VMI: šiemet deklaravimo forma paprastesnė

„Šiemet deklaruojame kitaip, vedlio pagalba, o ankstesnių pilkųjų formų nebeturime. Siekiame, kad kiekvienam būtų paprasta ir aišku. Esminė tokio deklaravimo aplinkybė yra ta, kad eidami žingsnis po žingsnio, prisijungę prie e.sistemos savo aplinkoje, atsakydami į pateiktus klausime, užpildome ir tokiu būdu pateiksime deklaracijas“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Nuo trečiadienio praėjusių metų pajamas jau gali deklaruoti individualia veikla užsiimantys gyventojai. Likusieji jas galės deklaruoti nuo balandžio 22 dienos.

VMI atstovės teigimu, jei deklaravimo metu iškils sunkumų, į VMI specialistus galima kreiptis telefonu. 

Nespėjus laiku pateikti deklaracijų žmonėms, kurių veikla buvo apribota dėl koronaviruso, dar du mėnesius po ekstremalios situacijos pabaigos VMI iš jų neišieškos delspinigių. 

Kaip praėjusią savaitę sakė VMI vadovė Edita Janušienė, pajamas pirmiausia leidžiama deklaruoti individualia veikla užsiimantiems mokesčių mokėtojams, nes karantino metu nemažai jų yra pasiėmę nedarbingumo pažymėjimus.

Dėl koronaviruso paskelbto karantino šiemet pajamų deklaravimas baigsis liepos 1 dieną. Šiuo metu VMI gyventojus konsultuoja tik telefonu.

Iki liepos 1 dienos tai pat bus galima teikti prašymus skirti 2 proc. pajamų mokesčio dalį organizacijoms, politinėms partijoms bei profsąjungoms.

Tuo metu gyventojų pajamų mokesčio (GPM) grąžinimo terminas nesikeičia – gyventojams, kurie bus teisingai užpildę deklaracijas, GPM permokos bus grąžintos iki liepos 31 dienos. 

Paprastai deklaravimas prasidėdavo apie kovo vidurį, o baigdavosi gegužės 2 dieną. 

Šiemet, kaip ir kasmet, pajamas deklaruos daugiau kaip milijonas gyventojų. 

Vilnius, balandžio 15 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode