SSC

G. Nausėda vyksta į Suomiją aptarti ES, saugumo klausimų

G. Nausėda susitiks su Suomijos prezidentu Sauli Niinisto (Sauliu Nyniste), ministru pirmininku Antti Rinne (Ančiu Rine) ir parlamento pirmininku Matti Vanhanen (Mačiu Vanhanenu).

Prieš vizitą paskelbtame pranešime prezidentas teigė, kad Lietuva „vertina abi šalis vienijantį intensyvų ir draugišką dialogą, ypač ekonomikos, energetikos ir transporto infrastruktūros srityse“.

Per susitikimus G. Nausėda pristatys Lietuvos poziciją derybose dėl ES biudžeto ir sąlygas vežėjams apimančio mobilumo paketo. Suomija iki šių metų pabaigos pirmininkauja ES Tarybai.

Šalių vadovai ketina aptarti situaciją, susijusią su Jungtinės Karalystės pasitraukimu iš bendrijos.

Lietuvos prezidentas su Suomijos vadovais taip pat kalbėsis apie regioninį saugumą, santykius su ES rytinėmis kaimynėmis, Astravo atominę elektrinę, partnerystę NATO ir kovą su hibridinėmis grėsmėmis.

G. Nausėda aptars ekonominių ryšių stiprinimo galimybes. Suomija yra devinta pagal dydį užsienio investuotoja Lietuvoje.

Helsinkyje prezidentas taip pat susitiks su lietuvių bendruomene ir padės vainiką ant karo didvyrio Carlo Mannerheimo (Karlo Manerheimo) kapo.

Autorius: Saulius Jakučionis

Vilnius, lapkričio 5 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode