IS žada atakų prieš Izraelį „naują fazę“

Abu Hamza al Quraishi (Abu Hamza Kuraišis) sakė, kad IS lyderis Abu Ibrahimas al Hashimi al Quraishi (Abu Ibrahimas Hašimis Kuraišis) skatina grupuotės kovotojus „pradėti naują fazę“, ir pažadėjo didelio masto operacijas prieš Izraelį.

„Kalifato karių, kad ir kur jie būtų, akys vis dar nukreiptos į Jeruzalę“, – 37 minučių įraše sako atstovas.

„Artimiausiomis dienomis, Dievui leidus, pamatysite, kas jums kenkia ir kas privers jus pamiršti jau matytus siaubus“, – sakė A. H. al Quraishi, tikriausiai grasindamas beprecedenčio masto atakomis.

Naujienų agentūra AFP kol kas negalėjo patvirtinti įrašo autentiškumo, bet jis buvo paskelbtas įprastiniais IS socialinės žiniasklaidos kanalais.

IS kažkada kontroliavo didžiulį „kalifatą“ didelėse Sirijos ir Irako dalyse, kur leido savo pinigus, rinko mokesčius ir rengė mokyklų programas.

Dėl Sirijos ir Irako pajėgų operacijų, kurias rėmė atitinkami jų sąjungininkai, ši protovalstybė pernai žlugo.

D. Trumpo planas

Tačiau IS tebėra galinga grupė Eufrato rajone ir aplinkinėse dykumų slėptuvėse, o jos atšakos Afrikoje ir Azijoje taip pat plečia savo atakas.

Grupuotės kovotojų yra ir Egipto Sinajaus pusiasalyje Izraelio pasienyje. Šiame pusiasalyje 15 metų po 1967-ųjų karo truko žydų valstybės okupacija.

Pasak A. H. al Quraishi, IS lyderis A. I. al Hashimi al Quraishi yra „pasiryžęs ir paragino savo brolius mudžahidus visose provincijose bei musulmonus visame pasaulyje“ pradėti „naują fazę“.

Ta nauja fazė yra „kovoti su žydais ir atsiimti tai, ką jie pavogė iš musulmonų, o to negalima atsiimti kitaip nei kova“, sakė jis.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) pirmadienį Vašingtone priima Izraelio premjerą Benjaminą Netanyahu (Benjaminą Netanjahų) ir jo varžovą rinkimuose Benny Gantzą (Benį Gancą), o paskui turi paskelbti savo „taikos planą“.

IS atstovas tiesiogiai paminėjo „Trumpo planą“, kurį jau atmetė palestiniečiai, jį ironiškai vadinantys „amžiaus susitarimu“.

„Musulmonams Palestinoje ir visame pasaulyje... Būkite kovinė galvutė kovodami su žydais ir sužlugdykite vadinamąjį amžiaus susitarimą“, – sakė A. H. al Quraishi.

Jis paragino IS kovotojus, ypač esančius Sirijoje ir Sinajuje, paversti žydų gyvenvietes savo ginklų „bandymų aikštele“.

Maždaug 600 tūkst. izraeliečių naujakurių gyvena Vakarų Krante ir Izraelio aneksuotoje Rytų Jeruzalėje tarp maždaug 2,9 mln. palestiniečių.

Izraelis 1967 metais užėmė Sirijai priklausiusias Golano Aukštumas, o 1981-aisiais šią teritoriją aneksavo.

Savo pietinėje pakrantėje Izraelis taiko sunkią blokadą palestiniečių Gazos Ruožui, kurį kontroliuoja islamistų judėjimas „Hamas“. Ši palestiniečių teritorija ribojasi su Egipto Sinajaus regionu.

Atėjęs į valdžią D. Trumpas jau padovanojo perrinkimo siekiančiam B. Netanyahu virtinę politinių dovanų.

Tarp jų yra Jeruzalės pripažinimas Izraelio sostine atsisakant diplomatinio konsensuso, Izraelio valdžios Golano Aukštumose pripažinimas ir JAV nepritarimo nausėdijoms atšaukimas.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

Beirutas, sausio 27 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode