Reklama 1

Kauno ligoninėje planuojamas geriatrijos centras


 

Kauno klinikinėje ligoninėje planuojama įsteigti geriatrijos centrą, besirūpinsiantį senyvo amžiaus žmonių sveikata.

Kaip antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, 2022 metais veikti pradėsiančiame centre paslaugas kasmet galės gauti beveik trys tūkstančiai senjorų iš visos Lietuvos.

„Mūsų visuomenė – kaip ir visoje Europos Sąjungoje – sensta, todėl itin svarbu užtikrinti itin kokybiškas ir prieinamas sveikatos priežiūros paslaugas senjorams“, – pranešime sako laikinoji ministerijos kanclerė Odeta Vitkūnienė.

„Esminis geriatrijos tikslas – ne tik pagerinti senyvo amžiaus paciento sveikatą, bet ir sustiprinti jo psichikos bei socialines funkcijas ir taip kuo ilgiau išlaikyti bendruomenėje, skatinti rūpinimąsi savimi, kad nereiktų apsigyventi socialinės globos institucijoje“, – teigia ji.

Kauno klinikinės ligoninės direktorės valdymui ir infrastruktūrai Svetlanos Kauzonienės teigimu, planuojama, kad naujajame geriatrijos centre bus 50 lovų stacionarinis geriatrijos skyrius, dešimties lovų geriatrijos dienos stacionaras ir geriatrijos ambulatorinis padalinys, bus įsigyta naujos diagnostinės ir gydymo įrangos.

Taip pat centre veiks Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Geriatrijos klinika.

Šiam projektui įgyvendinti iš ES fondų skiriama beveik 5 mln. eurų.

Numatoma, kad ateityje toks centras atsiras ir Vilniuje.

Vilnius, rugsėjo 10 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode