Prezidentas: rezultatas kovoje su COVID-19 – geras, bet dar teks suvaldyti ekonominę krizę

„Tai, ką padarėm per keletą mėnesių, nusipelno tikrai gero įvertinimo, nepaisant visų klaidų ir ypač pirmosiomis savaitėmis, stichiškumo, chaoso ir taip toliau. Rezultatas, kuris nesunkiai išmatuojamas kiekybiškai ir palyginamas su kitų valstybių pasiektais rezultatais, yra geras“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas pabrėžė, kad „ateina dar viena sunkaus darbo dalis, ekonominė-socialinė situacija, kurią taip pat reikės suvaldyti“, tačiau prognozavo, kad krizė nebus tokia gili kaip 2009–2010 metais.

„Ji nė kiek ne mažiau kelia iššūkių, o gal ir daugiau, ir ji neužsitęs mėnesį ar du, užsitęs gerokai ilgiau. Tikiuosi, kad šia linkme kartu dirbant įmanoma pasiekti rezultato, kad mes amortizuotume pasekmes ir suteiktume postūmį ekonomikai kapstytis iš tos duobės, kur ji neišvengiamai atsidurs, nors esu įsitikinęs, kad ta duobė nebus tolia gili, kokia buvo 2009–2010 metais“, – kalbėjo prezidentas.

Jis taip pat teigė pasisakantis už atsargų požiūrį lengvinant karantino sąlygas, argumentuodamas, jog „daugelio valstybių patirtis rodo, kad pernelyg lengvas ir greitas atsipalaidavimas sukelia naujas bangas“.

Lietuvoje per praėjusią parą buvo patvirtinti šeši nauji koronaviruso atvejai, iš viso nuo COVID-19 yra mirę 54 žmonės, šeši koronavirusu užsikrėtę žmonės mirė dėl kitų priežasčių.

Šalyje mažėjant naujų infekcijos atvejų, Vyriausybė jau keliskart švelnino kovo viduryje paskelbto karantino sąlygas, tačiau ir toliau draudžiami masiniai žmonių susibūrimai, išlieka apribojimai įvairioms veikloms. Karantinas kol kas pratęstas iki vasaros.

Autorė Milena Andrukaitytė

Vilnius, gegužės 14 d. (BNS).

Lrp.lt nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode