Maisto produktai – parama skurstantiems

Netrukus nepasiturintiems mažeikiškiams bus dalinami maisto paketai

      Jau daugelį metų stokojantiems šalies gyventojams teikiama parama maisto produktais. Maisto paketai šiemet bus dalinami 6-ąjį kartą. Netrukus jie pasieks ir mažeikiškius, gaunančius itin mažas pajamas.

Vežami į savivaldybes

      Kaip teigia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, iki Kalėdų nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks parama maistu. Iš sandėlių į šalies savivaldybes vežami paruošti maisto paketai. Juose šiais metais – 8 produktai: cukrus, aliejus, ryžiai, žirniai, sausainiai, saldintas sutirštintas pienas, mėsos konservai, konservuotos pupelės. Maisto produktai įsigyjami Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos administruojamo Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo lėšomis, kai produktai perkami tikslingai nepasiturintiems asmenims, o ne surenkami iš trečiųjų šalių ar per socialines akcijas.

„Pagalba maistu šiais metais teikiama jau 6-ąjį kartą. Per 2015 m. išdalinta daugiau kaip 9 tūkst. tonų maisto produktų visoje Lietuvoje, bendra produktų vertė – daugiau nei 8,2 mln. eurų, 2016 m. planuojama išdalinti produktų už 16 mln. eurų. Mes siekiame užtikrinti, kad kiekvienas stokojantis šalies gyventojas sulauktų būtinos paramos“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Skiriama turintiems mažas pajamas

Parama maistu suteikiama gyventojams, kurių vidutinės mėnesinės pajamos neviršija 153 eurų, tačiau numatytos išimtys, kurias nustato savivaldybių administracijos, pavyzdžiui, sunkios ligos ar nelaimės atveju parama skiriama, jei pajamos didesnės nei 153 eurai, bet neviršija 204 eurų. Norintys gauti paramą, turi užpildyti prašymą Fondo paramai gauti savo savivaldybėje arba seniūnijoje. Numatoma, kad 2016 m. parama maistu taip pat bus dalijama 6 kartus, kas 2 mėnesius.

Kiekvienas susidūręs su sunkumais turi galimybę kreiptis į seniūniją ar savivaldybės socialinės paramos skyrių, kuris pakonsultuos ir padės užpildyti prašymą Fondo paramai gauti. Taip pat dėl įvairių techninių klausimų galima kreiptis ne tik į vietos seniūniją ar savivaldybę, bet ir į labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ , Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos ar Marijampolės krašto samariečių bendrijos atstovus.

2014–2020 m. Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo administravimui skirta 90,8 mln. eurų.

Dalino penkis kartus

Pasak Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vyriausiosios specialistės Vilijos Gureckienės, maisto produktai 2015 metais rajone buvo dalinami 5 kartus: „Pirmas dalinimas buvo iš 2014 metų, nes laiku neatvežė produktų. Per 2015 metus buvo 4 dalinimai, iš viso produktus gavo 6149 paramos gavėjai už 157877,11 Eur. Šią savaitę tikimės gauti visus maisto produktus ir iki Kalėdų juos išdalinti.“

Produktai – įvairūs

Kaip nurodė V. Gureckienė, per pirmą dalinimą kovo mėn. gyventojai gavo 4 produktus – cukraus, mėsos konservų su daržovėmis, greito paruošimo makaronų, makaronų spageti. Gegužės mėnesį gauta daugiau produktų: greito paruošimo kviečių košė, greito paruošimo makaronai, kvietiniai miltai, sausi pusryčiai, trijų grūdų kruopos, makaronai spageti, grikiniai makaronai, grikiai. Tiek pat produktų, tik šiek tiek kitokių, gauta gegužės mėnesį. Rugsėjo mėnesį gauti 9 produktai – greito paruošimo kviečių košė, cukrus, mėsos konservai su daržovėmis, greito paruošimo makaronai, kvietiniai miltai, greito paruošimo avižų košė, sausi pusryčiai, ryžiai, trijų grūdų kruopos. Panašiai tiek pat produktų tikimasi ir prieš Kalėdas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode