ES reikalauja nutraukti kibernetinius išpuolius, vykdomus naudojantis COVID-19 pandemija

Po Europos šalis pasklidusi kibernetinių atakų banga paveikė svarbiausias kovai su koronaviruso krize reikalingas sistemas, sakoma užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio (Žozepo Borelio) pareiškime, paskelbtame visų 27 ES valstybių vardu.

„Europos Sąjunga ir jos valstybės narės smerkia tokį piktavališką elgesį kibernetinėje erdvėje“, – nurodė J. Borrellis.

„Bet kokios pastangos pakenkti svarbiausių infrastruktūrų pajėgumams yra nepriimtinos. Visi [šių atakų] kaltininkai turi nedelsiant susilaikyti nuo tokių neatsakingų ir destabiilzuojančių veiksmų, galinčių kelti pavojų žmonių gyvybėms“, – sakoma pareiškime.

Anksčiau šį mėnesį Jungtinės Valstijos išreiškė susirūpinimą dėl kibernetinių atakų prieš Čekijos ligonines. Kelioms gydymo įstaigoms jas pavyko atremti.

Interneto vartotojai pastaruoju metu pastebi vis daugiau su COVID-19 susijusių atakų ir sukčiavimo schemų, įskaitant bandymus išgauti vartotojų duomenis siunčiant elektroninius laiškus iš neva sveikatos apsaugos tarnybų, raginimus aukoti fiktyviems labdaros fondams, pirkti padirbtus produktus. 

Praėjusį mėnesį Prancūzijos gynybos technologijų milžinė bendrovė „Thales“ perspėjo, kad nusikaltėliai ir valstybių remiami veikėjai siekia pasinaudoti kilusia pandemija. „Thales“ atkreipė dėmesį, kad įsilaužėliai yra siejami su su Rusija, Kinija ir Šiaurės Korėja.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Briuselis, balandžio 30 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode