R. Žemaitaitis: valdantieji nebeturi aritmetinės daugumos, bet balsų jai užteks

„Iširus frakcijai „Tvarka ir teisingumas“, nebelieka daugumos, bet nereikia daugumos, kad būtų sudaryta Vyriausybė, nes sprendimas priimtas. Tokiu atveju kaip ir lieka mažumos Vyriausybė su daugumos pasirašymu“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Žemaitaitis.

Seime griuvo valdančiojoje koalicijoje dirbanti „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija – apie pasitraukimą iš jos antradienį paskelbė keturi Seimo nariai, įskaitant ligšiolinį frakcijos seniūną Vytautą Kamblevičių. Frakciją taip pat paliko Ona Valiukevičiūtė, Juozas Imbrasas bei Algimantas Dumbrava. 

Tai reiškia, kad visi griuvusios frakcijos nariai tampa Seimo narių Mišrios grupės atstovais, ir valdančioji koalicija be „Tvarkos ir teisingumo“ (Suvereni Lietuva) skaičiuojant formaliai lieka su 68 balsais.

R. Žemaitaitis teigė neabejojantis, kad Vyriausybės darbui tokia situacija netrukdys, nes valdančiųjų sprendimus palaikys „didžioji Mišrios grupės narių“, be to, Seime gali būti suburta ir nauja frakcija, kuri galėtų jungtis prie koalicijos.

V. Kamblevičius BNS sakė, kad sprendimas trauktis priimtas dėl nesutarimų su partijos vadovu R. Žemaitaičiu. 

„Išsiskyrė mūsų nuomonės su partijos lyderiu, faktiškai jis įnešė destrukciją partijoj ir frakcijoj, jis absoliučiai su niekuo nieko nesiderina, visus ignoruoja, jis yra vienas“, – motyvus palikti „tvarkiečius“ įvardijo V. Kamblevičius.

Pasak Seimo nario, „tvarkiečius“ palikę politikai dar nėra priėmę sprendimo jungtis prie kurios nors kitos politinės grupės ar burti savo atskirą frakciją.

„Mes dar galvosim, kol kas padarėm vieną žingsnį, galvosim apie antrą“, – sakė V. Kamblevičius.

R. Žemaitaitis žurnalistams komentuodamas situaciją partijos viduje teigė, kad frakciją palikusių partiečių elgesį svarstys „tvarkiečių“ valdyba, jie gali būti šalinami.

„Yra seniūno sprendimas, koks yra, manau, artimiausiu metu reikės sušaukti partijos valdybą ir įvertinti tokį sprendimą, kuris buvo brandinamas paskutinius pusę metų. Manau, kad tai nesuderinama su partijos nario veikla“, – pažymėjo „tvarkiečių“ vadovas.

„Jei dauguma pasakė, kad reikia keisti partijos pavadinimą ir važiuoti į priekį, du žmonės nesutinka su tuo ir reikia dabar rodyti emocijas, kad nesitariama, aš manau, kitaip reikia (elgtis – BNS)“, – apie frakciją palikusius kolegas kalbėjo R. Žemaitaitis.

Autorius: Milena Andrukaitytė

Vilnius, rugsėjo 10 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode