Karštoji koronaviruso linija nebedirbs naktį

„Viruso karštoji linija dirbs šiek tiek trumpiau, nedirbs naktį, dirbs nuo 8 valandos iki 23 valandos. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad skambučių nakties metu yra labai mažai, ir ten laikyti savanorius ir konsultantus tiesiog nebėra poreikio“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė A. Veryga.

Karštąją koronaviruso liniją administruojančios Kauno greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties direktorius Nerijus Mikelionis teigė, kad pastarosiomis naktis sulaukiama apie 20–30 skambučių.

„Pastarosiomis dienomis nuo 12 valandos nakties iki 7 ryto turime po 20–25, iki 30 skambučių. Visą infrastruktūrą laikyti tokiam kiekiui žmonių tikrai nėra būtinybės, juo labiau, kad žmonės visada turi galimybę pasiskambint dieną, o jeigu ekstrinis atvejis, tikrai gali skambinti 033 į GMP“, – BNS sakė N. Mikelionis.

Jis taip pat tvirtino, kad sumažėjęs ir bendras skambučių į linija skaičius.

„Balandžio 25 dieną turėjome 1213, 26 dieną – 1040, 27 dieną – 2200 skambučių, tai tikrai, palyginti su tuo, ką turėjome pradžioje, po keliolika tūkstančių skambučių, srautas gerokai sumažėjęs“, – sakė N. Mikelionis.

Karštoji koronaviruso linija įsteigta kovą šalyje pradėjus plisti COVID-19 infekcijai.

Šiuo numeriu gyventojai raginami skambinti pasireiškus į gripą būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui, taip pat po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju.

Tik 1808 paskambinę žmonės gauna siuntimą atvykti atlikti tyrimą į mobiliuosius patikros punktus.

Autorė Milena Andrukaitytė

Vilnius, balandžio 27 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode