašoma įmonės poveikio aplinkai vertinimo dokumentuose.

Įmonės teigimu, upėtakių auginimo laikas trunka apie aštuonis mėnesius – nuo balandžio iki lapkričio. 600-1000 gramų upėtakius įmonė planuoja įsigyti sausumoje, iš gėlavandenių žuvininkystės ūkių, ir toliau juos auginti jūroje, kur jie užaugs iki 3-5 kilogramų.

Žuvims visiškai užaugus, „Perdesen Line“ ketina jas apdoroti ir tuomet plukdyti į krantą, kur žuvys bus išvalomos, supakuojamos ir tiekiamos prekybininkams.

Sausumoje bus auginamas ir mailius, tačiau kol bus susitarta dėl patalpų ir baigti konstruoti baseinai, įmonė ketina mailių atsivežti iš savo ūkio Danijoje.

„Perdesen Line“ svarsto įsigyti bankrutavusį Klaipėdos žuvų aukcioną. Jo pastatai parduodami už beveik 1,5 mln. eurų.

„Patalpos yra pakankamai arti priekrantės, kad būtų sumažintas žuvies gabenimo laikas ir supaprastinta gamyba“, – nurodo įmonė.  

„Perdesen Line“ teigimu, po trejų metų bus įkurta žuvų skrodimo bei produktų perdirbimo įmonė. Iki tol ji ketina bendradarbiauti su vietos verslu. 

Apie danų planus Lietuvoje pirmą kartą skelbta kovo pabaigoje, kai jie pristatė investicinį projektą. Tuomet buvo minima bendrovė „Hjarno Havbrug“, jos atstovai Klaipėdoje susitiko su Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijų, Klaipėdos uosto, „Investuok Lietuvoje“ bei kitų įstaigų atstovais. Tai buvo ketvirtas danų apsilankymas.

Poveikio aplinkai vertinimo dokumentuose nurodoma, jog šios bendrovės valdymą ir visas veiklas perėmė įmonės „Pedersen Line“ vadovas Brittas Pedersenas.

Autorius: Erika Alonderytė

Vilnius, rugsėjo 7 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode