Atėnuose atidaromas per karantiną uždarytas Akropolis

Viena iš pirmųjų lankytojų buvo prezidentė Ekaterini Sakelaropulu (Ekaterini Sakellaropoulou), vadovavusi atidarymo ceremonijai senovės Graikijos paminklų komplekse, įsikūrusiame ant kalvos, iškilusios virš sostinės.

Renginyje taip pat dalyvavo kultūros ministrė Lina Mendoni, žurnalistų ir darbuotojų. Visi jie dėvėjo kaukes, o prieš atidarymą vietoje buvo imtasi infekcijos kontrolės priemonių.

„Dar niekada Akropolyje nematėme tiek mažai žmonių“, – naujienų agentūrai AFP sakė viena rusė, atvykusi kartu su vyru.

„Tai panašu į asmeninį vizitą“, – sakė moteris, penkerius metus gyvenanti Atėnuose.

Lankytinose vietose įrengtos permatomos apsauginės pertvaros, atlikta dezinfekcija, pažymėjo Kultūros ministerija.

Pernai Akropolyje – populiariausioje Graikijos lankytinoje vietoje – apsilankė 2,9 mln. lankytojų, tai yra, 14,2 proc. daugiau nei ankstesniais metais.

„Archeologiniai objektai atidaryti nuo pirmadienio gegužės 18 dienos. Tai pirmasis laipsniško šalies kultūros pamatų atvėrimo etapas“, – pareiškė nurodė Kultūros ir sporto ministerija.

Graikijoje yra daugybe antikinių šventyklų, stadionų, teatrų ir tvirtovių, įskaitant Kretoje esančius bronzos amžiaus Mino civilizacijos Knoso rūmus ir Olimpą – Olimpinių žaidynių lopšį.

Tačiau iki birželio 15 dienos atidarys ne visi muziejai, įgyvendinant vyriausybės parengtą planą dėl laipsniško visuotinio karantino švelninimo.

Graikija, kur nuo koronaviruso mirė 163 žmonės, šį mėnesį pradėjo švelninti prieš šešis mėnesius įvestus suvaržymus, siekdama išgelbėti nuo žlugimo gyvybiškai svarbų turizmo sezoną.

Šalis nukentėjo nuo pandemijos mažiau nei daugelis kitų Europos valstybių, o graikų restoranai turėtų atverti savo duris nuo gegužės 25 dienos – savaite anksčiau nei planuota.

Atėnai prognozuoja, kad ekonomika šiemet susitrauks beveik 5 proc., iš dalies dėl prarastų pajamų iš turizmo tokiose svarbiose rinkose kaip Vokietija, Didžioji Britanija ir JAV.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Atėnai, gegužės 18 d. (AFP-BNS).

Pilotas.lt nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode