VRM ministrė: gyventojų nuomonė dėl Kauno rajono jungimo prie miesto bus svarbiausia

„Negali kitaip demokratinėje valstybėje būti, kad tokiais svarbiais gyventojams klausimais galėtų kažkaip procesai būti sutrumpinti ar kažkaip kitaip padaryti“, – teigė ji.

Kauno miesto savivaldybės taryba antradienį pasiūlė Vyriausybei inicijuoti 13 Kauno rajono seniūnijų prijungimą.

Tam turėtų pritarti tiek Ministrų kabinetas, tiek Seimas.

Vidaus reikalų ministerija turi galimybę inicijuoti gyventojų apklausą dėl savivaldybės teritorijų ribų keitimo. Ji taip pat atsakinga už sprendimo projekto pateikimą Vyriausybei.

R. Tamašunienė sakė dar nežinanti, ar pasiūlys atlikti apklausą. Tokius balsavimus jau yra surengusios tiek Kauno miesto, tiek Kauno rajono savivaldybės.

Ministrė tvirtino, kad šiuo metu nėra nustatyta reikalavimų, kiek tokioje apklausoje turi sudalyvauti žmonių, kad ji būtų laikoma įvykusia.

Vis dėlto ji teigė, kad reikia padaryti taip, jog „dešimtadalis ar dar mažiau gyventojų neapspręstų viso rajono likimo“.

Vidaus reikalų ministerijos vadovė taip pat sakė, kad teritorijų prijungimo prie Kauno miesto procesas užtruks.

„Mes dabar esame visai pradiniame taške, (...) procesai yra ilgi, nes tai iš tikrųjų nevyksta kasdien ir savivaldybių ribos nekeičiamos taip dažnai. Tai procesas yra labai ilgas“, – kalbėjo R. Tamašunienė.

Miesto valdžia iniciatyvą motyvuoja didesniu patrauklumu galimiems investuotojams bei tuo, jog šalia esančių rajono seniūnijų gyventojai dažniausiai dirba Kaune, jie negauna kokybiškų paslaugų.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas siūlymą kategoriškai atmeta ir vadina „viduramžiškais plėtros planais“.

Autorius: Saulius Jakučionis

Vilnius, rugsėjo 10 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode