Europos vaistų agentūra: vakcina nuo COVID-19 gali būti patvirtinta po metų

„Matome galimybę, kad, jei viskas vyks taip, kaip planuota, kai kurios iš jų (vakcinos) galėtų būti parengtos patvirtinimui per metus nuo dabar“, – vaizdo konferencijoje sakė Europos vaistų agentūros biologinių grėsmių sveikatai ir vakcinų strategijos skyriaus vadovas Marco Cavaleri (Markas Kavaleris).

„Tai tik prognozės, grindžiamos tuo, ką matome. Bet vėlgi turiu pabrėžti, kad tai geriausio atvejo scenarijus; žinome, kad ne visos vakcinos, kurios pradėtos kurti, gali būti patvirtintos“, – sakė jis ir pridūrė: „Taip pat žinome, kad gali būti gaišimo.“

Pasak jo, agentūra „truputį skeptiškai“ vertina pranešimus, kad vakcina galėtų būti parengta jau rugsėjį.

Vis dėlto Amsterdame įsikūrusi Europos Sąjungos agentūra neteikė didelės reikšmės Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) reiškiamiems nuogąstavimams, kad virusas „gali niekada nepasitraukti“.

„Manau, dar truputį per anksti pasakyti, bet turime gerą priežastį būti pakankamai optimistiški [dėl to], kad kai kurios vakcinos bus sėkmingos“, – sakė M. Cavaleri.

„Nustebčiau, jei galiausiai neturėsime jokios vakcinos nuo COVID-19“, – pridūrė jis.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

Haga, gegužės 14 d. (AFP-BNS).

Lsveikata.lt nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode