Pinigų plovimo prevencija turės rūpintis ir prekeiviai meno kūriniais

Vyriausybė trečiadienį ketina svarstyti tai numatančias Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pataisas, kuriomis į Lietuvos teisę perkeliamos Europos Sąjungos (ES) direktyvos.

Nauji reikalavimai meno prekeiviams bus taikomi, jei sandorio vertė yra 10 tūkst. eurų ir daugiau. 

Pataisomis taip pat apibrėžiama, kad išvykstant ar atvykstant iš trečiųjų šalių reikės  deklaruoti ne tik grynuosius, bet ir labai likvidų  turtą, pavyzdžiui, auksines monetas ar aukso lydinius bei grynuolius, tam tikras išankstinio mokėjimo korteles.

Taip pat nustatoma, kad siekiant patikrinti bankų išnuomotų seifų turinį reikės gauti teismo leidimą. 

Šiuo metu pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencija Lietuvoje taikoma kredito ir finansų bendrovėms, įskaitant finansinių technologijų (fintech) įmones, azartinių lošimų organizatoriams, auditoriams, antstoliams, buhalterinės apskaitos ar mokesčių konsultavimo paslaugų teikėjams, prekeiviams brangakmeniais, tauriaisiais metalais, antikvariniais dirbiniais, nekilnojamojo turto agentams, daliai notarų bei advokatų.

Autorius: Šarūnas Sabaitis

Vilnius, rugsėjo 11 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode