Koronavirusas visame pasaulyje namuose įkalino per milijardą žmonių

Kai kurios šalys, siekdamos pažaboti viruso plitimą, įvedė privalomas karantino priemones, tuo tarpu kitos kol kas tik rekomendavo gyventojams likti namuose.    

Mažiausiai 34 valstybės ar teritorijos paskelbė gyventojams privalomo pobūdžio nurodymą neiti iš namų. Tai palietė maždaug 659 mln. žmonių. Tarp tokių šalių ar teritorijų yra Prancūzija, Italija, Argentina, JAV Kalifornijos valstija, Irakas ir Ruanda. 

Nuo pirmadienio ryto savo namuose privalo likti ir Graikijos gyventojai.    

Nuo antradienio privalomas nurodymas likti namuose įsigalios Kolumbijoje, nuo trečiadienio – Naujojoje Zelandijoje.    

Visgi daugeliu atveju žmonėms leidžiama išeiti iš namų, kai vykstama į darbą, į parduotuvę įsigyti būtinų prekių ar esant būtinybei kreiptis pagalbos į medikus.   

Mažiausiai keturios šalys, įskaitant Iraną, Vokietiją ir Jungtinę Karalystę, kuriose gyvena iš viso daugiau kaip 228 mln. žmonių, paragino savo piliečius likti namuose ir kiek įmanoma apriboti kontaktus su kitais asmenimis.    

Tačiau tokios neprivalomo pobūdžio rekomendacijos, akivaizdu, ne itin veiksmingos.   

Jungtinėje Karalystėje vyriausybė įspėjo, kad bus priversta imtis griežtesnių priemonių, kai praėjusį savaitgalį daugybė žmonių plūstelėjo į parkus ir paplūdimius, nepaisydami raginimų vengti gausiai lankomų vietų. Tuo tarpu Irane praėjusią savaitę milijonai žmonių keliavo švęsti Novrūzo – persų Naujųjų metų.     

Bent dešimt šalių ir teritorijų, kuriose gyvena iš viso 117 mln. žmonių, įvedė komendanto valandą ir uždraudė keliauti nakties metu. Šios priemonės taikomos Burkina Fase, Čilėje, Filipinų sostinėje Maniloje, Serbijoje ir Mauritanijoje. Tuo metu Saudo Arabijoje komendanto valanda bus įvesta pirmadienio vakarą. 

Kai kurios šalys izoliavimo priemones taiko didžiuosiuose miestuose, kur žmonėms draudžiama išvažiuoti ar įvažiuoti. Tokios priemonės galioja Kazachstano sostinėje Nur Sultane ir didžiausiame šalies mieste Almatoje, Azerbaidžano sostinėje Baku. Šiuose miestuose gyvena iš viso 10 mln. žmonių.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

Paryžius, kovo 23 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode