Pirmoji skaitmeninė moneta bus skirta Nepriklausomybės aktui

Blokų grandinės technologijos (angl. blockchain) pagrindu kuriamą monetą planuojama išleisti 2020 metų pavasarį.

„Kurdami inovatyvią monetą, pasirinkome signatarus dėl jų reikšmės mūsų šalies istorijai ir indėlio atkuriant valstybę. Ne vieną iš signatarų galime pavadinti tuometinio laikmečio inovatoriais – kūrusiais ir atnešusiais pažangius dalykus į Lietuvą“, – pranešime sakė LB  valdybos narys Marius Jurgilas. 

Jo teigimu, tikimasi, kad moneta atvers kokybiškai naują puslapį Lietuvos numizmatikos istorijoje ir paskatins jaunus žmones susidomėti monetų kolekcionavimu.

Lietuvos bankas ketina išleisti 24 tūkst. skaitmeninių žetonų. Kiekvienas jų vaizduos vieną iš dvidešimties signatarų, o kolekcininkai galės bandyti surinkti visą kolekciją.

Centrinio banko teigimu, fizinės kolekcinės monetos nominalas bus neįprastas – 19,18 euro – ir skirtas šiai Lietuvai svarbiai datai įamžinti. Sidabro moneta – kredito kortelės dydžio ir formos, joje vaizduojamas Nepriklausomybės aktas ir signatarai.

Vilnius, gruodžio 9 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode