Londono ligonines pasiekė virusu užsikrėtusių pacientų „cunamis“

Grupės „NHS Providers“ vadovas Chrisas Hopsonas (Krisas Hopsonas) BBC radijui sakė, kad Londono ligoninės susidūrė su „paklausos sprogimu“ kalbant apie „sunkiai sergančius pacientus“.

Padėtį Ch. Hopsonas palygino su „nepertraukiamu cunamiu“.

Prognozuojama, kad ateinančias dvi savaites besikreipiančiųjų į medicinos įstaigas tik daugės.

„Jie kalba apie bangą po bangos, po kitos bangos, – sakė Ch. Hopsonas. – Man dažnai pasakomas apibūdinimas yra, [kad tai] tam tikras nepertraukiamas cunamis.“

Kaip rodo naujausi skaičiai, šalyje nuo COVID-19 mirė 463 žmonės, o patvirtintų užsikrėtimo atvejų yra daugiau kaip 9,5 tūkstančio. Londone užregistruota trečdalis visų Jungtinės Karalystės atvejų.

Vyriausybė kitą savaitę atidarys laikiną 4 tūkst. lovų ligoninę viename iš Londono parodų centrų, kurioje bus gydomi koronavirusu užsikrėtę pacientai.

Britų žiniasklaida pranešė, kad visoje šalyje gali būti įsteigta 10 panašių ligoninių.

Pasak Ch. Hopsono, padidėjusio pacientų srauto problemą sunkina beprecedentis nedirbančių medicinos darbuotojų skaičius.

„Dabar matome 30, 40, o kai kur net 50 proc. sergančių [medikų]", – nurodė jis ir pridūrė, kad taip pat iškilo „reali problema“ dėl dirbtinio plaučių vėdinimo aparatų ligoninėse.

Ch. Hopsono komentarai pasirodė vyriausybei paskelbus, kad ji užsakė 10 tūkst. plaučių vėdinimo aparatų iš verslininko milijardieriaus Jameso Dysono (Džeimso Daisono).

Elektroniniame laiške savo darbuotojams išradėjas sakė, kad jo kompanija ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) prašymu sukūrė aparatus „CoVent“, ir pažadėjo padovanoti 5 tūkst. jų tarptautinei pagalbai.

Inžinierių komandos projektą pradėjo kurti iškart, kai prieš 10 dienų buvo gautas pradinis 10 tūkst. vienetų užsakymas iš JK vyriausybės, sakė J. Dysonas.

„Taip pat ieškome būdų padaryti juos prieinamus tarptautiniu mastu“, – pridūrė jis.

Kompanija dabar laukia, kad projektą patvirtintų priežiūros institucijos, ir tada pradės aparatų gamybą.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Londonas, kovo 26 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode